Eli Öpülesi Genç Ressam Yaptığı Resimler ile Kanserli Çocuklara Işık Oluyor Sanatlı Bi Blog 90

Eli Öpülesi Genç Ressam Yaptığı Resimler ile Kanserli Çocuklara Işık Oluyor

15 yaşındaki ressam Dimitra Milan genç yaşına rağmen Avrupa ve Amerika’da tanınmış bir ressam. Koleksiyonları, yaptıkları ve yaratıcılığı ile çok konuşulan Dimitra Milan‘ın ebeveynleri Milan Sanat Enstitüsü‘nün kurucusu olan Elli ve John Milan. Kızlarını da küçüklüğünden itibaren kendi kurduğu sanat okulunda yetiştiren çift; yetenek ve eğitimin bir araya gelince dünyada kalıcı izler bırakabileceğini kanıtlamış.

Genç sanatçı Dimitra Milan‘ın yaptığı resimlerin satışlarından kazanılan gelirler hayır kuruluşlarına bağışlanıyor. Yaptığı işler kadar kalbi de kocaman olan yetenekli ressamın eserlerinden kazanılan gelirler genellikle kar amacı gütmeyen kanserli çocuk ailelerine yardım yapan Comfy Cozies 4 Chemo gibi kuruluşlara bağışlanıyor.

Resimleriyle kanserli çocuklara ışık olan genç ressam rüya gibi bir yaşamın içinde oluşunu çalışmalarına da yansıtmış. Tatlı bir karmaşa içindeki kompozisyonlarında fotoğrafçılıkta adını sıkça duyduğumuz çifte pozlama (double exposure) örneklerini görmek mümkün. Kadın, çiçek ve hayvan üçlemelerini sıkça görebileceğimiz resimleri ile rüya tasvirlerini fırçasına süren genç yetenek kocaman kalbi ve sonsuz yeteneği ile dünyayı güzelleştiriyor.

Bağlantılar: Website | Facebook | Instagram

Başka başka

Bir Garip Sanat Akımı Walk Art'a Ait 15+ Eser: Craig Alan Sanatlı Bi Blog 23

Bir Garip Sanat Akımı Walk Art’a Ait 15+ Eser: Craig Alan

Yürüyen insanlarla portreler yapan Craig Alan bir garip sanat anlayışına olan walkart‘a da katkıda bulunuyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.