Son Dakika Yasaklar Ne Zaman Kalkacak?(Doğru cevap)

Son Dakika Yasaklar ne zaman kalkacak 2021?

1 Temmuz 2021 Perşembe günü saat 05.00’ten itibaren ise hafta içi hafta sonu ayrımı olmaksızın sokağa çıkma ile buna bağlı olarak uygulanan şehirlerarası seyahat kısıtlamaları sona erecek ve belirtilen tarihten itibaren sokağa çıkma ve şehirlerarası seyahat kısıtlaması uygulanmayacaktır.

Son Yasaklar ne zaman kalkacak?

Kabine toplantısı ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, corona virüsü yasakları ile ilgili yeni kararları duyurdu. Yapılan açıklamalara göre aralarında şehirler arası seyahat, şehirler içi toplu taşıma ve sokağa çıkma kısıtlamaları olmak üzere yasaklar 1 Temmuz’da başlamak üzere kalkacak.

Pandemi yasakları ne zaman kalkıyor?

Beklenen açıklama 21 Haziran’da gerçekleşen kabine toplantısı ardından geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, pazar günü de dahil olmak üzere tüm sokağa çıkma yasağı kısıtlamalarının 1 Temmuz itibariyle kaldırılacağını duyurdu.

Sokağa çıkmak ne zaman yasak?

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI NE ZAMAN? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni koronavirüs kısıtlamalarını açıkladı. Hafta sonları tedarik ve üretim zincirleri aksamayacak şekilde 10.00 ile 20.00 saatleri arası dışında sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak.

Son Yasaklar ne zaman basliyor?

TAM KAPANMA NE KADAR SÜRECEK? 29 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat 19.00’dan başlayan kısıtlama, 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05.00’e kadar sürecek.

You might be interested:  Halifelik Ne Zaman Kaldırıldı?

1 Temmuz 2021 de yasaklar kalkacak mı?

Genelgede, ” 1 Temmuz 2021 Perşembe günü saat 05.00’ten itibaren ise hafta içi hafta sonu ayrımı olmaksızın sokağa çıkma ile buna bağlı olarak uygulanan şehirler arası seyahat kısıtlamaları sona erecek ve belirtilen tarihten itibaren sokağa çıkma ve şehirler arası seyahat kısıtlaması uygulanmayacaktır” ifadeleri yer

1 Temmuz dan itibaren yasaklar kalktı mı?

Kademeli normalleşme adımları ilan edilen sokağa çıkma yasağı saatleri yeni aşamada 1 Temmuz ‘ dan itibaren kaldırılıyor ancak o tarihe dek bugün de dahil olmak üzere sokağa çıkma yasağı 22:00 – 05:00 saatleri arasında uygulanmaya devam edecek. Yeni tedbirlerin 1 Temmuz 2021 Perşembe gününden itibaren hayata geçirilecek.

Saat kısıtlamaları kalktı mı?

Daha önce önlemlerin gevşetilmesi sürecinde saat ve müşteri kısıtlaması getirilen kafe ve restoranlarda bu kısıtlamalar 1 Temmuz’dan itibaren kaldırıldı. Ayrıca salgının başından beri kapalı olan sinema salonu, oyun salonu ve benzeri mekanlar da açıldı.

1 Temmuz Yasaklar ne zaman bitiyor?

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeye göre, sokağa çıkma kısıtlamaları (hafta içi ve hafta sonu dahil) 1 Temmuz Perşembe günü saat 05.00’e kadar sürdürülecektir. Bu tarihten sonra yasak olmayacak. Bu hafta sonunda ise sokağa çıkma yasağı uygulanmayacak.

Haftasonu yasakları ne zaman kalkıyor?

1 Temmuz 2021 Perşembe günü saat 05.00’ten itibaren ise hafta içi hafta sonu ayrımı olmaksızın sokağa çıkma ile buna bağlı olarak uygulanan şehirler arası seyahat kısıtlamaları sona erecek ve belirtilen tarihten itibaren sokağa çıkma ve şehirler arası seyahat kısıtlaması uygulanmayacaktır.

1 Temmuz’da hangi yasaklar kalkacak?

1 Temmuz ‘dan itibaren şehir içi veya şehirlerarası tüm toplu taşıma araçlarındaki yolcu ve koltuk kapasite sınırlandırmalarına son verilecek, ayakta yolcu alınabilecek ve maske takmak zorunlu olacak. Ayrıca 65 yaş üzeri ve 18 yaş altındakilerin toplu taşıma kullanması üzerindeki yasaklara da son buluyor.

You might be interested:  O Ses Türkiye Rap Ne Zaman Başlıyor?(En iyi çözüm)

Seçim yayın yasağı saat kaçta bitiyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”Haziran ayı boyunca sokağa çıkma sınırlamaları hafta içi ve cumartesi günü akşam 22.00 ile sabah 05.00 saatleri arasında uygulanmaya devam edecektir.. Bu sınırlama hafta sonu cumartesi 22.00 ile pazartesi sabahı 05.00 arasında, yani pazar gününün tamamını da kapsayacak şekilde uygulanacaktır.

Cumartesi Pazar sokağa çıkma yasağı var mı?

Cumartesi ve Pazar günü sokağa çıkma yasağı uygulanmayacak. Hafta içi hafta sonu ayrımı olmaksızın sokağa çıkma ile buna bağlı olarak uygulanan birçok yasak sona erdi. Genelgenin de yayınlanmasıyla sokağa çıkma yasağı 1 Temmuz itibariyle kaldırıldı.

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı ne zaman başlıyor?

Cumartesi günü sokağa çıkma yasağı saat 22.00’de başlayacak, Pazartesi günü saat 05:00’te sona erecek. Sokağa çıkma yasağı sadece Pazar günü uygulanacak. Kademeli normalleşme adımları ile hafta içi günleri saat 22:00’ye çekilen sokağa çıkma yasağında hafta sonu için de düzenlemeye gidildi.

Türkiye’de sokağa çıkma yasağı ne zaman başladı?

Türkiye. Türkiye ‘de COVID-19 pandemisi önlemleri kapsamında 21 Mart 2020 itibarıyla 65 yaş üzeri vatandaşların sokağa çıkması yasaklanmıştır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *