65 Yaş Üstü Sokağa Çıkma Yasağı Ne Zaman Kalkacak?(Mükemmel cevap)

65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı devam ediyor mu?

Kademeli normalleşme adımları kapsamında yayınlanan genelgede 65 yaş üstü vatandaşları ilgilendiren maddeler de yer aldı. Aşı hakkı bulunmasına rağmen aşı olmayan 65 yaş ve üzeri kişiler hafta içi günlerde sadece 10.00-14.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek.

65 yaş üstü sokağa çıkma ne zaman?

65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLAR İÇİN YASAKLAR NELER? Yayınlanan genelgede şu ifadelere yer verildi; * Hafta içi günlerde; 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız 10.00-14.00, 18 yaş altı gençler ve çocuklarımız ise 14.00-18.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek olup, bu saat aralıkları dışında sokağa çıkmayacak.

65 yaş üstü ne zaman yasak bitiyor?

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu toplantısında alınan karara göre, 22 Mart’tan itibaren 65 yaş ve üzeri kişiler 07.00-09.00 ve 16.30-18.30 saatlerinde şehir içi toplu ulaşım araçlarını kullanamayacak.

65 yaş üstü otobüse binebiliyor mu?

65 yaş üstü vatandaşlar 1 Temmuz 2021 tarihinden itibaren toplu taşıma araçlarını kullanabilecek. Erdoğan, şunları kaydetti: “1 Temmuz itibarıyla başlamak üzere sokağa çıkma kısıtlamalarını tümüyle kaldırıyoruz. Şehirler arası seyahat kısıtlamalarıyla şehir içi toplu taşıma araçlarındaki sınırlamalar sona eriyor.

You might be interested:  Ötv Indirimi 2021 Ne Zaman Başlayacak Cumhurbaşkanı?(Mükemmel cevap)

65 yaş üstü kısıtlama var mı?

65 yaş ve üzeri vatandaşlar için sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmayacak. Corona virüsü salgınında risk grubu içerisinde yer alan 65 yaş üstü vatandaşlar şehir içi toplu ulaşım araçlarını (metro, metrobüs, otobüs, minibüs, dolmuş vb.) kullanamayacak.

65 yaş kısıtlaması var mı?

65 YAŞ ÜST VE 18 YAŞ ALTI SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI 65 yaş ve üzeri vatandaşlardan iki doz aşısını yaptırmış olanlar için herhangi bir kısıtlama getirilmeyecek. Hakkı olmasına rağmen aşı olmayan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar hafta içi günlerde sadece 10.00-14.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek.

65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı kaldırıldı mı?

65 YAŞ ÜSTÜ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI KALKTI MI? İçişleri Bakanlığı genelgesine göre aşı hakkını kullanarak iki doz aşı olmuş olan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile 18 yaş altı gençler ve çocuklar için herkes için uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının dışında ayrıca bir sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmayacaktır.

65 yaş üstü Cumartesi Pazar sokağa çıkma yasağı var mı?

Aşı hakkı bulunmasına rağmen aşı olmayan 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız pazar günleri dışındaki diğer günlerde sadece 10.00 – 14.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecekler; pazar günleri ise tam gün sokağa çıkma kısıtlamasına tabi olacaklardır.

Izmir’de 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı var mı?

65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı, İstanbul, Ankara, İzmir gibi yüksek ve çok yüksek risk grubunda yer alan illerde devam ediyor. Kabine Toplantısı kararlarına göre, koronavirüste risk grubunda yer alan bu yaş grubu için düşük ve orta risk grubundaki illerde sokağa çıkma yasağı kaldırıldı.

Sokağa çıkma yasakları bitiyor mu?

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI KALKTI MI? Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısında önümüzdeki dönemde hayata geçirilecek hususları değerlendirdiklerini belirten Başkan Erdoğan, “Tamamı da 1 Temmuz itibariyle başlamak üzere sokağa çıkma kısıtlamalarını tümüyle kaldırıyoruz.

You might be interested:  Ilk Diş Ne Zaman Çıkar?(Çözüm bulundu)

65 yaş üstü Yasaklar ne zaman başladı?

Türkiye. Türkiye’de COVID-19 pandemisi önlemleri kapsamında 21 Mart 2020 itibarıyla 65 yaş üzeri vatandaşların sokağa çıkması yasaklanmıştır. Daha sonra, 3 Nisan itibarıyla yasak 20 yaş altına da uygulanacak biçimde genişletilmiştir.

65 yaş ve 18 yaş yasağı ne zaman bitiyor?

65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkma yasağının biteceği tarih, gündemde yer alan konuların başında geliyordu. 65 yaş ve üzeri ve 18 yaş altı için yeni karar verildi. Genelgeye göre, 17 Mayıs Pazartesi saat 05.00’ten 1 Haziran Salı günü saat 05.00’e kadar kademeli normalleşme dönemi tedbirleri uygulanacak.

Aşı olan 65 yaş üstü toplu taşımaya binebilir mi?

Toplantıda 65 yaş üstü vatandaşların aşılanmasının önemine dikkat çekilirken, aşı olan 65 yaş üstü vatandaşların toplu taşıma araçlarında kullandıkları ücretsiz kartların kısıtlaması kalkacak.

65 yaş üstü toplu taşıma yasağı kalktı mı?

Genelgede, ”1 Temmuz 2021 Perşembe gününden itibaren şehir içi ve/veya şehirlerarası tüm toplu taşıma araçlarındaki yolcu/koltuk kapasite sınırlandırmalarına son verilecektir. 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile 18 yaş altı gençler/çocuklarımızın şehir içi toplu taşıma araçlarınıkullanmalarına dair kısıtlamalar 1

65 yaş üstü toplu taşımaya ne zaman binecek?

65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile 18 yaş altı gençler/çocuklarımızın şehir içi toplu taşıma araçlarını kullanmalarına dair kısıtlamalar 1 Temmuz 2021 Perşembe gününden itibaren kaldırılacaktır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *