Malezyalı İllüstrasyon Sanatçısı TYH'den 30+ İllüstrasyon ile Modern Dünya Eleştirisi Sanatlı Bi Blog 49

Malezyalı İllüstrasyon Sanatçısı TYH’den 30+ İllüstrasyon ile Modern Dünya Eleştirisi

Malezya merkezli sanatçı Tang Yau Hoong’un modern dünyayı eleştirdiği 30’dan fazla illüstrasyonu ile karşınızdayız. Özellikle modern dünyanın ve teknolojinin getirdiği “Yalnızlık” temasına değinen Tang Yau Hoong; binalaşmaya; doğa ana ve hayvanlar aleminin doğal çevresinin yok oluşuna değiniyor. Müziğin doğanın en doğal gerçeği olduğunun altını çizen illüstrasyon sanatçısı modern dünyayı kendine has sürreal ve alaycı tavrıyla eleştiriyor.

Kullandığı objelerin en temel gerçeği ile doğallık yorumunda bulunan Tang Yau Hoong yaprağı, insan beynini, kuş tüyünü, bulutları ve sebzeleri de ait olduğu objelerle illüstrasyon haline getirmiş. Brokoliyi ve fabrikalaşmanın getirdiği ağaç kesimlerini de illüstrasyonlarıyla eleştiren sanatçı; modern aşkların ve cep telefonunda kaybolan gerçekliğe eleştirilerde bulunarak kalp kırıklıklarına değinmiş.

İnsanın özünü kaybettiği teknolojinin gerekliliği kadar alışkanlıkları da etkilediği gerçeğine sert eleştirilerde bulunan Tang Yau Hoong‘dan çarpıcı illüstrasyonlar derledik güzel seyirler. 🙂

 

Bağlantılar: Website | Instagram

Başka başka

Kahvenin Hayatımızdaki Yerini Sorgulatan Mistik İllüstrasyonlar Sanatlı Bi Blog 35

Kahvenin Hayatımızdaki Yerini Sorgulatan Mistik İllüstrasyonlar

Herkese selam. Uzun bir aradan sonra kahvenin ve mistizmin harman olduğu illüstrasyon serisi ile karşınızdayız. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.