Maradona Ne Zaman Öldü?(Çözünme)

Ünlü futbolcu Maradona nasıl öldü?

Geçirdiği kalp krizi sonrası 60 yaşında hayata veda eden Arjantinli efsane futbolcu Diego Armando Maradona, ardında unutulmayacak bir kariyer bıraktı.

Maradona kaç yıl önce öldü?

Geçirdiği beyin ameliyatının ardından Tigre’deki evinde tedavi sürecini geçiren Maradona, 25 Kasım 2020’de kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

Maradona kaç yaşındaydı öldü?

Arjantinli efsane futbolcu Diego Armando Maradona 60 yaşında yaşamını yitirdi. Arjantin’in Clarin Gazetesi “Kısa bir süre önce geçirdiği beyin ameliyatından sonra Tigre’deki evinde olan 60 yaşındaki Diego Maradona kalp krizi sonrası yaşama veda etti.” ifadesiyle efsane ismin öldüğünü açıkladı.

Maradona kaç yılında doğdu?

Buenos Aires Arjantinli efsane futbolcu Diego Armando Maradona 60 yaşında yaşamını yitirdi. Arjantin Futbol Federasyonu (AFA), Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, dünyaca ünlü eski futbolcunun ölümünü doğruladı.

Maradona’nın hastaligi nedir?

13 gün önce rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan ve aşırı alkol kullanımına bağlı hepatit hastalığı teşhisi konulan 46 yaşındaki unutulmaz futbolcu Maradona ‘ nın tedavi gördüğü Buenos Aires’teki Guemes Kliniği’nden ayrıldığı bildirildi.

Maradona solak mı?

Her ikisi de Arjantinli ve inanılmaz top sürme yeteneğine sahip. Sadece bu da değil, Maradona gibi Messi de solak.

Maradona ne zaman emekli oldu?

Arjantin’in efsane ismi Diego Armando Maradona hayatını kaybetti. 60 yaşındaki Maradona, Tigre’deki evinde kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Maradona ‘nın ölüm nedeni belli oldu.

You might be interested:  E Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanır?(Çözüm bulundu)

Maradona Kimdir Hayatı kısaca?

Diego Armando Maradona 30 Ekim 1960’ta Buenos Aires’da doğdu. Birçok uzman, futbol eleştirmenleri, eski futbolcular, şimdiki futbolcular ve futbol taraftarlarınca tüm zamanların en iyi futbolcularından biri olarak görülmektedir. Ayrıca Pelé ile beraber FIFA 20. Yüzyılın Oyuncusu ödülü almıştır.

Maradona futbolu ne zaman bıraktı?

Napoli’nin ardından Sevilla, Newell’s Old Boys ve son olarak da eski takımı Boca Juniors’ın formasını giyen Maradona, 1997 yılında aktif kariyerini noktaladı. Formasını giydiği takımlarda tüm kulvarlarda 588 maça çıkan Maradona, 312 gol kaydetti.

Maradona ne zaman nerede doğdu?

Geçirdiği kalp krizi sonrası 60 yaşında hayata veda eden Arjantinli efsane futbolcu Diego Armando Maradona, ardında unutulmayacak bir kariyer bıraktı.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *