Anasayfa / Görsel Sanatlar / Resim / Klasik Tablolara Kedisini Ekleyen Sanatçıdan 20+ Gülümseten Çalışma: FatCatArt
Klasik Tablolara Kedisini Ekleyen Sanatçıdan 20+ Gülümseten Çalışma: FatCatArt Sanatlı Bi Blog 27

Klasik Tablolara Kedisini Ekleyen Sanatçıdan 20+ Gülümseten Çalışma: FatCatArt

Klasik tablolara eklediği şişman kedisi ile değişik işlere imza atan sanatçı Svetlana Petrova çalışmalarını fatcatart.com sitesinde topluyor. İsmi Zerdüşt olan şişman kedinin hikayesi Svetlana Petrova‘nın  annesi öldükten sonra başlamış. Annesinin vefatı ile depresyona giren sanatçıyı bulunduğu kötü durumdan kurtaran Zerdüşt, annesinin de çok sevdiği bir kediymiş. Bu yüzden sanatçı ile kedisi çok geçmeden iyi anlaşmaya başlamış.

Şişman kedi Zerdüşt‘ün içinde bulunan model ve performans sanatçısı yeteneklerini kısa zamanda keşfeden sanatçı kedisini tanımlarken: Poz vermeye bayılıyor. Bununla da kalmayıp verdiği pozların insani tepkilere ait olduğunu belirtiyor. Şaşkın ifadeler, yaramaz çocuk tiplemeleri ve sevimli hallere bürünen şişman kedi Zerdüşt‘ün 7000’den fazla fotoğrafı varmış.

Eserlerin Oluşumu

Eserlerini oluştururken zorlu bir süreçten geçtiğini belirten Svetlana Petrova klasik eserlere uygun fotoğrafı yakalamak için bazen aylarca çalıştığından bahsediyor. Çalışmalar bittikten sonra elde edilen eseri bastırıp ardından bunları büyük ustaların stillerini taklit ederek boyayıp Zerdüşt’ün imajını klasik tablolarda doğal görünmesi için son rötuşları yapıyor.

Sanatçı yaptığı çalışmalar ile modernleşmiş insanlığa sanat tarihini şirin ve eğlenceli bir şekilde tanıtıyor. Herkesin yaratıcı olabileceğini, hatta içinde bir kedi olduğunu anlatıyor. Güzel ve bol kedili günler. 🙂

Bağlantılar: Website | Facebook | Boredpanda

Başka başka

Kırmızı ve Siyahın Dövme Üzerindeki Uyumunu Gösteren 20+ Çalışma Sanatlı Bi Blog 31

Kırmızı ve Siyahın Dövme Üzerindeki Uyumunu Gösteren 20+ Çalışma

Kırmızı ve siyahın dövme üzerindeki muhteşem uyumunu anlatan birbirinden leziz tasarımların sahibi Denis Marakhin. Özellikle siyah …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.