Yalnızlığı ve Hiçliği Siyah Beyaz İllüstrasyonlarıyla Betimleyen Daehyun Kim'den 20+ Çalışma Sanatlı Bi Blog 35

Yalnızlığı ve Hiçliği Siyah Beyaz İllüstrasyonlarıyla Betimleyen Daehyun Kim’den 20+ Çalışma

Siyah beyaz illüstrasyonlarıyla hiçliği anlamlandıran sanatçı Daehyun Kim‘in çalışmalarından müthiş bir arşiv ile karşınızdayız. Özellikle yalnızlık, ilişki biçimleri ve saf sevgiyi tanımlayan illüstrasyon sanatçısı Daehyun KimDoğu Asya sanatını ve yaşadığı modern çağın sentezini çalışmalarına yansıtıyor. Bunu nasıl yaptığını tanımlarken bahsettiği en önemli nokta ise:

Herkesin hissedeceği “duygular”.

Bu çağın endişelerini, hislerini ve düşüncelerini siyah beyaz illüstrasyonları ile dile getiren sanatçı serüvenine 2008 yılında ‘Moonaa‘ (Moonassi çizim dizisinin başlangıcı) ile başlamış. Çizimleri ile kendisini konumlandırırken hiçbir şey ifade etmemeyi ve boş olmayı tercih eden  Daehyun Kim Moonaa‘nın açılımını ise şöyle anlatıyor:

‘Moonaa’ benim sanatçı adım. Ben ‘Moo’ olmak yani hiçbir şey ifade etmemek veya boş olmak istedim – Na Na ise ben veya bilinçli “Ben” demektir. Boş zeka olarak herhangi bir kimsenin zihnini içerebilir.

Derin anlamlar yükleyerek altyapı felsefesini sağlamlaştıran illüstrasyon sanatçısı kendisine has çizimleri ile büyülü bir dünya oluşturmuş. Bu büyülü ve anlamlı dünyadan seçtiğimiz illüstrasyonlar aşağıda. Güzel ve mutlu seyirler. 🙂

Bağlantılar: Website

Başka başka

Kahvenin Hayatımızdaki Yerini Sorgulatan Mistik İllüstrasyonlar Sanatlı Bi Blog 35

Kahvenin Hayatımızdaki Yerini Sorgulatan Mistik İllüstrasyonlar

Herkese selam. Uzun bir aradan sonra kahvenin ve mistizmin harman olduğu illüstrasyon serisi ile karşınızdayız. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.