Dengeyi İllüstrasyonlarıyla Betimleyen Elle Pi'den 20+ Çalışma Sanatlı Bi Blog 27

Dengeyi İllüstrasyonlarıyla Betimleyen Elle Pi’den 20+ Çalışma

Fantastik tarzı ve siyah beyaz betimlemeleriyle dünyanın bir denge üzerine kurulu olduğunu anlamlandıran illüstrasyon sanatçısı Raffaella Parlongo‘dan seyir zevki yüksek çalışmalar derledik bu yayınımızda. Özellikle tarot kartları üzerindeki çizimlere benzer çalışmalar ile dikkat çeken Raffaella Parlongo; siyah beyazın herhangi bir tonu üzerindeki keskin illüstrasyon dili ile kadın ve erkeğin içgüdülerini betimliyor.

Denge ve acı ibresini kadının omuzlarında yükleyen Elle Pi(takma adıyla) basitlik algısı yaratan çizimleri ile hakikat ve gerçek algısını tartışmaya açmış. Özellikle düşünme biçimleri üzerine bir kaç deyişte bulunursak maddesel gerçekliğin algısal dünya ile çeliştiği modern dünya fantezilerinden uzak; geçmiş veya geleceği paralel olarak düşünerek değil de anı dikey olarak düşünerek derinliğin verdiği en önemli oluşa imza atıyor diyebiliriz.

Yani fantastik dünya üzerinde düşündüklerimiz gelecek ve geçmiş algısı üzerinde konumlandığı zaman anı yaşamaya nereden başladığımız önem kazanır. Evet anı yaşamalısın, hemen, şimdi, çabuk ol, zaman geçmekte mottosu ne kadar doğru olsa da anı nereden yaşamaya başladığımız önemlidir.

Geçmiş hakkında konuşacak olursak altı yara bandı üstü umut iklimi ile kaplı bir coğrafyayı ele alabiliriz. Halbuki unutmamalıyız “kişi sadece kendi düşüncelerinin dışarıya yansıdığı bir dünya üzerindedir. Ve zamanı nereden başlayıp algıladığımız önemlidir. Zihnin geçmişle dolu oluşu veya gelecek umutlar var etmek üzerine meşgul etmek yerine bu ikisinin de yokluğuna inanmak en mantıklı gayedir. ”

Bağlantılar: Instagram

Başka başka

Aşk ve Kadını Çizgisel Siyah Beyaz İllüstrasyonlarla Anlatan Sanatçıdan 20+ Çalışma Sanatlı Bi Blog 25

Aşk ve Kadını Çizgisel Siyah Beyaz İllüstrasyonlarla Anlatan Sanatçıdan 20+ Çalışma

Aşk içerisindeki kadının yerini çiçekli siyah beyaz illüstrasyonlarla anlatan Mira Lou‘nin arşivine hoş geldiniz. Özellikle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.