Askere Ne Zaman Gidecem?(Çözüm bulundu)

2021 askerler ne zaman gidecek?

Erbaş/Er 2’inci grupta yer alan adaylar 22-23 Kasım tarihleri arasında Erbaş/Er 3’üncü grupta yer alan yükümlüler ise 20-21 Aralık tarihleri arasında birliklerine teslim olacak.

Erken askere gitmek için ne yapmalıyım?

askere sevk tarihinizi daha erkene çekmek için bağlı bulunduğunuz askerlik şubesine verdiğiniz dilekçe. yaklaşık olarak gitmek istediğiniz dönemden 2 ay önce verirseniz dilekçeyi gerekli işlemler yetişiyor.

Askerlik Ne Zaman Belli Olur 2022?

Sınıflandırma sonuçlarının e-Devlet üzerinden ve askerlik şubelerinden yükümlülere duyurulma tarihi 28 Ocak 2022 ‘dir. 4. 3

Askerlik ne zaman belli olacak?

3. Sınıflandırma sonuçlarının e-Devlet üzerinden ve askerlik şubelerinden yükümlülere duyurulma tarihi 28 Ocak 2022’dir.

Ocak celp dönemi 2021 ne zaman açıklanacak?

Seçim ve sınıflandırma sonuçları 22 Ocak 2021 tarihinde e-Devlet üzerinden yükümlülere duyurulacaktır. Sınıflandırılan yükümlüler tekrar sınıflandırma işlemine tabi tutulmayacaktır.

Kasım celp dönemi hangi aylar?

Askerlik celp (çağrı) dönemleri: Mayıs celbi ( 16 Kasım – 15 Şubat) Ağustos celbi ( 16 Şubat – 15 Mayıs) Kasım celbi ( 16 Mayıs – 15 Ağustos)

18 yaşında askere gidebilir mi?

18 ve 19 yaşında olan bir kişi gidemez. Bu konuya dair hususlarda yukarıda bahsettiğimiz mevzuatlar geçerlidir. 20 yaşında olan bir kişi ise 20 yaşına girdiği senenin ilk Ocak ayından itibaren yoklamaya tabi tutulur.

You might be interested:  Emekli Maaşları Ne Zaman Yatar?(Doğru cevap)

Tecili bozulan kişi ne zaman askere gider?

TECİL BOZDURDUKTAN SONRA NE ZAMAN ASKERE GİDERİM 2022? Buna göre, hangi celp döneminde askere gidilmek isteniyorsa, o celp dönemi için belirlenen son başvuru tarihine kadar işlemlerin tamamlanmış olması gerekir. Son başvuru tarihlerinin ardından başvuru yapılması halinde askere, bir sonraki celp döneminde gidilir.

19 yaşında askere gidebilir mi?

Yasayla askere alınma yaşı da 20’den 21’e çekildi. Ayrıca, hava değişimi ve istirahat sürelerinin askerlikten sayılacak kısmı, uzun dönemler için 90 günden 30 güne, kısa dönemler için 45 günden 15 güne düşürüldü.

2022 Bedelli askerlik yerleri ne zaman açıklanacak?

2022 Bedelli askerlik yerleri 28 Ocak tarihinde E-devlet üzerinden duyurulacak. Geçtiğimiz yıl ocak ayında askerlik yerleri ile ilgili açıklama yapılmıştı. Sonuçlar e-devlet üzerinden ‘ Bedelli Sınıflandırma Sonuç Sorgulama’ bölümünden duyurulmuştu. 6

Şubat celp dönemi 2022 ne zaman açıklanacak?

ASKERLİK CELP YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK? Seçim ve sınıflandırma sonuçları 28 Ocak 2022 tarihinde e-Devlet üzerinden yükümlülere duyurulacak.

Evrak Alma başlangıç tarihi nedir?

Askerlik başvurusu yapan ya da askerlik çağında olan erkekler için düzenlenen belgelerde bulunan sevk başlangıç tarihi ifadesi, askerlik yapacak kişinin askerlik görevini yapacağı birliğe teslim olacağı tarihin başlangıcını belirtiyor.

Ocak ayı celp dönemi ne zaman açıklanacak?

2022 Bedelli askerlik yerleri henüz açıklanmadı. Geçtiğimiz yıl ocak ayında askerlik yerleri ile ilgili açıklama yapılmıştı. Sonuçlar e-devlet üzerinden ‘Bedelli Sınıflandırma Sonuç Sorgulama’ bölümünden duyurulmuştu. Seçim ve sınıflandırma sonuçları 22 Ocak 2021 tarihinde e-Devlet üzerinden yükümlülere duyuruldu.

Evrak alma bitis tarihi ne demek?

Sevk bitiş tarihi ise askerlik yapacak kişinin askerlik görevini yapacağı birliğe teslim olacağı tarihin son günü anlamına gelir. Milli Savunma Bakanlığı tarafından alınan kararla beraber “Sevk Başlangıç/ Bitiş ” tarihlerinin ” Evrak Alma /Başlangıç” olarak değiştirildiği duyuruldu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *