Ekmek Yapmak İsteyenler İçin Vincent van Dough Ekmeği ve Çöreği Sanatlı Bi Blog 12

Ekmek Yapmak İsteyenler İçin Vincent van Dough Ekmeği ve Çöreği

Covid-19 sebebi ile karantina süresince insanlar artık kendi yiyeceklerini kendileri üretmeye odaklandılar. Bu yiyeceklerin odağında ise ekmek var. Son günlerde ekmek yapma trendi oldukça yüksek. Bu trende uyarak bizler de sizin ilgisini çekebileceğini düşündüğümüz sanatsal ekmek tariflerini paylaşalım dedik. Bu ekmek tarifi İtalyan Mutfağından Fokaça Ekmeği (Focaccia Bread) ve Fokaça Çöreği.

Ekmek sanatı olarak adlandırılan bu akımın merkezinde Vineyardbaker var. Ekmekleri sanat ile birleştiren bu instagram sayfası dilimlenmiş biberleri ve frenk (yeşil) soğanı, renkli haşhaş veya ayçiçeği, domates ve sarı biber gibi malzemeler kullanıyor. Instagram hesabında ekmekleri nasıl tasarladığına yönelik videoları bulunuyor. Özellikle en son yaptığı Vincent van Dough adlı tarif gayet leziz ve güzel görünüyor.

Vincent van Dough Fokaça Ekmeği Vincent van Gogh’un ruhundan gelen sanat sevdası ile ilgili. VinyardBaker ekmek tarifini yapacaklar için:

“İçinizdeki Van Gogh’a dokunun, ne olursa olsun ilham alın, buzdolabından veya bahçede var olan yenilebilir ürünler ile yaratıcılığını genişletebilirsiniz.”

İpucları:

VinyardBaker, ekmeğe monte edeceğiniz hassas malzemeleri ekmeğe basmadan önce hamurun yükselmesini ve biraz “dalgalı” olmasını öneriyor. Ekmeği zeytinyağı ile fırçalamak lezzeti arttırır ve hamura parlak bir son dokunuş verir. Cherry domatesler gibi ıslak malzemeleri kullanmayı seçerseniz, dilimledikten sonra onları kurutmayı tavsiye eder, böylece ekmeğiniz bozulmaz.

Tarifler için önerimiz VinyardBaker internet sitesi üzerinden aşağıdaki linklere tıklayarak tariflere ulaşabilirsiniz.

Vincent van Dough Fokaça Ekmeği Tarifi

Fokaça Çöreği Tarifi

Fokaça Vincent van Dough Ekmeği Nasıl Yapılır?

Fokaça Çörekleri Nasıl Yapılır?

Çok da lafı uzatmadan Fokaça çörek ve Fokaça ekmeği ile yapılmış sanat eserlerine göz atalım.

Bağlantılar:

https://www.vineyardbaker.com/

https://www.instagram.com/vineyardbaker/

Başka başka

Vincent Van Gogh'un Parodilerinden Oluşan 20+ İllüstrasyon Sanatlı Bi Blog 31

Vincent Van Gogh’un Parodilerinden Oluşan 20+ İllüstrasyon

Van Gogh’un parodilerini oluşturan çizer Alireza Karimi Moghaddam‘ın arşivine hoş geldiniz. Özellikle Van Gogh’un yaşamından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.