Çizer Javier Rubin Grassa'dan Acıyı Anlatan 20+ İllüstrasyon Sanatlı Bi Blog 29

Çizer Javier Rubin Grassa’dan Acıyı Anlatan 20+ İllüstrasyon

İllüstrasyon ve fotoğraf ile çalışan Javier Rubin Grassa kendi kuşağının çektiği acıları çiziyor. Kendisine öğretilen öğretilerin dışına çıkmak zorunda olduğunu vurgulayan illüstrasyon sanatçısı klasik öğretilerin sınırlarını yıkıyor.

Aile beklentileri üzerine oldukça sıkıntı çeken çizer Javier Rubin Grassa şu anki toplum içerisinde sivrilmedikçe dinlenmenin mümkün olmadığını ancak çalışmalarıyla içindekileri dışa vurabildiğini belirtiyor. Yaptığı çizimler ile kuşağının endişelerini, aşka ve maddiyata bakış açısını anlamlandıran sanatçı bu çağın gelişimini de karamsar olarak görüyor. Özellikle uygunsuz zihinlerin dünya vizyonunu kötü etkilediğini belirten Javier Rubin Grassa‘nın en büyük temennisi bu zihinlerin etkisini azaltmak.

Çoğunlukla siyah beyaz tarzda çalışan sanatçı renkli dünyayı az da olsa çizimlerine serpiştiriyor. Renkleri yumuşak tonlarda kullanmayı tercih eden Javier Rubin Grassa portre çizimleriyle de oldukça başarılı işlere imza atmış.

Acının bir kuşağı nasıl etkilediğini çizimleriyle gözler önüne seren sanatçıdan derlediğimiz illüstrasyonlar aşağıda. Güzel ve ilham verici seyirler. 🙂

Çalışmalarının en beğenileni -kalp oyuncağı- dövme haline de getirilmiş.

Bağlantılar: Instagram | Website

 

Başka başka

Kahvenin Hayatımızdaki Yerini Sorgulatan Mistik İllüstrasyonlar Sanatlı Bi Blog 35

Kahvenin Hayatımızdaki Yerini Sorgulatan Mistik İllüstrasyonlar

Herkese selam. Uzun bir aradan sonra kahvenin ve mistizmin harman olduğu illüstrasyon serisi ile karşınızdayız. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.