Sözleşmeli Er Alımı Ne Zaman 2021?(Çözülmüş)

Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Temini faaliyeti; a. 08 Şubat-22 Mart 2021 tarihleri arasında Personel Temin Dairesi Başkanlığı Cebeci/ANKARA yerleşkesinde, b. 29 Mart-16 Nisan 2021 tarihleri arasında MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/ANKARA yerleşkesinde icra edilecektir.

Sözleşmeli er başvuru ne zaman 2021?

Millî Savunma Bakanlığı Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları Sözleşmeli Er Temini faaliyeti 01 – 18 Kasım 2021 tarihleri arasında MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/ANKARA yerleşkesinde yapılacak. Adaylar Başvuru Kılavuzunda belirtilen belgeler ile birlikte sınav merkezinde hazır bulunacaklar.

2022 sözleşmeli er alımı olacak mı?

Sözleşmeli er alımı başvurusu, 2022 yılının ilk günlerinde erişime açıldı. Milli Savunma Bakanlığının 2022 yılında Kara Kuvvetleri Komutanlığı adına yapacağı sözleşmeli er temin faaliyeti ile ilgili hususlar ayrıntılı olarak Başvuru Kılavuzunda belirtildi.

2021 Kasım sözleşmeli er alımı ne zaman?

Sözleşmeli er alımı başvurularının ardından MSB’den açıklama geldi. Bakanlığın personeltemin internet adresinden yayınlanan duyuruda Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları Sözleşmeli Er Temini faaliyetinin 01 – 18 Kasım 2021 tarihleri arasında yapılacağı bildirildi.

Sözleşmeli er başvuru sonucu nasıl öğrenilir?

SÖZLEŞMELİ ER ALIMI BAŞVURU SONUCU E-DEVLET’TE SORGULANIYOR Başvuru sonucunuzu e-devlet şifrenizle giriş yaptıktan sonra Tercihlerim menüsü altından öğrenebilirsiniz. Sosyal mesafenin korunması ve yoğunluk yaşanmaması açısından adayların belirtilen tarih ve saatte sınav yerinde bulunması önem arz etmektedir.

You might be interested:  Erzurumspor Maçı Ne Zaman?(Doğru cevap)

Sözleşmeli er başvuruları ne zaman?

Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Temini faaliyeti; a. 08 Şubat-22 Mart 2021 tarihleri arasında Personel Temin Dairesi Başkanlığı Cebeci/ANKARA yerleşkesinde, b. 29 Mart-16 Nisan 2021 tarihleri arasında MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/ANKARA yerleşkesinde icra edilecektir.

Sözleşmeli er 2021 2 grup ne zaman?

a. Birinci Grup Adaylar; 18 Mayıs-04 Haziran 2021 tarihleri arasında sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte sınavlara girecektir. b. İkinci Grup Adaylar; 31 Mayıs-17 Haziran 2021 tarihleri arasında sınavlara girecektir.

Sözleşmeli er başvurusu nasıl yapılır?

Milli Savunma Bakanlığı tarafından 2022 Sözleşmeli Er 1. dönem başvuru ilanı yayınlandı. Adaylar sözleşmeli er başvuru başvurusunu https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden e-devlet ile giriş yaparak online olarak gerçekleştirecek.

Sözleşmeli erler kaç ay eğitim görür?

Ön şartları uyan adaylar, sağlık muayenesi, spor testi ve mülakattan sonra 10 hafta askeri eğitimden geçiriliyor. Sözleşmeli erler sigortalı sayılıyor ve her yıl 45 gün izin alma hakkı bulunuyor.

Sözleşmeli askerlik yaş sınırı kaç?

Başvuru süresi içerisinde askerlik hizmetini yapmakta olanlar için; Başvuru yapılan yılın 01 Ocak tarihi itibarıyla 25 yaşını bitirmemiş olmak, Başvuru süresi içerisinde askerlik hizmetini tamamlamış olanlar için; Başvuru yapılan yılın 01 Ocak tarihi itibarıyla 25 yaşını bitirmemiş olmak.

Sözleşmeli er başvuru nasıl yapılır 2021?

Sözleşmeli er temini kapsamında başvurular sadece her temin döneminde https://personeltemin.msb.gov.tr genel ağ (internet) adresinde yayımlanan çevrimiçi (online) başvuru formu doldurularak yapılmaktadır. Bunun dışında (posta veya belgegeçer yoluyla CV, dilekçe vb.) başvurular kabul edilmemektedir.

Sözleşmeli er eğitimde maaş alıyor mu?

Sözleşmeli er ve erbaşlar belli temel eğitimlerden geçer ve bu temel eğitimlere başlayınca maaş almaya başlarlar. Eğitim döneminde de maaş almaya başlayan er ve erbaşlar göreve başlamalarının ardından görev aldıkları birliğe göre aldıkları maaş değişiklik gösterir.

You might be interested:  15 Tatil Ne Zaman 2020?(Çözünme)

Sözleşmeli er 7 yıl sonra ne oluyor?

Sözleşmeli erbaş ve er olarak en az yedi hizmet yılını doldurarak ayrılanlardan nitelik belgesi olumlu olanlar, kurum ve kadrolar için gerekli şartları taşımaları halinde, istemleri üzerine kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadro ve pozisyonlarına atanarak memur olmaları sağlanabiliyor.

Sözleşmeli er Uzman Çavuş olabilir mi?

6191 Sayılı Sözleşmeli Erbaş ve Er Kanunu 8/11. maddesinde “Kendi kusurları olmaksızın sözleşmesi feshedilenler ile kendi isteği ile sözleşmesini yenilemeyenler veya ayrılanlar, ilgili mevzuattaki şartları sağlamak şartıyla uzman erbaşlığa veya astsubaylığa başvurabilirler.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *