Naim Süleymanoğlu Ne Zaman Öldü?(Doğru cevap)

Naim Süleymanoğlu ne zaman ve neden öldü?

Efsane milli halterci, 18 Kasım 2017’de tedavi gördüğü hastanede karaciğer yetmezliği nedeniyle 50 yaşında hayatını kaybetti.

Naim Süleymanoğlu ne zaman öld?

Naim Süleymanoğlu 18 Kasım 2017 günü tedavi gördüğü hastanede 50 yaşında öldü.

Naim Süleymanoğlu neden öldü?

1983 yılında Viyana’da yapılan turnuvada, 56 kiloda dünya rekorlarını sırasıyla koparmada 130,5, silkmede 165 ve toplamda da 295 kilo olarak kırdı.

Naim hangi hastalıktan öldü?

Siroza bağlı karaciğer yetmezliğinden dolayı tedavi gören Süleymanoğlu’na 6 Ekim 2017’de ameliyatla karaciğer nakli yapıldı. Nakil sonrası beyin kanamasına bağlı ödem nedeniyle beyin ameliyatına alınan Süleymanoğlu’nun hayati tehlikesinin devam ettiği açıklandı.

Halter dünya rekoru kime ait?

Bu olimpiyatlarda Süleymanoğlu 60 kg koparmada sırasıyla 145 kg, 150.5 kg, 152.5 kg, silkmede 175 kg, 188,5 kg, 190 kg, toplamda da 320 kg, 339 kg, 342.5 kg kaldırarak 6 dünya 9 olimpiyat rekoru kırarak muhteşem bir zafer elde etti ve böylece Türkiye’ye olimpiyatlar tarihinde güreş dışında ilk altın madalya kazandıran

Naim Süleymanoğlu ne zaman haltere başladı?

Haltere 1977’de, dokuz yaşındayken başladı. On beş yaşındayken Brezilya’da düzenlenen Dünya Gençler Halter Şampiyonası’nda iki altın madalya alarak şampiyon oldu. On altı yaşında rekor kırarak yine şampiyon oldu. Böylece halter tarihinde en genç dünya rekortmeni unvanını aldı.

You might be interested:  Yeni Doğan Bebek Ne Zaman Görmeye Başlar?(Çözünme)

Naim Süleymanoğlu dünya rekoru ne zaman?

ABD’de 1983’te düzenlenen ‘Rekortmenlerin Turnuvası’nda dünya rekoru kıran Naim Süleymanoğlu ‘na burada “Cep Herkülü” lakabı takıldı. Naim Süleymanoğlu, 1984 yılında silkme kategorisinde vücut ağırlığının 3 katını kaldıran ikinci halterci olarak tarihe geçti.

Süleymanoğlu ne zaman doğmuştur?

Karaciğer naklinin ardından tedavisi yoğun bakım ünitesinde süren Süleymanoğlu ‘nun (50) hayatını kaybettiği belirtildi. Siroza bağlı karaciğer yetmezliğine bağlı olarak 28 Eylül’den ölüm tarihine kadar yoğun bakım ünitesinde tedavi gören ve 6 Ekim’de de Organ Nakli Merkezi Başkanı Prof.

Naim nereli?

Naim Süleymanoğlu, 23 Ocak 1967, Kırcaali’de doğdu. 18 Kasım 2017’de İstanbul’da vefat etti. Birçok otoriteye göre tüm zamanların en iyi haltercisi olarak kabul edilir. Bu dönemde Bulgar Hükûmetinin Soya dönüş operasyonu kapsamında Türk isimlerini yasaklaması nedeniyle adı Naum Şalamanov olarak değiştirildi.

Halil Mutlu rekoru kırıldı mı?

Halil Mutlu, Avrupa Büyük Erkekler Halter Şampiyonası’nda silkmede kaldırdığı 168 kilo ile dünya rekoru kırdı. 24 Nisan— Slovakya’da yapılan Avrupa Halter Şampiyonası’nda, 56 kiloda Halil Mutlu Avrupa Şampiyonu oldu.

Dünyanın en ağır Halterini kim kaldırdı?

Dünyanın en güçlü adamı ortaya çıktı. 46 yaşında olan Mark Felix kaldırdığı 511.5 kilo gram ağırlıkla dünya rekorunu kırdı.

Dünyanın en iyi haltercisi kimdir?

Halterde dünyanın efsane sporcuları arasına yerleşen Naim Süleymanoğlu, 1988 Seul Olimpiyat Oyunları’nda 9 dünya, 5 olimpiyat rekoru kırarak şampiyon oldu. Ağırlığının 3 katından 10 kilo fazlasını (190 kilo) kaldırarak ‘ dünyanın en iyi haltercisi ‘ ödülünü kazandı.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *