Kçö Ne Zaman Bitiyor?(Çözüm bulundu)

Kçö ne zaman sona eriyor?

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ NE ZAMAN BİTECEK, UZATILACAK MI? Daha önce alınan kararlar ile uzatılan kısa çalışma ödeneği 30 Haziran 2021 tarihi itibariyle sona erecek.

Kısa calısma ne zaman bitiyor?

Maaşın bir kısmını patron yerine İşsizlik Fonu’nun yatırdığı kısa çalışma ödeneği, işsizlikteki artışı frenleyen en büyük desteklerden biri olmasına rağmen 30 Haziran 2021 tarihinde sona eriyor. Kısa çalışma ödeneğinin sonra ermesinin ardından çalışanlar ya normal çalışmaya geçecek ya da ücretsiz izne çıkarılacak.

Kısa çalışma ödeneği ne zamana kadar Uzatildi?

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle kısa çalışma başvurusunda bulunan iş yerleri için kısa çalışma ödeneğinin süresinin 30 Haziran 2021’e kadar uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

2021 Kısa çalışma uzatıldı mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a kısa çalışma ödeneği uygulamasının süresini 30 Haziran 2021 ‘e kadar uzatma yetkisi verildi. Karar bugün Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Kçö ne zaman bitecek 2021?

Maaşın bir kısmını patron yerine İşsizlik Fonu’nun yatırdığı kısa çalışma ödeneği, işsizlikteki artışı frenleyen en büyük desteklerden biri olmasına rağmen 30 Haziran 2021 tarihinde sona eriyor.

Kısa çalışma ödeneği son durum nedir?

Kısa çalışma ile 35.2 milyar lira ödendi Kovid-19 salgının olumsuz etkilerine karşı istihdamı korumak için geçen yıl martta başlatılan kısa çalışma ödeneği uygulaması 30 Haziran 2021 itibarıyla sona erdi.

You might be interested:  Babalar Günü Ne Zaman 2021 Türkiye?(EN iyi 5 ipucu)

Kısa çalışma ödeneği ne kadar uzatıldı 2021?

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ 30 HAZİRAN 2021 TARİHİNE KADAR UZATILDI Dışsal etkilerden kaynaklanan dönemsel durumlar kapsamında alınan karar neticesinde KÇÖ, kısa çalışma uygulanan işyerleri için 30 Haziran 2021 tarihine kadar uzatılmıştır.

Nakdi ücret desteği ne zaman son?

İşte, nakdi ücret desteği ödemelerinde son durum İŞKUR üzerinden yapılan açıklamada “Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında 17 Nisan 2020 tarihinde başlatılan Nakdi Ücret Desteği, Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle 17 Mayıs 2021 tarihinden itibaren 30 Haziran 2021 tarihine daha uzatıldı.” ifadelerine yer verildi.

Kısa çalışma ödeneği ne zaman bitiyor Resmi Gazete?

Karara göre, İşsizlik Sigortası Kanunu’nun geçici 23. maddesinde belirtilen esaslar çerçevesinde, Kovid-19 nedeniyle dışsal etkilerden kaynaklanan dönemsel durumlar kapsamında zorlayıcı sebeple 31 Ocak 2021’e kadar (bu tarih dahil) kısa çalışma başvurusunda bulunan iş yerleri için kısa çalışma ödeneğinin süresi,

Kısa çalışma ödeneği kaç ay ödenecek?

Kısa çalışma ödeneği en fazla 3 ay alınabilmektedir. Kısa çalışma ödeneği alan işçinin çalışılmayan hafta tatili, ulusal bayram ve genel tatil günlerine ilişkin ücret ve kısa çalışma ödeneği miktarı, kısa çalışma yapılan süreyle orantılı olarak işveren ve İŞKUR tarafından ödenir.

Işsizlik maaşı kaç ay veriliyor 2021?

900 gün sigortalı olarak çalışıp işsizlik sigortası primi ödemiş olan sigortalı işsizlere 240 gün, 1080 gün sigortalı olarak çalışıp işsizlik sigortası primi ödemiş olan sigortalı işsizlere 300 gün, süre ile işsizlik ödeneği verilmektedir.

Pandemi kısa ödenek uzatıldı mı?

Pandemi döneminde istihdam kaybını önlemek amacıyla Nisan 2020’de başlatılan kısa çalışma ödeneği uygulaması 31 Mart’ta sona ermişti. Sonrasında düzenleme 30 Haziran tarihine kadar uzatılmıştı.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *