Dokunmatik Telefon Ne Zaman Çıktı?(En iyi çözüm)

1993 yılında piyasaya sürülen dünyanın ilk dokunmatik ekranlı telefonunun, günümüzdeki bütün akıllı telefonların atası olduğunu da söyleyebiliriz. IBM Simon, piyasaya sürüldüğündeki fiyatı 899 dolardı.

Dokunmatik telefon ne zaman cıktı?

Android 0.1 sürümüne sahip olan telefonun aynı zamanda tuşları da bulunmaktadır. Tuşlu telefondan dokunmatik telefona geçiş niteliğinde olan bu cihaz piyasaya çıkış tarihi olarak Eylül 2008 olarak bilinmektedir.

Türkiye’de ilk akıllı telefon ne zaman çıktı?

Nokia 9000 Communicator – 1996 İlk akıllı telefon modellerinden. Intel 386 işlemcisi vardı. Ericsson GH688 – 1996 Türkiye ‘de en çok tutulan ve klasikleşen modellerden.

Akıllı telefon ilk olarak ne zaman çıktı?

Google’ın mobil işletim sistemi Android, 2008’in Kasım ayında sessiz sedasız HTC Dream olarak bilinen, ABD’de T-Mobile G1 olarak anılan bir cihazda yerini aldı. HTC Dream, kızaklı dokunmatik ekranı, fiziksel klavyesi, maksimum işlevselliği ile dönemin en iyi cihazlarından birisi oldu.

Türkiye’de ilk kameralı telefon ne zaman çıktı?

İlk kameralı telefonlar 1999 yılında piyasaya çıktı Bugünkü cep telefonlarının olmazsa olmalarından olan fotoğraf ve video özelliklerine imkan veren ilk kameralı telefonlar 1999 yılında ticari olarak piyasaya çıktı.

Ilk telefon görüşmesi ne zaman yapıldı?

Telefonu icat eden Graham Bell, 10 Mart 1876 günü ilk telefon görüşmesini yaptı. Tarihte bugün: telefonu icat eden Graham Bell 10 Mart 1876 tarihinde, ilk telefon görüşmesini yardımcısı Mr. Watson ile yaptı.

You might be interested:  Zara Yaz Indirimi Ne Zaman 2021?(Çözünme)

Ev telefonu Türkiye’ye ne zaman geldi?

İlk telefon hattı söz konusu yılda İstanbul ‘da kurulurken, ilk telefon santrali de 1909’da Sirkeci’deki Tarihi Büyük Postahane binasında 50 hatlık bir kapasiteyle oluşturuldu. Türkiye ‘de telefon hatlarının ilk olarak evlerde kullanımı ise 1925’te İzmir’de başladı.

Görüntülü telefonlar ne zaman çıktı?

O dönem ismi Bell olan şimdiki AT&T operatörü, 1964 yılında tarihteki ilk görüntülü görüşme teknolojisini icat etmişti. Şimdiki gibi internet üzerinden değil, operatörün telefon hizmetini sunduğu altyapı üzerinden sağlanan görüntülü görüşme o yıllarda bir devrim niteliği taşıyordu.

Ilk cep telefonu ne zaman bulundu?

1889 yılında ankesörlü telefonlar, 1963 yılında ise ilk tuşlu telefonlar kullanılmaya başlandı.

Telefonda ön kamera ne zaman çıktı?

Ayrıca ilk ön kameralı telefon ise 2002 yılında yayınlanan SCH-X590’dı. Bu telefonun ön kamerası ise sadece 0.11 MP değerindeydi. Aslında cihazın kamerası ise ‘döner’ yapıdaydı ve arka kamera olarak da kullanılıyordu.

Sony Ericsson T10 ne zaman çıktı?

1999 yılında satışa sunulan bir diğer telefon modeli olan Ericsson T10 ince, zarif ve şık tasarımıyla rakiplerinin önüne geçmeyi başarmıştı. Ufak ve kapaklı yapısıyla özellikle bayanların tercihi olan T10, geniş renk yelpazesiyle de dikkatleri üzerine çekmişti.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *