Kadir Mısıroğlu Ne Zaman Öldü?(EN iyi 5 ipucu)

Üstad Kadir Mısıroğlu neden öldü?

Vefat eden ünlü tarihçi yazar Kadir Mısıroğlu ‘nun cenazesi ikindi namazının ardından toprağa verilecek. Hastanede açıklama yapan Osmanlılar İlim ve İrfan Vakfı Genel Sekreteri Ali İhsan Bahadır, “Üstadımız bir saat önce çoklu organ yetmezliğinden Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur.

Kadir Mısıroğlu ne zaman doğdu?

Çocukluğu. Kadir, 24 Ocak 1933’te, Trabzon’a bağlı Akçaabat ilçesinde, Dere Mahallesi’nde iki katlı ahşap bir evde, Sâriye ve Eyüp Sabri Mısıroğlu çiftinin oğlu olarak dünyaya geldi. Kayıtlara göre, o gün Ramazan ayının yirmi yedinci günü; yani Kadir Gecesi idi.

Kadir Mısıroğlu nereye gömüldü?

Gelen son dakika haberine göre Atatürk düşmanı Kadir Mısıroğlu tedavi gördüğü Acıbadem Altunizade Hastanesi’nde 86 yaşında hayatını kaybetti. Atatürk düşmanlığı ile sık sık gündeme gelen ve kamuoyunda ‘fesli meczup’ olarak bilinen Kadir Mısıroğlu, akşam saatlerinde hayatını kaybetti.

Kadir Mısıroğlunun hastalığı nedir?

Bir süredir şeker hastalığı nedeniyle tedavi gören Kadir Mısıroğlu yoğun bakıma alındı. Mısıroğlu’nun rahatsızlığının yeniden nüksettiği ve tedavi için hastaneye kaldırıldığı kaydedildi.

Mısıroğlu kaç yaşında öldü?

Üstad Kadir Mısıroğlu on Instagram: “Üstad Kadir Mısıroğlu ‘ nun Şeyhi Dede Paşa Hazretleri (Musa Baştürk Bayburdî) @sebilyayinevi – # şeyh – #bayburt”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *