Araç Muayene Ne Zaman?

Araç Muayene Ne Zaman
Kısacası hususi otomobilinizi sıfır olarak aldıysanız 3 yaşına girdiği zaman ilk muayeneye götürmeniz gerekmektedir. Daha sonra 5, 7, 9 ve devam eden her iki yılda bir, aracınızın tekrar muayeneye girmesi gerekir.

2022 muayene affı devam ediyor mu?

AK Parti oylarıyla Meclis’e sunulan af yasasına araç muayene cezaları da eklendi. Esnaf, hekim, avukat gibi meslekler aidat borçları, trafik cezaları ve bunların yanı sıra aracının muayenesini yaptırmadığı için ceza yazılan araç sahiplerinin cezaları da affediliyor.

Araç muayene affı ne zaman bitiyor? İşte araç muayene affı son gün ! Araç muayene affı ne zaman bitiyor? TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda eklenen önergeye göre, araç muayenesi yaptırmaları gerektiği halde süresinde yaptırmamış olanlar, 31 Aralık 2021’e kadar araç muayenelerini yaptırmaları halinde aylık yüzde 5 gecikme faizini ödemekten kurtulacaklar.

Borçlar yüzde 5 yerine üretici fiyatı endeksi oranı kadar artırılırken, kanunun yayımlandığı tarihten araç muayenesinin yapıldığı tarihe kadar geçen süreye ise yüzde 0.75 faiz uygulanacak. Yani bu yasa ile birlikte aracını muayene yaptırmayıp yıl sonunda yaptıranlar, 375 liralık bir muayene parasına ek olarak, 112 lira ceza yerine 33 lira ceza faizi ödeyecek

Araç muayene tarihi ne zaman alınmalı?

Araç Muayene Periyodları – Hususi / Resmi otomobiller ve her türlü römorkları İlk üç yaş ve sonrası her iki yılda bir muayene edilmesi gerekmektedir. (M1G sınıfındaki hususi ya da resmi arazi taşıtları da bu grupta yer alır) Lastik tekerlekli traktör İlk üç yaş ve sonrası her üç yılda bir muayene edilmelidir.

Araç muayene kaç yılda bir yapılır?

Araç Muayenesi Kaç Yılda Bir Yaptırılır? – Araç muayenesinin sıklığı, farklı araçlara göre değişiklik gösteriyor:

Binek otomobil, resmi otomobil ve bu araçların römorkları ilk 3 yaş sonrasında her 2 yılda bir muayene edilir. Lastik tekerlekli traktörler ve römorkları ilk 3 yaş ve sonrası her 3 yılda bir muayene edilir. Diğer motorlu araçlar sınıfında yer alan taksi, kamyon, otobüs vb. ticari araçlar ve römorkları ilk 1 yaş sonrasında yılda bir kez muayene edilir. Motosiklet vb. iki ya da üç tekerlekli araçlar ve römorkları ilk 3 yaş ve sonrası her 2 yılda bir kez araç muayenesinden geçer.

Belirlenmiş olan süreleri dolduğunda araç muayeneleri tekrarlanmak zorundadır. Araç muayenesi ücretleri nakit, kredi kartı ve banka kartı ile ödenir ve muayene süresini geçiren her araçtan, gecikilen her ay için muayene ücretinin %5’i oranında faiz ödemesi alınır.

2022 araç muayene ücreti ne kadar?

Bu kapsamda araç muayene ücreti 2022 yılı için %36,2 zam ile 507,40 TL olarak belirlenmiştir. TÜVTÜRK tarafından yapılan muayene sonucunda araca kusursuz, kusurlu ya da hafif kusurlu rapor verilir.

2 senelik muayene borcu ne kadar?

Araç Muayene Ne Zaman Bilindiği üzere “Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin 7326 sayılı Kanun” 9 Haziran 2021 tarihli ve 31506 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiş idi. İlgili Kanun ile birlikte “araç muayene gecikme cezalarının yeniden düzenlenmesi” de söz konusu olmuş olup Derneğimize TÜVTÜRK tarafından aşağıdaki bilgilendirme iletilmiştir: İlgili Kanunun yayımlandığı tarih itibarıyla araç muayenesini süresinde yaptırmamış olan araç sahiplerinden, 31/12/2021 tarihine kadar araç muayenelerini yaptırmaları durumunda; (2918 sayılı Kanunun 35’inci maddesi uyarınca) muayene süresi geçirilen her ay ve kesri için tahsili gereken %5 gecikme bedeli yerine;

Kanunun yayımı tarihine kadar ödenmesi gereken gecikme bedeli; Yİ-ÜFE aylık değişim oranları, Kanunun yayımlandığı tarihten (yayımlandığı ay dâhil) araç muayenesinin yapıldığı tarihe kadar; aylık %0,75 oranı esas alınacaktır.

Hesaplanan toplam gecikme bedeli, aylık Yİ-ÜFE oranlarına ve aracın muayeneye geliş tarihine göre değişiklik arz etmekle beraber yeni düzenlemeye göre örneğin araç muayenesi;

You might be interested:  Keçiboynuzu Pekmezi Bebeklere Ne Zaman Verilir?

3 ay gecikmiş bir otomobil 56 TL gecikme cezası yerine 7 TL, 6 ay gecikmiş bir traktör 57 TL gecikme cezası yerine 5 TL, 6 ay gecikmiş bir otobüs 151 TL gecikme cezası yerine 14 TL, 1 yıl gecikmiş bir otomobil 205 TL gecikme cezası yerine 17 TL, 2 yıl gecikmiş bir kamyon 529 TL gecikme cezası yerine 41 TL, 4 yıl gecikmiş bir minibüs 820 TL gecikme cezası yerine 50 TL, 4 yıl gecikmiş bir traktör 418 TL gecikme cezası yerine 31 TL ödeyecektir.

Araç sahiplerinin düzenlemeden yararlanması için belirli bir gecikme süresi sınırı bulunmamaktadır. İlgili düzenlemeden, muayenesi 1 ay geciken araçlar da faydalanabildiği gibi, 5 veya 10 yıldır muayeneye gelmeyen araçlar da faydalanabilecektir. Gecikme bedeli tutarları Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelirler İdaresi Başkanlığı’na aktarılmaktadır.

 • Yasalara göre araç muayene işleminin gerçekleştirilmesi için, araç sahiplerinin Motorlu Taşıtlar Vergisi, Trafik para cezası veya otoyol geçiş borcu da bulunmaması gerekmektedir.
 • Aynı Kanunla bu borçlar için 31 Ağustos 2021 tarihine kadar başvurulması halinde yeniden yapılandırma imkânı getirilmiştir.

Detaylı bilgi için Gelir İdaresi Başkanlığı’nın https://www.gib.gov.tr/ sitesinden detaylı bilgi alınabilir. Araç muayene hizmeti randevuları ve yeni düzenleme ile ilgili detaylı bilgi www.tuvturk.com.tr internet sitesinden, 0 850 222 88 88 numaralı çağrı merkezinden ve e-devlet üzerinden tüm araç sahiplerine ücretsiz olarak verilmektedir.

Muayenesi olmayan araca ceza kesilir mi?

Muayenesi yapılmamış bir araçla trafiğe çıkılması halinde, 314 TL muayenesiz araçla trafiğe çıkma cezası ödüyorsunuz. Ancak ceza kesildikten sonraki 15 gün içerisinde ödemesini yapabilirseniz %25 indirim uygulanıyor ve indirimli ödeme 216 TL’ye düşüyor.

Araç muayene kaç gün önce?

Aracımın muayene tarihi gelmeden muayenesini yaptırabilir miyim? – Aracınızın son muayene geçerlilik tarihi gelmeden de istasyonlarımıza gelerek araç muayene işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Aracınızın bir sonraki muayene tarihi, muayeneye gelmiş olduğunuz tarih üzerinden hesaplanır ve ruhsatınıza işlenir.

Muayene bittikten sonra kaç gün?

Araç muayeneleri, motorlu taşıtların gerekli teknik niteliklere ve şartlar uyup uymadığını tespit etmek için belirli dönemlerde sistematik olarak tekrarlanan işlemlerdir. Motorlu araçların trafik içerisinde seyretmek adına güvenli olup olmadığı düzenli olarak yapılan muayenelere göre tespit edilmektedir.

 • Arayolları Trafik Kanunu’nun 34.
 • Maddesi gereğince trafiğe çıkan her aracın, araç muayenesi yaptırması zorunludur.
 • Peki, araç muayene cezası ne kadar? 2021 araç muayenesi yaptırmama cezası ile ilgili merak edilenler yazımızın devamında – Araç muayene süresi geçtiği zaman, muayene süresinin geçerlilik tarihinin bittiği gün baz alınarak bir gecikme cezası uygulanır.

Muayene tarihinin geciktirildiği her ay, muayene ücretinin %5’i kadar ceza ödenmektedir. Peki 2021 yılında bu muayene ücretini yaptırmamanın cezası ne kadardır? İşte araç muayene ücretleri ile ilgili merak edilenler ARAÇ MUAYENE CEZASI Yapılan son değişikliklerle beraber araç muayenesi yaptırmama cezası arttırılmıştır.

Araçlarının muayenesini yaptırmayan sürücüler, son alınan kararlar ile beraber çok yüksek meblağlarda cezai işlemlere tabii tutulmaktadır. Cezai işlemlerin yanında aracın trafikten men edilmesi gibi durumlarla da karşılaşılabilir. Muayenesiz araç kullanma cezası 2021 yılında 314 Türk Lirası olarak belirlenmiştir.

Eğer bu ceza tebliğ tarihinden sonraki 15 gün içerisinde ödenirse ceza üzerinden %25’lik bir indirim uygulanacaktır.15 günden sonra ödenen cezalarda herhangi bir indirim uygulanmaz. Eğer cezanın ödeme tarihi geçerse, her ay için cezaya %5’lik bir ceza faizi eklenecektir.

Araç muayeneden bağlanır mı sorusunun cevabı evet olacaktır. Araçlar muayenesiz oldukları için bağlanacaktır. Eğer ilk defa muayenesiz olduğunuz için cezai işleme tabii tutuluyorsanız aracınız bağlanmaz, sadece para cezası uygulanır. İlk seferden sonra aracınız muayenesiz her yakalanışında çekilir ve çekici üzerinde aracın ruhsatlı sahibine teslimi sağlanır.

ARAÇ MUAYENE GÜNÜ GEÇERSE NE OLUR? Araç muayenesi 1 gün gecikirse ne olur sorusunun cevabı şöyledir. Aracın muayenesi 1 gün de gecikse 10 gün de gecikse araç, muayene geçerlilik tarihinin bittiği günden itibaren araç muayene cezasına tabiidir. Yani araç muayenesi 1 gün bile gecikse gecikme cezası ödenir.

Araç muayenesi kaç gün gecikebilir 2021?

Muayenesiz Araçlar Bağlanıyor Mu? – Muayenesiz araç bağlanır mı? Sorunun cevabına baktığımızda ise ilk seferde para cezasına tabi tutularak aracınız trafikten direkt olarak uzaklaştırılır ve trafikteki polis memuru size 15 gün olarak bir süre verir. Muayenesiz yakalanılan ilk seferde aracınız size direkt olarak teslim edilir fakat eğer hala muayene yaptırmaz ve ikinciye muayenesiz olarak trafik kontrolüne takılır veya yakalanırsanız aracınız hemen olarak çekilir ve bağlanma olayı gerçekleşir.

 1. Yollarda trafik kontrol ekipleri tarafından sık sık genel olarak kontrol yapılmaktadır.
 2. Bulunduğumuz 2020 yılı için trafikte muayenesiz yakalanan araç için güncel ceza miktarı 288 TL.
 3. Polisin size sunduğu 15 gün içerisinde tekrar trafik kontrolünden geçerek bu cezayı ödediğinizde %25 oranında indirimden yararlanarak daha az bir ücretlendirmeden yararlanabilmektesiniz.
You might be interested:  Kadınların Libidosu Ne Zaman Artar?

Aynı zamanda ehliyetiniz üzerinden de 10 ceza puanı uygulanmaktadır. Ve bildiğiniz üzerinde 100 üzerinden bu oldukça yüksek bir cezai puandır. Trafikte 2 kez muayenesi geçmiş durumunda olunduğunda maalesef oldukça zararlı bir şekilde bu durumdan çıkabilirsiniz.

 1. Çünkü araç trafikten men edilerek daha fazla bir para cezası ile çekici ile çekilir.
 2. Ve araç sahibine araç yine çekici ile teslim edilir ve bu durum aynı zamanda çekici içinde bir ücret ödenmesi durumunu meydana gerekmektedir.
 3. Yani para cezasına ilaveten bir de çekici masrafı ödemek zorunda kalmak durumdasınız.

İlk seferinde direkt olarak para cezasıyla ehliyetten puan düşürülerek uygulanan cezayla araç sahibine çekici durumu olmadan verilen araç iki veya daha fazla trafik kontrolüne yakalanması durumunda zorunlu olarak çekici ile alınması gerekmektedir. Araç içinde öncelikle sizin ve yanınızda bulunabilecek kişileri göz önüne alarak ve trafikteki diğer bireylerin de hayatını önemseyerek rutin olarak görülen araç muayenesini yaptırmak hem maddi hem sağlık açısından sizin için en basit ve en faydalı tercih olacaktır.

 • Büyük ve 3 yılını doldurmuş araçların 2 yıl süreyle muayene yapılması zorunlu kılınmaktadır.
 • Aracın tamamen kontrole tabi tutulması için muayene oldukça önemlidir.
 • Online randevu alarak muayene işlerinizi zaman kaybı olmadan halledebilirsiniz.
 • Fakat muayene için randevu alınarak işlemlerin başlaması için belirli koşullar bulunmaktadır.

Bunlardan biri sahip olduğunuz araç üzerine herhangi bir trafik borcunun olmamasıdır. İlaveten MTV ve trafik sigorta borçlarının da bulunmaması gerekmektedir. Eğer sahip olunan aracın sigortası mevcut değilse muayeneyi tamamlanması mümkün değildir. Ve egzoz ölçüm belgelerinin bulunmadığı araçlar için de muayeneye alınması maalesef mümkün değildir.

Araç muayene süresini nasıl öğrenebilirim?

Araç muayenesi geçerliliğini sorgulamak için TÜVTÜRK’ün araç muayene sorgulama sayfasından yardım alabilirsiniz. Bunun için plaka no ve muayene rapor numarasına ihtiyaç duyacağınız için önceden satıcı ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Araç muayene parası kaç para?

2022 yılına zam furyası altında girilirken, araç muayene ücretleri ve Motorlu Taşıtlar Vergisi de zamlandı. Araç muayene ücretlerinde tarife, 1 Ocak’tan geçerli olmak üzere yeniden değerleme oranında artırılarak, KDV dahil 258 lira ila 685 liraya yükseldi. MTV yeniden değerleme oranı yüzde 25 olarak uygulanacak. – Araç Muayene Ne Zaman Yeni yıla zamlarla ayak vatandaşlara bir yük de MTV ve araç muayene ücreti ile geldi. Yılda 2 taksitle tahsil edilen MTV için zam oranı belli oldu. Motorlu Taşıtlar Vergisi’ne yeni yılla birlikte düzenleme gelirken, ücretlerde de yüzde 25 civarında artış yaşanacak.

Yeniden değerleme oranında artırılan ücretlerle oluşan araç muayenede yeni tarife, 1 Ocak 2022’den itibaren uygulamaya konuldu. ARAÇ MUAYENE ÜCRETİ NE KADAR? Karayolu Taşıma Kanunu ve Karayolu Trafik Kanunu ile bu kapsamdaki yönetmeliklerde düzenlenen belge, ceza ve muayene ücretleri 2022 yılı için yeniden belirlendi.

Söz konusu ücretlerde, Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği ile 2022 yılı için belirlenen yüzde 36.20’lik yeniden değerleme oranında artışa gidildi. Araç grubuna göre 2022’de uygulanacak KDV dahil araç muayene ücretleri TL bazında şöyle: Araç Muayene Ne Zaman 700 TL’YE DAYANDI KDV dahil muayene ücretleri; otobüs, kamyon, çekici ve tankerlerde 503,86 liradan 685,58 liraya, otomobil, minibüs, kamyonet, özel amaçlı taşıt, arazi taşıtı, römork ve yarı römorklarda 372,88 liradan 507,40 liraya, traktör, motosiklet ve motorlu bisikletlerde 189,98 liradan 258,42 liraya yükseldi. MTV ÖDEME TABLOSU Araç Muayene Ne Zaman Araç Muayene Ne Zaman Araç Muayene Ne Zaman Araç Muayene Ne Zaman MTV 2022’DE NE KADAR OLACAK? Motorlu Taşıtlar Vergisi’nde (MTV) bu yıl için yeniden değerleme oranı yüzde 36,20 olarak tespit edilmişti. Resmi Gazetede yayımlanan kararla bu oranda indirime gidildi.2022 yılında MTV’de yeniden değerleme oranı yüzde 25 olarak belirlendi.

Ilk muayene tarihi neye göre belirlenir?

Motorlu taşıtların kara yollarında güvenli ve sağlıklı biçimde seyretmesi için belirli sürelerle Trafik Muayene İstasyonları’na gitmesi gerekir. Peki araç muayeneleri kaç yılda bir ve nasıl yapılır, zorunlu mudur, yaptırmadan önce nelere dikkat edilmelidir(?). – Araç Muayene Ne Zaman 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 34. maddesi gereğince zorunlu olan, trafiğe çıkan motorlu ya da motorsuz taşıtların yolcu ve trafik güvenliğine uygun nitelikleri taşıyıp taşımadığının kontrol edilmesine araç muayenesi denir. Bu operasyonun amacı trafikteki araçların var olan kusurlarının giderilerek, sebep olması olası kazaların önüne geçmek. Araç Muayene Ne Zaman KAÇ YILDA BİR ARAÇ MUAYENESİ YAPILIR? Yeni otomobil yeni sıfır km bir araç satın aldıysanız ilk üç sene boyunca muayeneye ihtiyacınız olmaz. İlk muayeneden sonra ise 2 yılda bir aracınızı muayene ettirmeniz gerekir. Otomobilin ruhsatında yazan “Tescil Tarihi” kısmından muayene geçerlilik sürenizi öğrenebilirsiniz. Araç Muayene Ne Zaman -Motosikletler içinde aynı süre geçerlidir. -Lastik tekerlekleri olan traktörler için 3 yaş sonrası her 3 yılda bir muayene yapılması gerekir. -Ticari araçlar içinse 1 yaş sonrası her yıl muayene yapılması zorunludur. Araç Muayene Ne Zaman MUAYENEYE HANGİ DURUMLAR ENGEL OLUR? – Trafik cezası ya da paralı yol, gişe borçları ödenmelidir. -Aracın motorunda oluşan yakıt ve gaz kaçakları. -Büyük araçlar için taşıtın yüksekliği -Muayene sırasında teknik olarak çalışmayan araç. -Aracın motor ve şase numarasının okunamıyor olması Araç Muayene Ne Zaman MUAYENEYE GİDERKEN YAPILMASI GEREKENLER Muayene gitmeden önce ilk yapmanız gereken Tüv Türk’ün resmi internet sitesinden ücretsiz olarak randevu almanız. Aracınızın borç durumunu kesinlikle kontrol edin. Egzoz gazı emisyon ölçümünüzün geçerliliğini ruhsatınız üzerinden kontrol edin. Araç Muayene Ne Zaman Muayene için gerekli olan belgelerinizi hazırlayın(Ruhsat, Trafik Sigortası, Vekalet Durumu(muayeneye getireceğiniz araç size ait değilse gerekli), Muayeneye gelirken LPG/CNG Tankının üzerinde yer alan etiketteki bilgilerinin okunur şekilde gelmesi gerekmektedir.

You might be interested:  Kırmızı Lahana Ne Zaman Ekilir?

Tüvtürkte egzoz muayenesi ne kadar?

Egzoz Emisyon Ölçümü Fiyatı Ne Kadar? – Araç Muayene Ne Zaman Egzoz muayenesine periyodik olarak girmek zorunludur ve egzoz muayene ücreti her araç için aynıdır.2021 yılında 90 TL olan araç muayene ücreti, 2022 yılında 110 TL olarak belirlenmiştir.

TÜVTÜRK randevu almadan muayene olur mu?

İstasyonlarımızda randevusuz araç muayene işlemi gerçekleştirilmemektedir.

Araç muayenesi 5 ay gecikme ne olur?

Gecikme bedeli muayene süresi geçirilen her ay için muayene ücretinin % 5 ‘i olup, bu tutarlar Maliye Bakanlığı Gelirler İdaresi Başkanlığı’na aktarılmaktadır.

Araç muayene borcu nereye ödenir?

Kimse bilerek herhangi bir kazaya karışmak ya da can ve mal güvenliğini tehlikeye atacak bir kazaya neden olmak istemez. Bu yüzden trafik kurallarına uymak ve uymayanları uyarmak gerekir. Fakat bazen dalgınlık ya da dikkatsizlikten dolayı trafik kurallarını hiçe sayabiliyoruz.

Böyle durumda ise trafik cezaları kaçınılmaz oluyor. Farklı sebeplerden dolayı trafik cezası olmuş olabilirsiniz. İndirimli, gecikmiş, araç muayene trafik cezası nereden ödenir? İşte merak edilenlerin yanıtları – Ülkemizde gelişen teknolojilerle birlikte birçok işlem internet üzerinden e-Devlet uygulamasında yapılabiliyor.

Artık trafik cezaları da internetten ödenebiliyor. Trafik cezası ödemenin birden fazla yöntemi mevcuttur. İndirimli, gecikmiş, araç muayene trafik para cezası birçok cezayı pratik yöntemlerle sorgulayıp kolayca ödeyebilmeniz mümkündür. TRAFİK CEZASI NEREYE ÖDENİR? Trafik para cezası ödemek için birden çok alternatifiniz bulunmaktadır.

 1. Vergi dairesi, Banka şubeleri ve PTT’den ödeme yapabilirsiniz.T.C.
 2. Kimlik numaranız ya da araç plakanız ile ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 3. E-Devlet’ten trafik cezası ödeme İlk yöntem: https://www.turkiye.gov.tr/gib-intvrg-trafik-para-cezasi-borcu-sorgulama-ve-odeme adresini ziyaret ederek Gelir İdaresi Başkanlığı’na bağlı olan “Trafik Para Cezası Borcu Sorgulama ve Ödeme” sayfasına giriş yapın.

Bu hizmeti kullanarak trafik para cezası borcu sorgulama ve ödeme hizmetinden yararlanabilirsiniz. İkinci yöntem: https://www.turkiye.gov.tr/emniyet-arac-plakasina-yazilan-ceza-sorgulama adresini ziyaret edin. Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı olan “Araç Plakasına Yazılan Ceza Sorgulama (Gerçek Kişi)” sayfasına giriş yapın.

 • Bu hizmeti kullanarak, adınıza tescilli araç plakasına son bir yıl içerisinde yazılan trafik cezalarını sorgulayabilirsiniz.
 • İnteraktif Vergi Dairesi’nden trafik cezası ödeme Aslında bu yöntem e-Devlet ilk yöntemi ile aynıdır.
 • Sadece www.ivd.gib.gov.tr üzerinden yönlendirilmiş olacaksınız.
 • İnteraktif Vergi Dairesi ana sayfaya girerek “MTV ve Trafik Para Cezası” seçeneğine tıklayın.T.C.

/ Vergi Kimlik Numarası, Plaka ya da Özel Plaka seçeneklerini doldurup, ardından güvenlik kodunu yazın. Sorgulama işleminden sonra borcunuz varsa ödeyebilirsiniz. İnternet bankacılığı ile trafik cezası ödeme Gelir İdaresi Başkanlığının anlaşmalı olduğu bankalar aracılığı ile trafik cezasını ödeyebilirsiniz.

Araç Plakasına Yazılan Ceza Sorgulama (Gerçek Kişi) Araç Plakasına Yazılan Ceza Sorgulama (Tüzel Kişi) Sürücü Ceza Bilgisi Barkodlu Belge Sorgulama Sürücü Ceza Bilgisi Barkodlu Belge Doğrulama Sürücü Trafik Kazası Barkodlu Belge Sorgulama Sürücü Trafik Kazası Barkodlu Belge Doğrulama Sürücü Belgesi ve Şahıslara Yazılan Ceza Sorgulama Aracımın Çekildiği Otopark Bilgisi Sorgulama (Gerçek Kişi) Aracımın Çekildiği Otopark Bilgisi Sorgulama (Tüzel Kişi)

İNDİRİMLİ TRAFİK CEZASI Trafik cezasının kesildiği günden itibaren 15 gün içerisinde ödeme yaptığınız takdirde %25 indirimden yararlanabilirsiniz.

2022 motosiklet muayenesi ne kadar?

Araç Muayene Ne Zaman Bilindiği üzere trafiğe çıkan her aracın araç grubuna göre değişen bir ile iki yıl arasında araç muayenesine girmesi zorunluluğu vardır.