Yasaklar Ne Zaman Kalkıyor 2021?(Soru)

2021 Yasaklar ne zaman kalkıyor?

Kabine toplantısı ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, corona virüsü yasakları ile ilgili yeni kararları duyurdu. Yapılan açıklamalara göre aralarında şehirler arası seyahat, şehirler içi toplu taşıma ve sokağa çıkma kısıtlamaları olmak üzere yasaklar 1 Temmuz’da başlamak üzere kalkacak.

Sokağa çıkma yasağı ne zaman kalkıyor?

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI KALKTI MI? Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısında önümüzdeki dönemde hayata geçirilecek hususları değerlendirdiklerini belirten Başkan Erdoğan, “Tamamı da 1 Temmuz itibariyle başlamak üzere sokağa çıkma kısıtlamalarını tümüyle kaldırıyoruz.

Pandemi yasakları ne zaman kalkıyor?

Beklenen açıklama 21 Haziran’da gerçekleşen kabine toplantısı ardından geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, pazar günü de dahil olmak üzere tüm sokağa çıkma yasağı kısıtlamalarının 1 Temmuz itibariyle kaldırılacağını duyurdu.

1 Temmuz Yasaklar ne zaman bitiyor?

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeye göre, sokağa çıkma kısıtlamaları (hafta içi ve hafta sonu dahil) 1 Temmuz Perşembe günü saat 05.00’e kadar sürdürülecektir. Bu tarihten sonra yasak olmayacak. Bu hafta sonunda ise sokağa çıkma yasağı uygulanmayacak.

1 Temmuz’da hangi yasaklar kalkacak?

1 Temmuz ‘dan itibaren şehir içi veya şehirlerarası tüm toplu taşıma araçlarındaki yolcu ve koltuk kapasite sınırlandırmalarına son verilecek, ayakta yolcu alınabilecek ve maske takmak zorunlu olacak. Ayrıca 65 yaş üzeri ve 18 yaş altındakilerin toplu taşıma kullanması üzerindeki yasaklara da son buluyor.

You might be interested:  Hamilelik Ne Zaman Anlaşılır?(Çözüm bulundu)

21 Haziran 2021 yasaklar kalktı mı?

Sokağa çıkma yasağı 21 Haziran tarihli Kabine Toplantısı ile resmen kaldırıldı. 1 Temmuz itibariyle sokağa çıkma yasağı ile ilgili tüm yasakların kaldırılacağını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, hafta içi 22.00’dan sonra devam eden ve pazar günleri tüm gün gerçekleşen sokağa çıkma yasağının da kalktığını vurguladı.

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı ne zaman kalkıyor?

1 Temmuz 2021 Perşembe günü saat 05.00’ten itibaren ise hafta içi hafta sonu ayrımı olmaksızın sokağa çıkma ile buna bağlı olarak uygulanan şehirler arası seyahat kısıtlamaları sona erecek ve belirtilen tarihten itibaren sokağa çıkma ve şehirler arası seyahat kısıtlaması uygulanmayacaktır.

Yasak kaçta bitiyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”Haziran ayı boyunca sokağa çıkma sınırlamaları hafta içi ve cumartesi günü akşam 22.00 ile sabah 05.00 saatleri arasında uygulanmaya devam edecektir.. Bu sınırlama hafta sonu cumartesi 22.00 ile pazartesi sabahı 05.00 arasında, yani pazar gününün tamamını da kapsayacak şekilde uygulanacaktır.

Sokağa çıkmak ne zaman yasak?

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI NE ZAMAN? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni koronavirüs kısıtlamalarını açıkladı. Hafta sonları tedarik ve üretim zincirleri aksamayacak şekilde 10.00 ile 20.00 saatleri arası dışında sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak.

1 Temmuz 2021 de yasaklar kalkacak mı?

Genelgede, ” 1 Temmuz 2021 Perşembe günü saat 05.00’ten itibaren ise hafta içi hafta sonu ayrımı olmaksızın sokağa çıkma ile buna bağlı olarak uygulanan şehirler arası seyahat kısıtlamaları sona erecek ve belirtilen tarihten itibaren sokağa çıkma ve şehirler arası seyahat kısıtlaması uygulanmayacaktır” ifadeleri yer

Saat kısıtlamaları kalktı mı?

Daha önce önlemlerin gevşetilmesi sürecinde saat ve müşteri kısıtlaması getirilen kafe ve restoranlarda bu kısıtlamalar 1 Temmuz’dan itibaren kaldırıldı. Ayrıca salgının başından beri kapalı olan sinema salonu, oyun salonu ve benzeri mekanlar da açıldı.

You might be interested:  Cumhurbaşkanlığı Seçimi Ne Zaman?(Mükemmel cevap)

1 Temmuz dan itibaren yasaklar kalktı mı?

Kademeli normalleşme adımları ilan edilen sokağa çıkma yasağı saatleri yeni aşamada 1 Temmuz ‘ dan itibaren kaldırılıyor ancak o tarihe dek bugün de dahil olmak üzere sokağa çıkma yasağı 22:00 – 05:00 saatleri arasında uygulanmaya devam edecek. Yeni tedbirlerin 1 Temmuz 2021 Perşembe gününden itibaren hayata geçirilecek.

1 Temmuz Pazar yasaklar kalkıyor mu?

1 Temmuz 2021 Perşembe günü saat 05.00’ten itibaren ise hafta içi hafta sonu ayrımı olmaksızın sokağa çıkma ile buna bağlı olarak uygulanan şehirler arası seyahat kısıtlamaları sona erecek ve belirtilen tarihten itibaren sokağa çıkma ve şehirler arası seyahat kısıtlaması uygulanmayacaktır. ”

Temmuzda yasaklar kalkacak mı?

SOKAĞA ÇIKMA VE ŞEHİRLERARASI SEYAHAT KISITLAMALARI 01.06.2021 tarih ve 8878 sayılı Genelgemizde belirtilen esaslar çerçevesinde hali hazırda uygulanmakta olan sokağa çıkma kısıtlamaları (hafta içi ve hafta sonu dahil) 1 Temmuz 2021 Perşembe günü saat 05.00’e kadar sürdürülecektir.

1 Temmuz dan sonra pazar günü yasak var mı?

Yayınlanan genelgeye göre Pazar günü sokağa çıkma yasağı uygulanmayacak. Yasak 1 Temmuz itibariyle kaldırıldı. Cumartesi ve Pazar günü sokağa çıkma yasağı uygulanmayacak. Hafta içi hafta sonu ayrımı olmaksızın sokağa çıkma ile buna bağlı olarak uygulanan birçok yasak sona erdi.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *