Yazılı Ehliyet Sınavı Ne Zaman?(EN iyi 5 ipucu)

Yazılı ehliyet sınavı ne zaman 2021?

1-10 Ocak 2021 ” Hafta Sonları Yapılacak. 2021 /MTSK e- Sınavı Haftanın 7 (Yedi) Günü 81 İldeki e- Sınav Salonlarında, Randevulu Sistemle Gerçekleştirilecektir. Ehliyet sınavı için her ayın 1’i ile 10’u arası ehliyet başvuruları alınır. Sürücü adayı, kursun yaptığı eğitim planı doğrultusunda teorik eğitimi alır.

Ehliyet sınavları nasıl olacak 2021?

Teorik eğitimi tamamlayan adaylar e- sınav merkezlerinde teorik sınava girebiliyor. Ehliyet almak isteyen bir kişinin öncelikle sürücü kursuna başvuru yapması gerekiyor. Sürücü adayı teorik eğitimini alıyor. Ardından sürücü başvuru yaptığı bölgedeki e- sınav merkezlerinde sınava giriyor.

Hafta sonu ehliyet sınavı var mı?

Sürücü adaylarının işten gelişleri düşünerek haftaiçi sınavlar genelde akşam 18:00’den sonra gerçekleştiriliyor. Haftasonu ise 09:00’dan itibaren başlamaktadır. Her saat bir e- sınav yapılmaktadır. Not: Pandemi dolayısıyla sokağa çıkma yasakları var bu nedenle haftasonu e- sınav şu an için yapılmıyor.

Ehliyet sınavları online mı?

Sınav tamamen dijital ortamda yapılmakta ve 1 saat içinde sonucunuzu öğrenip elektronik sınavdan sonra en yakın tarihte direksiyon sınavına girebiliyorsunuz.

Online ehliyet Sınavı Nasıl Yapılacak?

e- Sınav, basılı evrak kullanılmaksızın sınav uygulama ve değerlendirilmesine ilişkin her türlü işlemin elektronik ortamda ve bilgisayarlar aracılığıyla yapıldığı sınavlardır. Sınavlar bilgisayar başında yapılıyor ve özel e- sınav yazılımıyla sorulara ileri geri yapılarak seçeneklere işaretleme usulüyle cevap veriliyor.

You might be interested:  Aleviler Ne Zaman Oruc Tutar?(Soru)

Ehliyet sınavı ne zaman saat kaçta?

Ehliyet sınavları saat 11.00’de başlar ve geç kalan hiçbir sürücü adayı sınava alınmaz. Sınav 60 dakika sürer ve saat 1.:00’de sınav biter.

Ehliyet sınavı ne zaman kalkacak?

Milli Eğitim bakanlığı ehliyet sınavlarını kaldırdı yerine kalem, kağıt, silgisizehliyet sınavı dönemine geçildi. Başvuruların devam ettiği ehliyet sınavında 2021 Ocak ayından itibaren elektronik ehliyet sınav dönemine geçiliyor.

Elektronik sınav randevulu ne zaman?

MEB bağlı okullarda E – Sınav ‘a Giriliyor. M.E B. Tarafından sayıya göre belirlenir. 15 Ocak 2022 Tarihinden sonra E sınav için randevu alınıyor. 15 Şubat 2022 Tarihinden sonra E sınav için randevu alınıyor.

Her hafta sonu direksiyon sınavı olacak mı?

Direksiyon sınavları cumartesi veya pazar günü yapılıyor. Sabahtan akşama kadar.

2021 Kasım Direksiyon sınavı ne zaman?

17 EKİM 2021 tarihinde olan yazılı sınava başvuru yapmanız durumunda; 2-3 KASIM 2021 tarihinde olan direksiyon sınavına girebilirsiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *