Cimilli Ibo Ne Zaman Öldü?(Mükemmel cevap)

Cimilli İbo öldü mü ne zaman öldü?

Edinilen bilgiye göre, Rizeli ünlü sanatçı Cimilli İbo (İbrahim Özer), İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Karadeniz müziğinin sevilen ismi Cimilli İbo ‘nun vefat haberini Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (EDHO) dizisinden de tanınan ünlü oyuncu Zafer Kalfa açıkladı.

Cimilli İbo neden ne zaman öldü?

Cimilli İbo çocukluğundan beri türkü söylemeyi ve kemençe çalmayı sevdiği için devamlı evden kaçarak İstanbul ve İzmir’deki akrabalarının yanına gitti. Bu nedenle lisede okulu bıraktı. Cimilli İbo, renkli kişiliği ile beğenileri topladı. Cimilli İbo 16 Ağustos 2021 tarihinde vefat etti.

Cimili Ibo ne hastalığından öldü?

Gerçek adı İbrahim Özer olan Cimilli İbo aslen Tranbzonludur ve 49 yaşında hayatını kaybetti. Cimilli İbo ‘nun ölüm nedeni böbrek yetmezliği hastalığı olarak açıklandı. Sibelim, Cayır Cayır Yanayi şarkıları sevilen Cimilli İbo ‘nun hayatı da ölümünün ardından merak edildi.

Ibo nasıl öldü?

Özer, böbrek yetmezliği ve kanında aşırı enfeksiyon tespit edilmesi sonucu yoğun bakıma alınmıştı. 49 yaşında hayatını kaybeden ‘Cimilli İbo ‘ lakaplı sevilen sanatçı İbrahim Özer’in cenazesi, yarın memleketi Rize’nin İkizdere ilçesinde defnedilecek.

Cimilli ibo kimdir nerelidir?

Trabzon’da doğan ancak aslen Rize İkizdere Cimil Köyü’ndendir. Cimilli lakabını köyünden dolayı almıştır. Doğmadan önce köylerinin yandığını ve neredeyse tüm evlerin kül olduğunu, sadece bir iki evin sağlam kaldığını bu nedenle ailesinin Trabzon’a taşındığını ve orada doğduğunu belirtmiştir.

You might be interested:  Uefa Kura Çekimi Ne Zaman?(Mükemmel cevap)

Cimilli ibo kaç yaşında öldü?

Cimili İbo ismi ile tanınan İbrahim Özer, 12 Mayıs 1972’de Trabzon’da dünyaya geldi. Aslen Rize’li olan sanatçı, çocukluğundan itibaren müzik ile ilgiliydi. Türkü söylemeyi ve kemençe çalmayı çok sevdiğinden ötürü sürekli evinden kaçarak İstanbu’daki ve İzmir’deki akrabalarının yanına gitti.

Cimilli ibo’nun cenazesi nerede?

Duaların ardından öğle vakti kılınan cenaze namazı sonrası İbrahim Özer’in cenazesi, toprağa verileceği İkizdere ilçesi Cimil köyüne uğurlandı.

Cimilli kac cocugu var?

Cimilli İbo’nun bilinen bir evliliği ve çocuğu yoktur. Sanatçı geçtiğimiz yıl koronavirüse yakalanmış ve tedavi görmüştü. 49 yaşında yaşamını yitiren Cimili İbo’nun Rize’de toprağa verileceği öğrenildi.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *