Müdür Yardımcılığı Sınavı Ne Zaman?(Doğru cevap)

2021 2022 müdür yardımcılığı sınavı ne zaman?

ÖSYM tarafından açıklanan takvime göre 2022 EKYS için başvurular 3-10 Şubat 2022 tarihleri arasında yapılacak. Sınav 20 Mart 2022 Pazar günü yapılacak. Sınav sonuçları ise 8 Nisan 2022 tarihinde açıklanacak.

Müdür yardımcılığı sınavı ne zaman 2022?

MEB’ de yönetici olmak isteyenler için düzenlenen EKYS, ÖSYM tarafından hazırlanmaktadır. Sınav tarihi ÖSYM tarafından 20 Mart 2022 olarak açıklandı. Adayların sabırsızlıkla beklediği bu sınav için başvuru tarihleri de 2022 yılının Şubat ayının 3′ ü ile 10′ u arasında.

Müdür Yardimciliği sınavı ne zaman 2021?

2021 YILI İLK DEFA YÖNETİCİ GÖREVLENDİRME SÖZLÜ SINAV TAKVİMİ ( MÜDÜR, MÜDÜR BAŞYARDIMCISI VE MÜDÜR YARDIMCISI ) 2021 yılı ilk defa yönetici görevlendirme sözlü sınavı 26-30 Temmuz 2021 tarihleri arasında ilimiz muş merkez öğretmenevi ve akşam sanat okulunda yapılacaktır.

Idarecilik sınavına kimler girebilir?

Milli Eğitim Bakanlığı’nda öğretmen olarak görev yapan kişiler müdür veya müdür yardımcısı pozisyonuna atanmak için EKYS sınavına girmeleri gerekir. EKYS sınavına belirtilen koşulları sağlayan her öğretmen müracaat edebilmektedir.

Müdür Yardımcısı Nasıl Olunur?

Okul Müdür Başyardımcısı ve Okul Müdür Yardımcısı Olma Şartları 2021

 1. a) Yükseköğretim mezunu olmak.
 2. b) Bakanlık kadrolarında öğretmen olarak görev yapıyor olmak.
 3. c) Eğitim Yönetimi Sertifikasına sahip olmak.
 4. ç) Yöneticiliğe ilk defa görevlendirilecekler bakımından bu Yönetmelikte belirtilen sınavlarda başarılı olmak.
You might be interested:  Açık Lise Online Sınav Ne Zaman?(Çözüm bulundu)

Okul müdürlüğü sınavı ne zaman yapılacak?

ÖSYM tarafından yayınlanan 2021 sınav takvimine göre: 2021 EKYS ( Müdürlük, Müdür Yardımcılığı Sınavı ) 14 Mart 2021 tarihinde olacak. 7 Nisan 2021 tarihinde ise ÖSYM tarafından sonuçların açıklanacağı bildirildi.

Sözleşmeli öğretmen müdür yardımcısı olarak görevlendirilebilir mi?

MEB’de görev yapan sözleşmeli öğretmenler de müdür ve müdür yardımcısı olabilir. Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), geçtiğimiz günlerde 2019 Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Kılavuzu ve Duyurusu yayınlamıştı. Kılavuza göre 2 yılını tamamlamış öğretmenler müdür ve müdür yardımcılığı yazılı sınavına girebiliyor.

Sözleşmeli öğretmen müdür yardımcılığı sınavına girebilir mi?

Hâlen yönetici olarak görev yapanlardan isteyenler de, yazılı sınav puanını, puanların geçerlik süresi içinde kullanmak üzere yazılı sınava başvuruda bulunabilecektir. 8. Sözleşmeli Öğretmenler Sınava Girebilecek midir? Öğretmenlikte 2 yılını doldurmuş sözleşmeli öğretmenler sınava girebilecektir.

Müdür yardımcılığı sınavı kaç yılda bir yapılır?

CEVAP: Yazılı sınav sonuçları, üç yılı geçmemek kaydıyla bir sonraki sınav tarihine kadar geçerlidir. Sınavın ilk olarak ne zaman yapılacağını bakanlık belirleyecektir. Sonuç olarak sınavlar üç yılda bir yapılacak demektir.

Müdür yardımcılığı sonuçları 2021 ne zaman?

İDARECİ, MÜDÜR YARDIMCILIĞI, YÖNETİCİ ATAMA SONUÇLARI 2021 Bakanlığın yayınladığı takvim göre başvuru sonuçları 1 Eylül’de açıklandı.

EKYS sınavı kaç yılda bir yapılır?

EKYS PUANI KAÇ YIL GEÇERLİ? EKYS yazılı sınav sonuçları, sonuçların açıklandığı tarihten itibaren 3 yıl süreyle geçerlidir. Yazılı sınav puanını yükseltmek isteyenler yeniden sınava girebilir.

EKYS ne demek?

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı

Idarecilik sınavında hangi dersler var?

EKYS Konu Dağılımı Güncel(Meb Müdür Müdür Yardımcılığı)

 • Peki 2022 EKYS Sınavı Konu dağılımı nasıl olacak?
 • a) Genel Kültür: 16 Soru.
 • b) Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi: 8 Soru.
 • c) Değerler eğitimi: 8 Soru.
 • ç) Eğitim ve öğretimde etik: 8 Soru.
 • d) Eğitim bilimleri: 24 Soru.
 • e) Mevzuat: 16 soru.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *