Işten Çıkarma Yasağı Ne Zaman Bitiyor?(EN iyi 5 ipucu)

2021 işten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor?

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan kararla, 4857 sayılı İş Kanunu’nun, işçilerin iş akitlerinin feshedilmesinin önüne geçilmesine yönelik düzenlemeyi içeren geçici 10’uncu maddesinin birinci ve ikinci fıkralarında belirtilen sürelerin, 17 Mayıs 2021 ‘den itibaren 30 Haziran

Pandemi işten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor?

Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan kararla, işten çıkarma yasağının bir kez daha uzatıldığını bildirdi. Çalışanların haklarını korumaya yönelik hayata geçirilen işten çıkarma yasağı 30 Haziran’a kadar devam edecek.

Işçi çıkarma yasağı ne zaman bitiyor Son Dakika?

İşten çıkartma yasağı 30 Haziran’da sona erecek. Artmaya devam eden işsizliğin önüne geçebilmek için işten çıkarma yasağı geçtiğimiz yıldan bu yana periyotlarla uzatıldı. Son olarak geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından işten çıkarma yasağı uzatılmıştı.

Işçi çıkarılması ne zamana kadar yasak?

Ahlak ve iyi niyet kurallarına uymayan haller, iş veya hizmet sözleşmelerinde sürenin sona ermesi, iş yerinin faaliyetinin sona ermesi, işin sona ermesi halleri dışında, işçinin sözleşmesinin işveren tarafından feshedilmesi yasaklanmıştı. İşçi çıkarma yasağı 30 Haziran’a kadar uzatılmıştır.

Işçi çıkarmak serbest mi?

İşten çıkarma yasağı sona erdi: ‘İşime son vermek için 1 Temmuz’u beklediler’ Koronavirüs salgınıyla beraber Nisan 2020’de başlayan işten çıkarma yasağı, kısa çalışma ödeneği ve nakdi ücret desteği uygulamaları 1 Temmuz itibarıyla sona erdi.

Işten çıkarma yasağı Uzatilacak mı?

Pandemi döneminde hayata geçirilen işten çıkarma yasağı Resmi Gazete’de yayınlanarak yeniden uzatılmıştı. Öte yandan işten çıkış yasağı olarak da bilinen fesih yasağını Cumhurbaşkanı’nın 30 Haziran 2021 tarihine kadar uzatma yetkisi bulunuyor.

You might be interested:  Mavi Ay Ne Zaman 2021?(Çözüm bulundu)

Işten çıkarma ne zaman son bulacak?

Eğer yeni bir karar açıklanmazsa işten çıkarma yasağı 17 Mart 2021 yılında bitecek. İŞTEN ÇIKARMA YASAĞI NE ZAMAN BİTİYOR? Resmi Gazete’de yayınlanan karar göre işten çıkarma yasağı 17 Ocak tarihinden itibaren iki ay süre ile uzatıldı. Bu süre 17 Aralık tarihine karşılık geliyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *