Vergi Affı Ne Zaman Bitiyor?(Mükemmel cevap)

7326 sayılı vergi yapılandırması kanununa ilişkin süre uzatımı gerçekleşti. Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre başvuru ve ödeme süresi 1 ay uzatıldı. Buna göre başvuru 30.09.2021 tarihine kadar uzatılmıştır.

2021 vergi yapılandırması ne zaman bitiyor?

BORÇ YAPILANDIRMA SON GÜN NE ZAMAN? Vergi, sosyal güvenlik primi, trafik cezası, Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) öğrenim kredileri, köprü otoyol kaçak geçiş cezası gibi 30 Nisan 2021 tarihinde vadesi dolduğu halde ödenmeyen kamuya olan borçlar için tanınan başvuru süresi 30 Eylül 2021 günü sona erecek.

Vergi Yapılandırma Süresi Uzatıldı mı?

Yapılandırılan borçların ilk taksit ödeme süresi de (peşin ödeme süresi dahil) Cumhurbaşkanı Kararı ile 1 ay uzatıldı. Buna göre, vergi dairelerine başvuran ve borçları yapılandırılan mükelleflerin ilk taksitlerini, peşin ödemeyi tercih etmişlerse en geç 1 Kasım 2021 Pazartesi yapmaları gerekiyor.

Borç yapılandırma süresi ne zaman bitiyor?

Cumhurbaşkanı Kararı ile yapılandırılan borçların ilk taksit veya peşin ödenebileceği süre de 1 ay uzatıldı. Buna göre vergi dairelerine başvuran ve borçları yapılandırılan mükelleflerin ilk taksitlerini, peşin ödemeyi tercih etmişlerse peşin ödemelerini en geç 1 Kasım 2021’e kadar yapmaları gerekiyor.

Vergi borcu yapılandırma nasıl yapılır 2021?

Ödemeler, kredi veya banka kartlarıyla İnteraktif Vergi Dairesi üzerinden veya anlaşmalı bankalar aracılığıyla gerçekleştirilebilecek. Başvurular, Gelir İdaresi Başkanlığının internet adresi “www.gib.gov.tr” veya e-devlet “www.turkiye.gov.tr” üzerinden, vergi dairesine gelerek veya posta yoluyla yapılabiliyor.

You might be interested:  Emekli Sandığı Maaşları Ne Zaman Yatacak?(Doğru cevap)

2021 yapilandirma nasıl yapılır?

Yapılandırma başvuruları işverenlerce, e-sigorta kanalıyla, şahsen veya posta yoluyla ilgili SGİM/ SGM’ye, 4/b (Bağ-Kur) sigortalıları tarafından, e-devlet üzerinden, şahsen veya posta yoluyla herhangi bir SGİM/ SGM’ye, Primlerini kendi ödeyenlerce, e-devlet üzerinden, şahsen veya posta yoluyla dosyalarının olduğu

7326 yapılandırma ne zaman bitiyor?

7326 Sayılı Yapılandırma Kanunu İçin Son Başvuru Tarihi: 30 Eylül 2021.

Vergi yapılandırması ne zamana kadar uzatıldı?

7326 sayılı vergi yapılandırması kanununa ilişkin süre uzatımı gerçekleşti. Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre başvuru ve ödeme süresi 1 ay uzatıldı. Buna göre başvuru 30.09.2021 tarihine kadar uzatılmıştır.

7326 Yapılandırma uzar mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan karara göre 7326 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ‘na ilişkin kanununda yer alan başvuru tarihi ve ilk ödeme tarihi 1 ay ertelendi. Buna göre 31 Ağustos 2021 tarihinde bitecek olan başvuru ve ödemeye ilişkin karar 1 ay süreyle uzatıldı.

Vergi borcu yapılandırma 2021 2 taksit ne zaman?

7326 Sayılı Yapılandırma Kanunu 2. Taksiti İçin Son Ödeme Tarihi: 30 Kasım 2021. Sayın Üyemiz, 7326 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun kapsamında yapılandırılan borçların ikinci taksitinin ödeme süresi 30 Kasım 2021 Salı günü sona ermektedir.

Kyk yapılandırma ne zaman son?

BORÇ YAPILANDIRMASI NE ZAMAN BİTİYOR? Borç yapılandırma yasası en çok KYK kredi borcu olanları sevindirirken, 2021 borç yapılandırma başvurusu için son gün olarak 31 Ağustos 2021 tarihi belirlendi. İlk taksit ödemeleri ise eylül sonuna kadar yapılması gerekiyor.

2021 vergi affı başvurusu nasıl yapılır?

Gelirler İdaresi Başkanlığı’nın ‘ivd.gib.gov.tr’ adresi üzerinden giriş yapılacak. Online yapılan başvuru sonucunda çıkan bu ekranda e-Devlet ile giriş seçeneği bulunuyor. Buna tıklayarak ve e-Devlet bilgilerinizle giriş yapacaksınız. Sitedeki talimatlarla ilerleyerek başvuru yapılabilecek.

You might be interested:  9 Siniflara Okul Ne Zaman Acilacak 2021?(EN iyi 5 ipucu)

Vergi borcu taksitlendirme nasıl yapılır?

Vergi borcunuz olduğunu ve taksitlendirmek istediğinizi düşünelim. Vergi borcu taksitlendirme için bağlı olunan vergi dairesine bir dilekçe ile müracaat edebilirsiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *