Paste your Google Webmaster Tools verification code here
Anasayfa / Görsel Sanatlar / İllüstrasyon / Çocuk Çizimlerine Benzer Tarzıyla Pek Sevimli İllüstrasyonlar Tasarlayan Sanatçı: Brian Rea
Çocuk Çizimlerine Benzer Tarzıyla Pek Sevimli İllüstrasyonlar Tasarlayan Sanatçı: Brian Rea Sanatlı Bi Blog 24

Çocuk Çizimlerine Benzer Tarzıyla Pek Sevimli İllüstrasyonlar Tasarlayan Sanatçı: Brian Rea

İllüstrasyon çizeri Brian Rea kendisine has tarzıyla oldukça sevimli işlere imza atmış. Özellikle dağınık çizgileri ile çocuklukta yapılan resimleri andıran bu illüstrasyonlar iş hayatı, kalabalık, aşk, yalnızlık gibi temaları ele alıyor.

Dağınıklığın getirdiği stres ve monotonluğu illüstrasyonlarına yansıtan çizer Brian Rea dünya çapında duvar resimleri, moda ikonları ve film projeleri için çizim ve resimler de üretiyor. Çalışmaları bir çok ülkede yayınlanan Brian Rea aynı zamanda Alliance Graphique Internationale‘ın da bir üyesi. Aynı zamanda Tasarım Sanat Merkezi Koleji‘nde Yardımcı Doçent olarak görev yapmakta olan Brian Rea Los Angeles, Kaliforniya‘da eşi, oğlu ve bitkiler ile yaşıyor.

Alliance Graphique Internationale (AGI) Nedir?

Alliance Graphique Internationale (AGI), dünyanın önde gelen grafik sanatçıları ve tasarımcılarının bir kulübüdür. 39 ülkeden 497 üyesi vardır. Üyeleri, dünyanın önde gelen kurum ve kuruluşlarının kimlik tasarımından ve küresel olarak bilinen ambalaj, yayın, illüstrasyon ve poster sayısız örneklerinden toplu olarak sorumludur.

AGI ilk olarak İsviçre’de dernek olarak kurulmuştur. Daha sonra 1952 yılında Paris’te 65 üyeyle yeniden merkezlenen kuruluş ilk gösterisini 1955’te yine Paris’te yapmıştır. 1969 yılında AGI genel merkezi Zurih’e taşınmıştır.

Bağlantılar: Website | Instagram | Facebook

Başka başka

Resimde Arka Fonun Önemini Anlatan 20+ Kadın İllüstrasyonu: Sofia Bonati Sanatlı Bi Blog 30

Resimde Arka Fonun Önemini Anlatan 20+ Kadın İllüstrasyonu: Sofia Bonati

Yaptığı kadın portreleri ile portrede arka fonun önemine değinen çizer ve ressam Sofia Bonati‘nin derlemelerine hoş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.