Hafta Içi Sokağa Çıkma Yasağı Ne Zaman Başlıyor?

Hafta içi sokağa çıkma yasağı saat kaçta başlıyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”Haziran ayı boyunca sokağa çıkma sınırlamaları hafta içi ve cumartesi günü akşam 22.00 ile sabah 05.00 saatleri arasında uygulanmaya devam edecektir.. Bu sınırlama hafta sonu cumartesi 22.00 ile pazartesi sabahı 05.00 arasında, yani pazar gününün tamamını da kapsayacak şekilde uygulanacaktır.

Sokağa çıkma yasağı hafta içi olacak mı?

Hafta içi sokağa çıkma yasağı kaldırıldı ancak karar 1 Temmuz’dan itibaren uygulanacak. Kabine toplantısı ardından konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan sokağa çıkma yasağının 1 Temmuz’da biteceğini duyurdu. Hafta içi sokağa çıkma yasağı saatleri 22.00’den başlayarak saat 05.00’da sona erecek şekilde uygulanıyordu.

Hafta içi gündüz sokağa çıkma yasağı var mı?

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgede, sokağa çıkma kısıtlamasının hafta sonları pazar günü gündüz uygulanacağı, hafta içinde ise akşam başlayarak ertesi gün saat 05.00’da sona ereceği bildirildi. Alınan karara göre hafta içi sokağa çıkma yasağı saatleri artık daha geç saatte başlıyor.

Hafta içi hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı?

Cumartesi ve Pazar günü sokağa çıkma yasağı uygulanmayacak. Hafta içi hafta sonu ayrımı olmaksızın sokağa çıkma ile buna bağlı olarak uygulanan birçok yasak sona erdi. Temmuz ayı itibariyle uygulanacak kararların bir bölümü Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından geçtiğimiz haftalarda duyurulmuştu.

You might be interested:  Emekli Bayram Ikramiyesi Ne Zaman Verilecek?(Mükemmel cevap)

Türkiye’de sokağa çıkma yasağı saat kaçta başlıyor?

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI NE ZAMAN? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni koronavirüs kısıtlamalarını açıkladı. Hafta sonları tedarik ve üretim zincirleri aksamayacak şekilde 10.00 ile 20.00 saatleri arası dışında sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak.

Sokağa çıkma yasağı akşam kaçta başlıyor?

Alınan karara göre pazartesi, salı, çarşamba, perşembe, cuma ve cumartesi günleri 22.00-05.00 saatlerinde sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

Yasaklar saat kaç arası?

Kademeli normalleşme döneminin ikinci etabında; Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri 22.00-05.00 saatleri arasında; Pazar günleri ise Cumartesi günü saat 22.00’den başlayıp Pazar gününün tamamını kapsayacak ve Pazartesi günü saat 05.00’de tamamlanacak şekilde sokağa çıkma kısıtlaması

Sokak kısıtlaması saat kaça kadar?

Alınan kararla sokağa çıkma yasağının saatleri gevşetildi. Türkiye’de kademeli normalleşme takvimi doğrultusunda sokağa çıkma yasağı uygulaması devam ediyor. Haziran ayı boyunca sokağa çıkma kısıtlaması hafta içi ve cumartesi günü akşam 22.00 ile sabah 05.00 saatleri arasında uygulanmaya devam edecek.

Sokak kısıtlaması var mı?

1 Temmuz 2021 Perşembe günü saat 05.00’ten itibaren ise hafta içi hafta sonu ayrımı olmaksızın sokağa çıkma ile buna bağlı olarak uygulanan şehirlerarası seyahat kısıtlamaları sona erecek ve belirtilen tarihten itibaren sokağa çıkma ve şehirlerarası seyahat kısıtlaması uygulanmayacaktır.

Son Yasaklar ne zaman basliyor?

TAM KAPANMA NE KADAR SÜRECEK? 29 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat 19.00’dan başlayan kısıtlama, 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05.00’e kadar sürecek.

3 hafta sokağa çıkma yasağı var mı?

3 HAFTA KESİNTİSİZ TAM KAPANMA 29 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat 19.00’dan başlayıp, 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05.00’e kadar sürecek şekilde tam kapanmaya geçiyoruz. Bu tarihler arasında kesintisiz sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır.

You might be interested:  Adet Ne Zaman Biter?(Mükemmel cevap)

Sokağa çıkma yasağı ne zaman uygulanacak?

Sokağa çıkma yasağı hafta içi günleri saat 22:00’den itibaren, pazar günleri ise tam gün uygulanıyordu. Kabine toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan hafta sonu da dahil olmak yasakların kaldırıldığını ancak 1 Temmuz’dan itibaren uygulanmaya başlanacağını duyurdu.

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı ne zaman kalkacak?

Genelgede sokağa çıkma yasaklarının kalkacağı tarih ise şu şekilde açıklandı. 01.06.2021 tarih ve 8878 sayılı genelgemizde belirtilen esaslar çerçevesinde halihazırda uygulanmakta olan sokağa çıkma kısıtlamaları ( hafta içi ve hafta sonu dahil) 1 Temmuz 2021 Perşembe günü saat 05.00’e kadar sürdürülecektir.

19 Haziran yasak kacta basliyor?

Cumartesi günü yasak saat 22:00’de başlayacak, Pazartesi günü saat 05:00’te sona erecek. Corona virüs vaka sayısında açıklanan rakamların yüksek olması nedeniyle uzun süredir yürürlükte olan hafta sonu sokağa çıkma yasağı geçtiğimiz haftalarda yayınlanan kademeli normalleşme genelgesi ile kaldırıldı.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *