Türkiye Azerbaycan Otobüs Seferleri Ne Zaman Başlayacak?(En iyi çözüm)

Türkiye Azerbaycan otobüs seferi var mı?

Birçok havayolu firması İstanbul üzerinden Avrupa ve Asya’daki ülke ve şehirlere seferler düzenlemektedir. Türkiye ‘nin otobüs taşımacılığına katile ve itibar getiren köklü firması Metro Turizm, İstanbul Azerbaycan otobüs bileti almak suretiyle güvenli bir şekilde Azerbaycan ‘a seyahat edebilirsiniz.

Istanbul bakü otobüs seferleri var mı?

İstanbul Avrupa- Baku otobüs seferleri haftanın günlerine göre değişiklik gösterebilir. Günlük ortalama 2 otobüs seferi vardır. Bu güzergahta molalı veya molasız otobüs seferleri düzenlenmektedir.

Azerbaycan otobüs gidiyor mu?

Şehirde yaşayanların büyük çoğunluğunu Azeriler oluşturur. Türkiye’de Azerbaycan ‘ın komşusu olan bir ülke olarak bu ülkeye çeşitli yollarla ulaşım imkanı sağlamaktadır. Türkiye’nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte yerel hizmet sağlayan otobüs firmaları da Bakü üzerine seferler düzenlemektedir.

Azerbaycan otobüsle nasıl gidilir?

Bakü’ye otobüs ile gitmek isterseniz de İran, Türkiye ve Tiflis üzerinden giden uluslararası otobüsü tercih edebilirsiniz. Bu otobüste bilet fiyatı yolda geçireceğiniz saate göre hesaplanıyor. Bir saatlik yol için 1 Azeri Manatı ödemelisiniz. Bakü’ye dilerseniz feribot ile de ulaşabilirsiniz.

Türkiye’den Azerbaycan’a nasıl gidilir?

Bakü’ye nasıl gidilir?

  1. Bakü’ye uçakla gitmek isteyen sporseverler Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı’na ulaşım sağlayacak.
  2. İstanbul – Bakü arası uçakla 2 saat 45 dakika sürerken, Ankara – Bakü arasındaki yolculuk süresi 2 saat.
  3. İstanbul ‘dan Bakü’ye otobüs ile de gitmek mümkün.
You might be interested:  2021 Polislik Başvurusu Ne Zaman?(Soru)

Azerbaycan’a otobüs biletleri ne kadar?

En Ucuz Bakü Otobüs Biletleri

  • 300 TL. İzmir – Bakü
  • 400 TL. Ankara – Bakü
  • 300 TL. Bursa – Bakü
  • 300 TL. Trabzon – Bakü
  • 300 TL.

Ankara Azerbaycan Bakü otobüsle kaç saat?

Ankara – Bakü ( Azerbaycan ) arası otobüs yolculuğu ortalama 13sa 51dk sürmektedir.

Türkiyeden Azerbaycana tren var mı?

Bakü Tiflis Kars treni önce Gürcistan, sonrasında Azerbaycan ve Hazar Denizi üzerinden geçer. Tiflis ve Azerbaycan arasındaki seyahat her gün düzenlenen seferler ile günde 1 kez yapılır. Türkiye’den geçen BTK treni 4 istasyon ve 3 köprüden geçer. BTK hattı toplamda 838 km uzunluğundadır.

Azerbaycan’a kimlikle gidilir mi?

Türkiye ile Azerbaycan arasında 10 Aralık 2020’de imzalanan protokol ile iki ülke vatandaşlarının sadece kimlik kartı ibraz ederek, geçişleri bugün başladı. İki ülke vatandaşları 1 Nisan’dan itibaren karşılıklı seyahatlerini pasaporta ihtiyaç duymadan, yalnızca yeni tip kimlik kartı ibraz ederek yapabilecek.

Azerbaycan’a nasıl gidilir 2021?

1 Nisan 2021 Öncesinde Seyahat Edeceklerin Dikkatine: Bu uygulama ile iki ülke vatandaşları da özgürce seyahat edebilecek duruma gelmişlerdir. Bu nedenle Azerbaycan’a giderken yanınızda kimliğinizin ve geçerlilik süresi olan bir pasaportunuzun olması yeterli olacaktır.

Azerbaycan otobüsle kaç saat?

İstanbul – Bakü ( Azerbaycan ) arası otobüs yolculuğu ortalama 15sa 53dk sürmektedir.

Karayoluyla Azerbaycan’a nasıl gidilir?

Azerbaycan’a ve Bakü’ye karayoluyla gidecekseniz eğer İran veya Gürcistan üzerinden bunu yapabiliyorsunuz. Tiflis-Kırmızı Köprü (Azerbaycan-Gürcistan sınırı) arası 45 dakika sürüyor. Kırmızı Köprü-Bakü arası yaklaşık 8 saat sürüyor.

Azerbaycana pasaportsuz gidilir mi?

Vizesiz, pasaportsuz sadece kimlikle gidebileceğimiz ülkelere Azerbaycan da eklendi. Türk vatandaşları 1 Nisan’dan itibaren yeni çipli kimlik kartlarıyla, 90 güne kadar Azerbaycan’a vizesiz turistik seyahat yapabilecek.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *