Direksiyon Sınavları Ne Zaman?(En iyi çözüm)

Direksiyon sınavı kaç günde bir yapılır?

Direksiyon sınavı her ay yapılır. Bu tarih genelde elektronik sınava girdikten sonraki 21 gün içerisinde olur. Direksiyon sınavı toplamda 35 dakika sürüyor. Bunun ilk 5 dakikası araç tanıma üzerine diğer 30 dakikası ise sürüş teknikleri üzerine.

Ekim direksiyon sınavı ne zaman 2021?

17 EKİM 2021 tarihinde olan yazılı sınava başvuru yapmanız durumunda; 2-3 KASIM 2021 tarihinde olan direksiyon sınavına girebilirsiniz. Bu tarihteki sınava girebilmeniz için son başvuru tarihi 10 Eylül 2021 ‘dir.

Iki direksiyon sınavı arası kaç gün?

Sürücü kursunun aday sayısı az olabilir, sizin girdiğiniz tarihe yakın bir tarihte teorik sınav gerçekleşmiş ve sınava giren adayların direksiyon sınavına girmesi gerekebilir, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün sınav planlaması vs. Bu gibi unsurlardan ötürü sınav tarihiniz 3-6 hafta arası olması muhtemeldir.

Ehliyet sınavından kalınca kursa para ödeniyor mu?

Direksiyon sınavında kalınca işler değişmektedir. Kaldığınız her sınav için 160 TL sınav ücretini ödemek zorundasınız. 160 TL sınav ücreti ve sürücü kursuna ” direksiyon telafi eğitim ücretini” ödemeniz gerekiyor

Direksiyon dersinden kaç gün sonra sınav yapılır?

Sınavdan başarılı olan adaylar daha sonra hemen sınav randevusu alırlar. Sınav randevusu genellikle 10-20 gün arasına denk gelir. Yani sınavdan başarılı olduktan sonra 10 ile 20 gün arasında direksiyon sınavına girebilirsiniz.

You might be interested:  Afad Ne Zaman Kuruldu?(Çözüm bulundu)

Ehliyet sınavı geçtikten sonra direksiyon dersi ne zaman?

Fakat en az 2 hafta sonra veya daha geç bir tarihte olabilir. direksiyon eğitimlerini tamamlamışsanız yapılacak ilk direksiyon sınavına girebilirsiniz.

Ehliyet yazılı sınavı geçtikten sonra direksiyon dersi ne zaman?

Sürücü adayları, ehliyet sınavının ardından genel olarak ortalama 2-3 hafta sonra sınava girebilir. Direksiyon sınavları cumartesi veya pazar günü yapılıyor. Direksiyon sınavı tüm gün sürüyor. Sınavlar trafiğe açık evvelden belirlenmiş eğitim ve sınav güzergahlarında yapılıyor.

Ocak Ehliyet sınavı 2022 ne zaman?

1-10 Ocak 2022 Hafta Sonları Yapılacak.

Direksiyon sınav tarihini nasıl öğrenebilirim?

Direksiyon sınavları nasıl sorgulanır? Direksiyon sınavlarını sorgulayabilmek için herhangi bir sorgu sayfası bulunmamaktadır. Sınavınızın olduğu gün sonuçlar açıklanarak liste halinde sonuç tutanağı olarak sürücü kursunuza bildirilmektedir. Direksiyon sınav sonucunu sürücü kursunuzu arayarak öğrenebilirsiniz.

Ehliyet Direksiyon sınavında 4 kez kalanlar ne yapacak?

Direksiyon sınavında 4 defa başarısız olursanız kursa, direksiyon eğitim ücretini ödeyerek ve zorunlu direksiyon eğitim saatinizi doldurarak 4 defa daha sınava girme hakkı kazanırsınız.

MEB sürücü kursu sınavı ne zaman?

MEB tarafından belirlenir. 1-10 Ocak 2021 ” Hafta Sonları Yapılacak. 2021/MTSK e- Sınavı Haftanın 7 (Yedi) Günü 81 İldeki e- Sınav Salonlarında, Randevulu Sistemle Gerçekleştirilecektir. Ehliyet sınavı için her ayın 1’i ile 10’u arası ehliyet başvuruları alınır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *