Anasayfa / Görsel Sanatlar / İllüstrasyon / Emiliano Ponzi’den 30+ Fazla İllüstrasyon ile Dünya’nın Acımasız Gerçekleri
Emiliano Ponzi'den 30+ Fazla İllüstrasyon ile Dünya'nın Acımasız Gerçekleri Sanatlı Bi Blog 41

Emiliano Ponzi’den 30+ Fazla İllüstrasyon ile Dünya’nın Acımasız Gerçekleri

Sayısız ödülün sahibi hiciv ustası çizer Emiliano Ponzi yaptığı illüstrasyon çalışmaları ile dünyanın acımasız gerçeklerini kendine has üslubuyla anlatıyor. Kanlı Ortadoğu coğrafyasından insan içini burkan karamsarlığa kadar bir çok tema üzerine illüstrasyonlar çizen sanatçı dünyaya bakışını da sanatına yansıtıyor.

Arka fon – giysi ve karakter eşleştirmesini yaptığı illüstrasyonlarından en iyisi özlemi ve aşktaki yok oluşu anlatan sarılma.

İllüstrasyonlarından da anlaşılacağı üzerine dünyaya karamsar bakan sanatçı; kan ile beslenen ülkeleri, dini anlamayan toplumları, insan içini burkan anları, yalnızlığı ve tüketim toplumunu anlatıyor.

İlişkiler ve aldatma üzerine de çalışan Emiliano Ponzi yeni kuşağın en iyi ressamlarından. Betimleme gücü ve ince mesajlar verme yeteneği oldukça güçlü olan Emiliano Ponzi‘nin bazı illüstrasyonlarını anlamak için o ülkede yaşamış, o şehrin kültürünü tatmış olmak gerekiyor. Şehirler ve kültürleri tanımladığı illüstrasyonlarının yanı sıra insan içindeki hüzünlü yanı anlatan illüstrasyon sanatçısı umutsuzluk ve gözyaşı temasını da bolca kullanmış.

Karamsarlıktan uzak ve insan içine umut eken illüstrasyonlarından bazıları ise kitapların gücü, çiçekler ve ağaçların kudreti.

Bağlantılar: Website | Instagram | Behance

Başka başka

Bir Erkeğin Kaleminden Aşk ve Kadını Anlatan 20+ İllüstrasyon: Nono Astro Irareza Sanatlı Bi Blog 27

Bir Erkeğin Kaleminden Aşk ve Kadını Anlatan 20+ İllüstrasyon: Nono Astro Irareza

Bir erkeğin kaleminden çıkmış aşk kavramını anlamlandıran illüstrasyonlar var bu yayınımızda. Özellikle kadının aşka bakış …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.