Anasayfa / Görsel Sanatlar / Kentleşme ve Makineleşmeye Doğa Ananın Mükemmel Cevabı: ‘Merve Ozaslan’
Kentleşme ve Makineleşmeye Doğa Ananın Mükemmel Cevabı: 'Merve Ozaslan' Sanatlı Bi Blog 30

Kentleşme ve Makineleşmeye Doğa Ananın Mükemmel Cevabı: ‘Merve Ozaslan’

Tüketim dünyası, makineleşme ve kentleşmenin getirdiği yapaylığa tepki olarak yapılan bu kolaj çalışmalarının sahibi Merve Ozaslan. Mimar Sinan Üniversitesi mezunu sanatçı, yapaylığa tepki olarak oluşturduğu Natural Act serisi kapsamında doğanın hayatımızdaki yerini yeniden sorgulatıyor.

Özellikle içsel bir refleks haline dönüşen açgözlülük ve yetinmezlik; teknolojik araç gereç ve kentleşme kavramları ile yeni bir edingenlik kazandı. Bu edingenliği kırmanın düşünebilmek ile mümkün olacağını var sayarsak, nereden geldiğimize ve aslında neye ihtiyacımız olduğuna ulaşabiliriz. Var olana ve aslında ulaşılmak istenene sert eleştiriler getirerek doğa ananın varlığını bizlere yeniden hatırlatan Merve Ozaslan‘ın çalışmaları ile hayatımızdaki doğanın yerini gelin beraber sorgulayalım.

Yapıların ardındaki güç, arkadaşlık bağına nostaljik yorum, kirli ve temizdeki renk değişimi, geçmişin saflığına teknolojik ve renkli bakış gibi güçlü kompozisyonlar oluşturan sanatçı giydiğimiz elbiselerden, oturduğumuz binaya kadar her şeyin doğa ile başladığının altını çizmiş.

Bağlantılar: Site | Behance | Instagram

Başka başka

Kadın Portrelerine 15+ İllüstrasyon ile Yakından Bakış: Roya Ghassemi Sanatlı Bi Blog 28

Kadın Portrelerine 15+ İllüstrasyon ile Yakından Bakış: Roya Ghassemi

Kadın portrelerini illüstrasyon tarzında resmeden Almanya merkezli sanatçı Roya Ghassemi muhteşem işlere imza atıyor. Çizimlerinde belirlediği …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.