Paste your Google Webmaster Tools verification code here
Anasayfa / Görsel Sanatlar / İllüstrasyon / İllüstrasyonları ile Teknoloji Aşk ve Savaşı Anlatan Çizer Kevin Lau’dan 25+ Eser
İllüstrasyonları ile Teknoloji Aşk ve Savaşı Anlatan Çizer Kevin Lau'dan 25+ Eser Sanatlı Bi Blog 64

İllüstrasyonları ile Teknoloji Aşk ve Savaşı Anlatan Çizer Kevin Lau’dan 25+ Eser

Bugün uzun bir illüstrasyon serisinin anlatmak istediklerini inceleyeceğiz. Aşk, savaş, sosyal medya, teknolojinin gündelik hayata etkileri, teknoloji bağımlılığı, sanal aşklar ve gerçekliğin sorgulamasını yapan genç illüstrasyon sanatçısı Kevin Lau ile tanışın.

Singapur merkezli genç illüstrasyon sanatçısı ve çizer Kevin Lau keskin dili ile kült çizer John Holcroft‘u andırıyor diyebiliriz. Özellikle teknolojinin hayatımızdaki yerini sorgulayan genç illüstrasyon sanatçısı Kevin Lau sivri dili ile anlamlandırdığı geçmi şimdiki zaman ile kıyaslıyor.

Savaş betimlemeleri ile açlığa ve sömürülmekte olan ülkelere kayıtsız kalmayan sanatçı, kaos ortamının insan psikolojisini nasıl etkilediğini de dile getiriyor.

Özellikle aşkı yok oluş ve ayrılık gibi temalarla inceleyen illüstrasyonlar tasarlayan genç sanatçı kalp çizimleri ile muazzam işlere imza atmış. Uzak mesafe ilişkisini ve teknolojinin bizi ne kadar yakınlaştırdığından bahsetse de bir telefonun içerisine hapsolmuş bedenlerin analizini illüstrasyonları ile ortaya çıkartıyor.

Özellikle savaş, kitap ve teknolojik temalı illüstrasyonları incelendiğinde Ali Şeriati‘nin o muazzam sözü de akıllara geliyor:

Okuyun, diyor okuyun. Çünkü mürekkebin akmadığı yerde kan akıyor.

Bugünkü illüstrasyon serisini üç bölümde inceleyeceğiz:

  • Teknoloji illüstrasyonları
  • Aşk İllüstrasyonları
  • Savaş İllüstrasyonları

Şimdiden iyi ve ilham verici seyirler olsun. 🙂

 Teknoloji illüstrasyonları

Teknoloji, sosyal medya ve sanal aşklar gibi konuları ele alan sanatçı modern dünyanın getirdiği bağımlılıkları illüstrasyonları ile anlatıyor.

 Aşk İllüstrasyonları

Sanal aşkları, ayrılığı ve melankoliyi ele alan sanatçı; aşkın getirdiği yok oluşu illüstrasyonları ile anlatıyor.

 Savaş İllüstrasyonları

Savaş, açlık, cahillik ve kitaba uymak yerine kurşun yağdıranları konu alan Kevin Lau sivri dilli tarzı ile muhteşem illüstrasyonlar tasarlamış.

Kaynak: Behance | Instagram

Başka başka

Aşkın Siyah Beyaz Tanımını Yapan 20+ Çizgisel İllüstrasyon Sanatlı Bi Blog 32

Aşkın Siyah Beyaz Tanımını Yapan 20+ Çizgisel İllüstrasyon

Aşkın siyah beyaz tanımını yapan bu illüstrasyonların sahibi Anastasia Druzhininskaya. Siyah beyaz ve çizgisel illüstrasyonları ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.