Green Card Çekilişi Ne Zaman?(Soru)

#DV2023 Green Card başvuru sonuçları 7 Mayıs 2022’de açıklanacak. Bir sonraki başvuru dönemi Ekim 2022’de.

Green Card başvuru ne zaman 2021?

Green Card için başvuruları 6 Ekim tarihinde başladı ve 9 Kasım’da sona erecek. Green Card başvuruları DV Lottery sitesi üzerinden ücretsiz olarak yapılıyor.

Green Card çekilişi ne zaman olur?

Green Card için resmi başvurular her yıl Ekim ayının ilk haftası ile Kasım ayının ilk haftası arasında yapılır. Takip eden yılın Mayıs ayında ise çekiliş gerçekleşir ve sonuçlar açıklanır.

Green Card başvuru ne zaman 2023?

Amerika’da çalışma ve yaşama hakkı veren, bir süre sonra da ABD vatandaşı olmanın yolunu açan Green Card (DV- 2023 ) başvuru tarihleri belli oldu. Yapılan açıklamaya göre online kayıtlar 6.Ekim.2021 günü başlayacak ve 9.Kasım.2021 günü sona erecek.

Green Card başvuru nasıl yapılır 2021?

Green Card almak için ise öncelikle başvuru şartlarını yerine getirmek ve başvurmak gerekir. Green Card çekilişi için internet sitesi üzerinden ücretsiz bir şekilde başvuru yapılır. Bu nedenle resmi bir kuruma gerek kalmadan dvprogram.state.gov resmi internet sitesinden Green Card başvurusu yapılır.

Green Card başvuru 2022 ne zaman?

#DV2022 işlemleri 1 Ekim 2021’de başladı, 30 Eylül 2022 ‘de sona erecek. #DV2023 başvuruları 9 Kasım 2021’de sona erdi, sonuçlar 7 Mayıs 2022 ‘de açıklanacak. #DV2024 başvuruları Ekim 2022 ‘de başlayacak. Belirtilen miktarlar 2022 yılı için geçerli olup, her yıl Hazine ve Maliye Bakanlığınca güncellenmektedir.

You might be interested:  Düsük Riski Ne Zaman Geçer?(Doğru cevap)

Green Card çıkma ihtimali yüzde kaç?

Kazanma ihtimali başvuru diskalifiye edilmezse %4-5’tir. Yani diskalifiye olmayıp gerçekten çekilişe katılan yirmi-yirmibeş kişiden biri kazanacaktır. Bu ihtimalde o bir kişi siz de olabilirsiniz. Başvurunuzun diskalifiye olmayacak şekilde yapılması ve kazananlara danışmanlık için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Green Card kimlere cikar?

Öncelikle Green Card almak isteyen kişi mutlaka 18 yaşından büyük olmalıdır. Ayrıca Green Card en az lise mezunu olan kişilere verilir. Lise öğrencisi olmayan kişilerde son 5 yıl içinde uzmanlık ve ya eğitim gerektiren bir alanda da mutlaka 2 yıl aralıksız olarak çalışan kişiler Green Card alabilirler.

Green Card başvuru formu nasıl doldurulur?

Green Card Başvuru Formu DS-5501, Elektronik DV başvuru formunda aşağıdaki bilgilerin eksiksiz doldurulması gerekir. İsim, Soyadı, ilk ad, orta adınız: Bu bilgileri pasaportunuzda geçtiği şekliyle yazmalısınız. Doğum Tarihiniz: Gün, ay, yıl olarak yazınız. Doğdunuz şehir: Pasaportunuzda geçtiği şekilde yazınız.

Green Card çıkınca gitmek zorunlu mu?

Green Card Kazandıktan Sonrası ABD’ye taşınıp orada oturmanız şart değil ancak Green Card ‘ın alınmasını takiben 6 ay içinde en az 1 kez Amerika’ya giriş yapmanız gerekiyor. Sonraki senelerde ise yılda en az 1 kez giriş yapılması zorunlu. Bu girişlerde ne kadar kalındığının önemi yok.

Greencard başvurusu için pasaport gerekli mi?

Green Card çekilişine katılmak için en azından 2021 yılı Kasım ayı sonuna kadar geçerli bir pasaportunuz olmalıdır.

Green Kart ücreti ne kadar?

GREEN CARD BAŞVURUSU ÜCRETLİ Mİ? Green Card çekilişine katılmak amacıyla internet üzerinden, Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı web sitesi üzerinden başvuru yapmak ücretsizdir.

Green kart başvuru nereye yapılır?

Green Card çekilişi için DV Lottery’e ücretsiz bir şekilde başvuru yapılır. Bu nedenle resmi bir kuruma gerek kalmadan DV Lottery resmi internet sitesinden Green Card başvurusu yapılır. Başvuru sitesi İngilizce olduğu için tüm aşamaların iyi anlaşılması ve doğru cevaplanması gerekir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *