Nakdi Ücret Desteği Ne Zaman Bitecek?

Nakdi ücret desteği ne zaman sona erecek?

Corona virüs pandemisi süresince ücretsiz izne ayrılan çalışanlar için ödenen nakdi ücret desteği 30 Haziran’da sona eriyor. 1 Temmuz itibariyle de corona virüs kısıtlamaları kapsamında alınan kısıtlamalar kaldırılıyor.

2021 nakdi ücret desteği ne kadar?

2021 NAKDİ ÜCRET DESTEĞİ NE KADAR? 2021 yılı için ise günlük nakdi ücret desteği miktarı, 13 Ocak 2021 tarihli Cumhurbaşkanı Kararı ile asgari ücret artış oranında (yüzde 21,56) artırılarak günlük 47,70 TL’ye çıkarılmıştı. Nakdi Ücret Desteği, bir ay içerisinde en fazla 30 gün olmak üzere işçinin kendisine ödeniyordu.

Nakdi ücret desteği bitti mi?

Kovid-19 salgını döneminde istihdamı korumak için 2020 yılı Mart ayında başlatılan Kısa Çalışma Ödeneği, Nakdi Ücret Desteği ve işten çıkarma yasağı uygulamaları 1 Temmuz 2021 itibariyle kontrollü normalleşme dönemine geçilmesiyle birlikte sona erdi.

Nakdi ücret desteği işsizlik maaşını etkiler mi?

Gerek kısa çalışma ödeneği gerekse de nakdi ücret desteği süreleri işsizlik maaşı sürelerinden düşülmeyecek. Kısa çalışma ödeneği ve ücretsiz izin desteği alanlar işsizlik maaşından tam olarak yararlanabilecek, hak kayıpları olmayacak.

Nakdi destek ödemesi ne zaman?

Nakdi ücret desteği yattı mı, sorusu son gelişmeler ile takip ediliyor. 3 Ocak 2021 tarihli Cumhurbaşkanı Kararı ile asgari ücret artış oranında (%21,56) artırılarak günlük 47,70 TL’ye çıkarılan nakdi ücret desteği 9 Temmuz’da hesaplara yatmaya başladı.

You might be interested:  Pandemi Parası Ne Zaman Yatacak?(Çözünme)

Ücretsiz izin kullanan işsizlik maaşını etkiler mi?

Ücretsiz izne çıkarılanlar işsizlik maaşı da alamayacak Kısa çalışma ödeneği 24 Mart, ücretsiz izin aylığı 17 Nisan 2020’de başladı. Zaten kısa çalışma ödeneğini hak edemeyenler ücretsiz izne çıktı. Ücretsiz izne çıkarılan kişilerin bundan sonraki süreçte işsizlik maaşı alma hakkı yok zaten.

Pandemi ücretsiz izin ödeneği nereden sorgulanır?

Pandemi döneminde ücretsiz izne çıkarılan ve işsizlik maaşından faydalanamayan vatandaşlara ödenen nakdi destek maaşı, E-Devlet girişi ile sorgulanıyor.

600 günü doldurmayan işsizlik maaşı alabilir mi?

İşsizlik ödeneğine hak kazanabilmek için hizmet akdinin fesih şekli dışında aranan şartlardan biri son 3 yıl içinde en az 600 gün sigortalı olarak çalışıp işsizlik sigortası primi bildirilmiş olmak, diğeri ise hizmet akdinin sona erdiği tarihten önceki son 120 gün hizmet akdine tabi olmak.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *