Halkbank Davası Ne Zaman?(Çözünme)

Halkbank davası 2021 ne zaman?

“Temyiz Mahkemesi Halkbank ‘a Bir Şans Daha Verdi” Federal mahkeme Hakimi Richard Berman, 2 Temmuz 2020 tarihinde aldığı kararla Halkbank davası jüri seçiminin 23 Şubat 2021 tarihinde yapılmasına, jürili seri duruşmaların da 1 Mart 2021 tarihinde başlamasına hükmetmişti.

Halkbank davası sonucu ne oldu son dakika?

Amerika Birleşik Devletleri temyiz mahkemesi Halkbank davasını bir kez daha askıya aldı. Temyiz Mahkemesi, Halkbank ‘ın ABD Yüksek Mahkemesi’ne yaptığı itiraz başvurusu sonuçlanana kadar federal hükümetin bankaya karşı açtığı davanın askıya alınmasına hükmetti. 7

Halkbank davası nedir?

District Court, Southern District of New York) veya Halkbank davası, Amerika Birleşik Devletleri Bölge Mahkemesi tarafından açılan New York’taki bir İran yaptırım davasıdır. Atilla, banka dolandırıcılığı ve ABD’nin İran’a uyguladığı yaptırımları ihlal eden komplolardan suçlu buldu.

Halk Bankası kime ait?

Halkbank ‘ın sahibi kim? Günümüzde Halk Bankası’nın sahibi devlettir. Devletten kastımız ise Ağustos 2016’da kurulan Türkiye Varlık Fonu kurumudur. Bu kurum Halk Bankası adına her türlü iş ve işlemi yapmakla yükümlüdür.

Reza Zarrab davası ne oldu?

19 Mart 2016’da Amerika Birleşik Devletleri’nin Miami kentinde banka dolandırıcılığı ve kara para aklamanın yanı sıra ABD’nin İran’a yönelik ambargosunu delmek suçlamaları ile göz altına alınmış, ardından mahkeme tarafından 75 yıla kadar hapis istemiyle tutuklanmıştır.

Halk Bankası tamamı devletin mi?

Türkiye Halk Bankası A.Ş. Türkiye Halk Bankası A.Ş., kısaca Halkbank, Halk Bankası ve Halk Sandıkları Kanunu kapsamında küçük ve orta büyüklükteki esnaf ve sanayiciye kolay ve ucuz kredi vermek amacıyla kurulan ve 1938’de faaliyete geçen bir kamu bankasıdır.

You might be interested:  Polislik Sınavları Ne Zaman 2021?(Mükemmel cevap)

Halk bankası nasıl bir bankadır?

Türkiye Halk Bankası A.Ş., kısaca Halkbank, 1933 yılında 2284 sayılı Halk Bankası ve Halk Sandıkları Kanunu kapsamında küçük ve orta büyüklükteki esnaf ve sanayiciye, kolay ve ucuz kredi vermek amacıyla kurulmuş bir devlet bankasıdır. 128.480 milyon TL aktif büyüklüğü ile dünyanın büyük 159. bankasıdır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *