Anasayfa / Sokak Sanatı / Sokak Sanatının Uslu Çocuğu El Mac’tan Birbirinden Harika Duvar Portreleri
Sokak Sanatının Uslu Çocuğu El Mac'tan Birbirinden Harika Duvar Portreleri Sanatlı Bi Blog 43

Sokak Sanatının Uslu Çocuğu El Mac’tan Birbirinden Harika Duvar Portreleri

Los Angeles merkeli sanatçı El Mac (Miles Mc Gregor)ın asıl işi mühendislik. Çocukluğundan beri sanat ve türevlerine ilgisi olan sanatçı Avrupalı Ressamlardan Michelangelo Merisi da Caravaggio ve Johannes ya da Jan Vermeer‘den oldukça etkilenmiş. Art Nouveau olarak adlandırılan 1900’lü yılların başında ortaya çıkan sanat akımının öncüleri Gustav Klimt ve Alfons Mucha‘dan oldukça etkilenmiş.

Çocukluğundan beri sanata ilgisi olan sokak sanatçısı etkilendiği ressamlar ile modern sanatın sentezini bir araya getiriyor. Meksika ve Chicano kültürü içinde büyüyen sanatçı ABD ülkesinde yaşayan Meksika vatandaşlarını temsil ediyor. (Chicano yani El Chicano Amerika’daki Meksikalıların kendini tanımladığı bir terim.)

Akrilik resim sanatı ile başlayan sanat hayatı Graffiti & Sprey ile devam ettiren El Mac 2003 yılından itibaren Belçika Brugge Groeninge Müzesi için Avrupalı Ressamların Çalışmalarını Spreylerle resmetmeye başladı.

ABD genelinde ve Meksika, Danimarka, İsveç, Küba, Kanada, Güney Kore, Belçika, İtalya, Hollanda, Porto Riko, İspanya, Fransa, Singapur, Almanya, İrlanda, İngiltere ve Vietnam gibi ülkelerde duvar resimleri boyamak için çalıştı.

Los Angeles’ta yaşayan El Mac sanata olan sevgisiyle duvarları kişiliğinin rengine boyama devam ediyor. Sanatın, sevginin ve duvarların diline yeni anlamlar kazandıran sanatçının yaptığı çalışmalardan derlediklerimiz aşağıda. İyi seyirler. 🙂

Eğer bu içerik hoşunuza gittiyse Sokak Sanatı ile ilgili aşağıdaki habere de özellikle göz atabilirsiniz.

Sprey ile Yapılmış 35 Muhteşem Sokak Sanatı Eseri – Şehir Hikayeleri

Bağlantılar: Website | Videolar

Başka başka

Iraklı Ressam Husam Wleed'ten 20+ Parlak ve Gerçekçi Kadın Portresi Sanatlı Bi Blog 30

Iraklı Ressam Husam Wleed’ten 20+ Parlak ve Gerçekçi Kadın Portresi

Irak merkezli ressam ve çizer Husam Wleed yaptığı parlak kadın portrelerle muhteşem işlere imza atıyor. Özellikle …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.