Paste your Google Webmaster Tools verification code here
Anasayfa / Görsel Sanatlar / İllüstrasyon / Hayatımızdaki Akışın Mutluluğa Etkisini Çıplaklık ile İnceleyen Sanatçı: Pierre Schmidt
Hayatımızdaki Akışın Mutluluğa Etkisini Çıplaklık ile İnceleyen Sanatçı: Pierre Schmidt Sanatlı Bi Blog 38

Hayatımızdaki Akışın Mutluluğa Etkisini Çıplaklık ile İnceleyen Sanatçı: Pierre Schmidt

Çıplaklığa bakışı ile oldukça ilginç ve cesur işlere imza atan sanatçı Pierre Schmidt‘in arşivinden bir derleme yapalım dedik. Özellikle cinsel organlar üzerine koyduğu çiçekli çizimler ile gündeme gelen sanatçı Pierre Schmidt diğer adıyla dromsjel, illüstrasyonlar üzerinde çıplaklığı araştırıyor.

İnsanı akan bir nehir olarak tanımlayan sanatçı hayatın vazgeçilmezi teması üzerine kafa yoruyor. Özellikle hayatın bir ritmden var olduğunun altını çizen sanatçı basit gerçeklerden olan nefes alıp verme formuna yeni anlamlar kazandırıyor.

Nefes alıp vermek bir akıştır, akışı keserseniz ölürsünüz. Hayatta en nihayetinde bir akıştır. Akış olmaz ise ölürsünüz.

Vücut bir akış üzerine kuruludur. Kanın akıp temizlenmesi ve sonra yeniden akması üzerine kurulmuş basit görünen karmaşık bir tiyatro. Hayatımızdaki anlam verdiğimiz illüzyonlardan mutluluk, para, ilişkiler, aile… gibi oluşumları incelersek yeniden aynı sonuca ulaşırız.

Yaşam için kanın damarlarda akması gerekir. Kan akışı sonucunda temizlenir ve yeniden hayatımıza dahil olur. Para, ilişkiler, sağlık gibi olgular üzerine düşünecek olursak yine aynı döngü gereklidir. Hayatımızda sahip olmak istediklerimize hangi düşünce kalıbıyla yaklaşırsak o şekilde ve yönde akış gerçekleşecektir. Bolluk ve bereket sahibi olmak istiyorsak paranın akmasına izin vermeliyiz. Ve bu şekilde para akacak ve katlanarak geri gelecektir.Unutulmamalıdır:

İyi niyet enerjinin aktığı yolu güzelleştirir ve hızlandırır.

Joseph Murphy‘nin Bilinçaltının Gücü kitabında bahsettiği üzere:

Unutmayın; tıpkı suyun içinde aktığı borunun şeklini alması gibi, hayat prensibi de sizin içinizde düşüncelerinizin doğasına göre akar. Bilinçaltınızdaki iyileştirici varlığın içinizde uyum sağlık huzur keyif ve bolluk olarak aktığını bilin. Bunu canlı bir zeka, harika bir yol arkadaşı olarak düşünün. İçinizde sizi canlandırarak, zenginleştirerek, size ilham vererek aktığına inanın. Size bu şekilde karşılık verecektir. Neye inanırsanız onu yaşarsınız.

Bağlantılar: Website | Instagram

Başka başka

15 İllüstrasyon ile Aşkı Anlatan Çizer Caroline Stankiewicz Sanatlı Bi Blog 18

15 İllüstrasyon ile Aşkı Anlatan Çizer Caroline Stankiewicz

İllüstrasyonları ile aşkın tanımını yapan çizer Caroline Stankiewicz‘in arşivine hoş geldiniz. Özellikle az ve öz yaptığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.