Çizgisel İllüstrasyonlarla Aşkı Anlatan Sanatçıdan 20+ Çalışma Sanatlı Bi Blog 29

Çizgisel İllüstrasyonlarla Aşkı Anlatan Sanatçıdan 20+ Çalışma

Çizgisel illüstrasyonlar ile aşk ve bütünlüğü anlatan İsviçre merkezli sanatçı Lukas Frischknecht‘ten muhteşem çalışmalar ile karşınızdayız. Özellikle çift olmanın anlamını çizdiği basit ama güçlü illüstrasyonlarla anlatan sanatçı; siyahın yanındaki beyazın ve beyazın yanındaki siyahın derin felsefesini anlatıyor.

Renklerin de çiftler gibi birbirini tamamladığının kanıtı olan bu illüstrasyonlarda kullanılan çizgiler siyah, arka fon ise genellikle beyaz. İlişkilerin doğasında da birbirini tamamlamanın hazzını ve değerini bilen çiftlerin mutluluğundan bahseden illüstrasyonların bazıları ise aşkın getirdiği kaosu ve çok eşliliğe eleştiri. Aşk ve ilişkiler dışında kafa yoğunluğu ve “az insan çok huzur” deyişine de örnekler veren sanatçı; ilişkilerde partnere göre belirginleşen, ön plana çıkan, insanı mutlu veya mutsuz kılan ama uyumun getirdiği rollerin altını da çiziyor.

Sevginin içindeki bileşenleri çekinmeden kendine has üslubuyla izleyiciye sunan Lukas Frischknecht‘ın kafa açan 20’den fazla çalışmasını sizin için derledik. Güzel seyirler. 🙂

 

Aynı zamanda benzer bir içerik olan Duygularınıza Dokunacak 20+ İllüstrasyonu ile Size Aşkı Anlatan Sanatçı ile Tanışın haberine de göz atabilirsiniz.

Bağlantılar: Instagram | Behance | Facebook

Başka başka

Kahvenin Hayatımızdaki Yerini Sorgulatan Mistik İllüstrasyonlar Sanatlı Bi Blog 35

Kahvenin Hayatımızdaki Yerini Sorgulatan Mistik İllüstrasyonlar

Herkese selam. Uzun bir aradan sonra kahvenin ve mistizmin harman olduğu illüstrasyon serisi ile karşınızdayız. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.