Yapılandırma Son Gün Ne Zaman?(En iyi çözüm)

Kanunda öngörülen peşin ve birinci taksit ödemeleri için son gün, 31 Ekim 2021 tarihi hafta sonu tatiline rastladığından 1 Kasım Pazartesi mesai bitimi olarak belirlendi. İkinci taksit ise 30 Kasım’a kadar ödenecek. Yapılandırma imkanının bozulmaması için ilk iki taksidin mutlaka zamanında ödenmesi gerekiyor.

Vergi yapılandırma ödeme son gün ne zaman?

Yapılandırılan prim borçlarının ilk taksit ödemesinde bugün son gün. Yapılandırılmış prim borçları e-devlet’ten ödenebilecek. SGK’nın anlaşmalı olduğu bankaların şubeleri, ATM’leri, internet veya mobil bankacılığından da ödeme yapılabilecek. İkinci taksitin son ödeme tarihi ise 31 Aralık 2021’de sona erecek.

Yapılandırmada son ödeme ne zaman?

Ödemeler iki ay aralıklı devam edecek. 18 taksit yaptıran bir mükellef 2022 yılında 6 taksit ödeyecek. 18 ay taksitli yapılandırmanın son taksiti 31 Temmuz 2024 tarihinde bitecek. Yapılandırma başvurusu sırasında tercih edilen taksit sayısından daha fazla ödeme yapılamıyor.

Yapılandırma son gün ödenmezse ne olur?

Vergi borcunu yapılandıranlar için bugün (Pazartesi) son ödeme günü. 7326 sayılı yasa çerçevesinde borcunu yapılandıranların peşin ödeme ya da ilk taksit için ödeme süresi için bugün son gün. Ayrıca ikinci taksit için de son ödeme günü 30 Kasım. Bu her iki taksit zamanında ödenmezse yapılandırma bozulacak.

You might be interested:  Aöf Sonuçları Ne Zaman?(Çözünme)

SGK yapılandırma son gün ne zaman?

SGK ‘den yapılan yazılı açıklamaya göre, başvuruları 30 Eylül’de sona eren 7326 sayılı kanun kapsamında yapılandırılan borçların ilk taksit ödemeleri 30 Kasım 2021’e kadar yapılacak. İkinci taksitin son ödeme tarihi ise 31 Aralık 2021’de sona erecek.

Yapılandırma kaç taksit ödenmezse iptal olur 2020?

Yapılandırma taksitlerinden ilk iki taksitin süresinde ödenmemesi, İlk iki taksit süresinde ve tam olarak ödenmekle birlikte, bir takvim yılı içerisinde ikiden fazla taksitin ödenmemesi veya eksik ödenmesi durumunda yapılandırma bozulacaktır.

Vergi yapılandırma bugün saat kaça kadar?

Gelir İdaresi Başkanlığı’nın internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 7326 sayılı Kanun kapsamında yapılandırılan borçların birinci taksitinin ödeme süresi bugün sona eriyor. Muhtemel yoğunluğun önlenmesi ve mükelleflere kolaylık sağlanması amacıyla bugün saat 21.00’e kadar tüm vergi daireleri açık olacak.

7326 yapilandirma ne zaman bitiyor?

7326 Sayılı Yapılandırma Kanunu İçin Son Başvuru Tarihi: 30 Eylül 2021.

Kredi yapılandırma kaç ay?

Kredi yapılandırma 72 ay uygulaması olarak bilinen uygulama yeni krediler için uygulanmamaktadır. Mevcutta bulunan kredi kartı, kredili mevduat hesabı ve kredi ödemesini yaparken zorlanan tüketicilere çözüm sunacak uygulama, uzun vade ile ödeme planının rahatlatılması amacını taşımaktadır.

7326 yapılandırma uzatıldı mı?

27 Ağustos 2021 Tarihli ve 31581 Sayılı Resmî Gazete’de yayınlanan 4420 Sayılı Cumhurbaşkanı Kararıyla, 7326 Sayılı Kanun’a ilişkin yapılandırmadan yararlanmak için 31.08.2021 tarihine kadar olan başvuru süresi 30/09/2021 tarihine, ilk taksitin en son ödeme tarihi ise 01.11.2021 tarihinden 30/11/2021 tarihine kadar

Genel sağlık sigortası borcu nasıl yapılandırılır?

Daha önce hiç gelir testi yaptırmamış GSS sigortalılarının, 30.11.2021 tarihine kadar gelir testine başvurmaları ve hane içindeki gelirlerinin asgari ücretin brüt tutarının üçte birinden az olduğunun tespiti halinde GSS prim borçları silinecek ve primleri devlet tarafından ödenecektir.

You might be interested:  Akika Kurbanı Ne Zaman Kesilir?(Çözülmüş)

7326 sayılı yapılandırma kanunu ne demek?

7326 sayılı yapılandırma kanunu, halk arasında vergi yapılandırma veya borç yapılandırma isimleriyle de biliniyor. Vatandaşların kamuya olan borç yükünün hafifletilmesi amacıyla çıkarılan 7326 sayılı yapılandırma kanunu ile borçlar taksitler halinde ödenebiliyor.

GSS borcu en son ne zaman ödenir?

Kanunun getirdiği avantajlardan yararlanmak isteyen vatandaşların GSS prim borçlarını 31 Aralık 2021’e kadar ödemesi gerekiyor. Kanun, Nisan 2021 ve öncesine ait GSS prim borçlarını kapsıyor. Ana para borcunun tamamının 31 Aralık’a kadar ödenmesi halinde gecikme cezası ve zammı otomatik siliniyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *