Maldivlere Ne Zaman Gidilir?(Mükemmel cevap)

Maldivler uçak bileti almak için en ideal dönem nisan ve mayıs aylarıdır. Bu aylarda sıcaklıklar ve tropikal iklimin getirdiği yağışlar tatil programı için elverişlidir. Maldivler iklimi tipik tropikal iklimidir. Ülkede deniz seviyesinden yüksekli neredeyse yoktur.

Maldivlere ne zaman gidilmez?

Ancak Maldivler tropik iklim kuşağında yer aldığı için her an yağmur alma riski var. En yağışsız dönem aralık ile nisan ayları arasında kalıyor. Mayıs ile kasım ayları arası ise yağmur konusunda riskli dönemler arasında yer alıyor. Muson yağmurlarına yakalanmamak için bu tarihlerde gitmemeye çalışmakta fayda var.

Maldivlerde denize girilir mi?

Tropikal iklime sahip olan Maldivler’de ısı derecesi 26 derenin altına düşmez ve güneş rahatsız etmeden fazlasıyla yakıcı olabilir. Bu sebepten güneşlenirken ve denize girerken güneş kreminizi ihmal etmemenizi tavsiye ederiz. Maldiv adaları son derece güvenlidir ve adalar arasında sürekli bir iletişim vardır.

Maldivler hep yaz mı?

Hindistan’ın güneybatısında, Hint Okyanusu ada ülkesi olan Maldivler, tüm yıl boyunca sıcak ve tropikal bir iklime sahiptir. Her tropikal iklimde olduğu gibi yağmur yağan bu ada ülkesinde, bu yağmurlar kısa sürelidir. En yağışlı zamanlarında bile güneş gökyüzünde kendini gösterir.

Temmuz ayında Maldivler nasıl olur?

Günlük ortalama yüksek sıcaklıklar 30°C civarındadır ve nadiren 29°C altına düşer veya 31°C üstüne çıkar. Günlük düşük sıcaklıklar 27°C civarındadır ve nadiren 26°C altına düşer veya 28°C üstüne çıkar.

You might be interested:  Dyk Kursları Ne Zaman Başlıyor?(Çözünme)

Maldivlerde tatil kaç TL?

Maldivler seyahat planlamasında, otel için 2 kişi 5 gece döneme göre değişmekle birlikte minimum 1200 usd civarı ve üzeri, uçak bileti için 2 kişi gidiş dönüş olarak ortalama 1400-1600 usd arasında bir bütçe gerekmektedir.

Maldivler için vize gerekli mi?

Maldivler ‘e seyahat etmek isteyen; Umumi (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri), Diplomatik (Siyah) pasaporta sahip tüm Türk vatandaşları, sınır kapısından harçsız sahip olabilecekleri 30 gün süreli vize ile seyahatlerini gerçekleştirebilmektedirler.

Maldivlerde ne zaman denize girilir?

Muson yağmurlarının ve yağmur oranının ülkede en çok olduğu dönem mayıs ile kasım ayları arasıdır. Ocak ile nisan arası ise yağışların az olduğu dönemdir. Ülke 12 ay boyunca, yılın her döneminde ziyaret edilebilir. Ancak özellikle dikkat edilmesi gereken aylar temmuz ve ağustos aylarıdır.

Maldivlerde ne yasak?

İlkinde herhangi bir kısıtlama yok. Ancak yerel yaşamın olduğu adalarda İslami kurallar geçerli. Örneğin içki kesinlikle yasak. Herhangi bir yerden satın alamayacağınız ve tüketemeyeceğiniz gibi ülkeye içki sokmak da aynı şekilde yasak.

Maldivlerde köpek balığı var mı?

İnsanların en büyük korkusu olan köpek balığı ise Maldivler’de tehlike teşkil etmez. Sualtı dünyası ile zengin adada köpek balıkları insan gördüklerinde uzaklaşmaktadırlar ve bugüne kadar hiçbir köpek balığı saldırısı olmamıştır.

Maldivler Müslüman ülke mi?

Maldivler (Maldivce: ދިވެހިރާއްޖެ, Dhivehi Raajje) ya da resmî adıyla Maldivler Cumhuriyeti, Hint Okyanusu’nda 1.200 adadan oluşan bir devlettir. Hindistan’ın güneyinde ve Sri Lanka’nın yaklaşık 750 kilometre (435 mil) güneybatısında yer alır. Halk Maldivce konuşmakta olup, %97’si Müslümandır.

Maldivler Türkiye arası kaç saat?

İstanbul – Male, Maldiv Adaları arası uçakla 485 dakika sürüyor.

Maldivler den ne alınır?

Maldivlerde leke işleri ve elde boyama tişörtleri de hediyelik eşya olarak satın alınabilir. Boyalı ahşap balık figürleri ve deniz kabuklarından yapılan el emeği eşyalarda eşi benzeri görülmemiş hediyeler arasında yer almaktadır.

You might be interested:  2021 Lisans Tamamlama Başvuruları Ne Zaman?(Çözüm bulundu)

Maldivlerde hangi havaalanı var?

Maldivler ‘in başkenti olan Male yakınlarında konumlanan Hulhule Adası’nda ülkenin en büyük ve en önemli uluslararası havalimanı olan Male Havalimanı bulunuyor. Aynı zamanda Maldivler ‘in tek uluslararası havalimanı özelliğini taşıyan Male Havalimanı, adalara dünyanın dört bir yanından turist çekmeyi başarıyor.

Haziran ayında Maldivler nasıl olur?

Maldivler hava durumu Haziran içinde Tropik bölgelerdeki konumu nedeniyle, Maldivler her zaman sıcak. Haziran ayı hava genellikle sıcak, nemli ve rüzgarlıdır. Sıcaklık: Bu ayki sıcaklık, 27 derece santigrat ile 30 derece santigrat arasında değişmektedir. Nem: Ay boyunca nem yüksektir – ortalama% 77.

Türkiye Maldivler nasıl gidilir?

İstanbul’dan Maldivlere THY ile direk bir uçuş ile ulaşabilirsiniz. Aktarmasız gerçekleşen bu uçuş ortalama 8 saat civarında sürmektedir. Maldivlere seyahat edecekseniz ikinci seçeneğiniz aktarmalı uçuşlardır. Katar Havayollarının Katar üzerinden aktarmalı Maldiv seferleri bulunuyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *