Sinema Salonları Ne Zaman Açılacak?(Çözülmüş)

Sinema salonlarının açılış kararının ardından Kültür ve Turizm Bakanlığı ve sektör temsilcileri arasında yapılan görüşmelerin ardındansinema salonları 1 Temmuz 2021 tarihi itibari ile açıldı.

Sinema salonları açılacak mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasının ardından 1 Temmuz itibariyle sokak kısıtlamasının tümden kaldırıldı. Yeni bir uzatma kararı olmadığından, kısıtlama 30 Haziran’da sona erdi ve 1 Temmuz itibariyle sinemalar açıldı.

Sinemalar ne zaman aciliyor?

“Kademeli normalleşme döneminin ikinci etabında uygulanacak tedbirleri belirleyen ilgi Genelgemizle 1 Haziran 2021 tarihinden itibaren sinema salonlarının da tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan pazar günleri hariç haftanın diğer günlerinde 07.0021.00 saatleri arasında %50 kapasite (bir koltuk dolu bir koltuk boş

1 Temmuz sinemalar açılıyor mu?

İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi ve sektör temsilcilerinin talebi doğrultusunda sinema salonları 1 Temmuz itibarıyla yeniden misafirlerine kapılarını açacak.

Sinemalar Ne Zaman Açılacak 2021 izmir?

Sektörün talebi doğrultusunda faaliyetlerine ara verilen sinema salonları, 1 Temmuz 2021 Perşembe gününden itibaren faaliyet göstereceklerdir.” denildi.

2021 de hangi filmler çıkacak?

En İyi 2021 Filmleri

  • Dune ( 2021 ) Dune.
  • Gerçek Kahraman ( 2021 ) Free Guy.
  • The Suicide Squad: İntihar Timi ( 2021 ) The Suicide Squad.
  • Godzilla vs. Kong ( 2021 )
  • Örümcek-Adam: Eve Dönüş Yok ( 2021 ) Spider-Man: No Way Home.
  • Cruella ( 2021 ) Cruella.
  • Shang-Chi ve On Halka Efsanesi ( 2021 )
  • Yarının Savaşı ( 2021 )
You might be interested:  Hamilelik Kanda Ne Zaman Belli Olur?(Soru)

Pandemide sinemalar açık mı?

Pandemi yasaklarının kalkışıyla birlikte sinema salonları da açıldı. Bugünden itibaren sinema severler artık filmleri salonlarda izleyebilecek.

2021 sinemalar ne zaman açılıyor?

Yeni bir uzatma kararı olmadığından, kısıtlama 30 Haziran’da sona erdi ve 1 Temmuz itibariyle sinemalar açıldı. Ancak sinema salonlarına girişlerde yine belirli koronavirüs tedbirleri uygulanmaya devam edecek. Bu tedbirler arasında yüzde 50 kapasite sınırı, maske zorunluluğu ve HES kodu uygulamaları yer alıyor.

Sinemalar ne durumda?

SİNEMALAR NE ZAMAN AÇILACAK? Sinema salonlarının açılış kararının ardından Kültür ve Turizm Bakanlığı ve sektör temsilcileri arasında yapılan görüşmelerin ardındansinema salonları 1 Temmuz 2021 tarihi itibari ile açıldı.

Tiyatrolar açıldı mı?

TİYATROLAR NE ZAMAN AÇILACAK? Özel ve devlet tiyatroları da sinemalar gibi 1 Temmuz’dan itibaren faaliyete geçecek. Tiyatro ve sinema salonlarında maske ve mesafe zorunluluğu geçerli olacak. Kişiler arası mesafe kuralı gereği salon kapasitesinin yarısı ile hizmet verilecek.

Bayram tatilinde sinemalar açık mı?

Peki, 2021 Kurban Bayramı ‘nda sinemalar açık mı? BAYRAMDA SİNEMALAR AÇIK MI, ÇALIŞIYOR MU? AVM’ler bayram nedeniyle 20 Temmuz Salı günü saat 13:00’te açıldı. Sinema salonları bayramın sonuna kadar 13:00’ten itibaren hizmet verecek.

Sinemalar yarı kapasite mi?

Koronavirüs salgınında uzun süre kapalı kalan tiyatro salonları daha sonra yarı kapasiteyle seyirci alıyordu. Yeni kararla birlikte tam kapasite seyirci alınmasına karar verildi.

Sinemalar ne zamana kadar kapalı?

İçişleri Bakanlığınca yayımlanan “Haziran Ayı Normalleşme Tedbirleri Genelgesi” kapsamında 1 Haziran’dan itibaren yeniden faaliyete geçebileceği belirtilen sinema salonlarının, Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilileri ve sektör temsilcileriyle yapılan görüşmeler sonrası 1 Temmuz 2021 tarihine kadar kapalı kalmasına karar

Sinemalar ne zaman açılacak Istanbul?

İçişleri Bakanlığının genelgesinde sinema salonlarına ilişkin olarak alınan kararda şu ifadelere yer verildi: “Sektörün talebi doğrultusunda faaliyetlerine ara verilen sinema salonları, 1 Temmuz 2021 Perşembe gününden itibaren faaliyet göstereceklerdir.”

You might be interested:  Yumurta Ne Zaman Çatlar?

Tiyatro Ne Zaman Açılacak 2021?

Özel ve devlet tiyatroları da sinemalar gibi 1 Temmuz’dan itibaren faaliyete geçecek. Tiyatro ve sinema salonlarında maske ve mesafe zorunluluğu geçerli olacak. Kişiler arası mesafe kuralı gereği salon kapasitesinin yarısı ile hizmet verilecek.

Cinemaximum ne zaman açılacak?

Türkiye’nin en büyük sinema zinciri Cinemaximum da 1 Temmuz’da açılmamıştı. Cinemaximum sinemaları, resmi sosyal medya hesaplarında 7 Ağustos’tan itibaren salonlarını açacağını ilan etti.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *