Paste your Google Webmaster Tools verification code here
Anasayfa / Görsel Sanatlar / İllüstrasyon / Aşk Ayrılık ve Acı Üçlüsünü Anlatan 20+ İllüstrasyon
Aşk Ayrılık ve Acı Üçlüsünü Anlatan 20+ İllüstrasyon Sanatlı Bi Blog 31

Aşk Ayrılık ve Acı Üçlüsünü Anlatan 20+ İllüstrasyon

Karamsar bakış açısıyla aşkın anlamını arayan instagram kullanıcısı Never Forever çizdiği illüstrasyonlarla hayatın vazgeçilmez üçlüsünü anlatıyor. Aşk illüstrasyonlarıyla bazen bir çiftin huzur dolu anlarını bazen genç bir kızın yalnızlığını betimleyen Never Forever şarkıların hayatımızdaki öneminden de bahsetmiş.

Bu aşk illüstrasyonlarını inceledikçe terk edilmenin rengini tasvir eden sanatçı bizlere Ali Lidar‘ın bu satırlarını anımsattı:

Sırtını dönmüş bir kadından daha hüzünlü ne olabilir? Sırt çevirmek diye bir deyim var ya Türkçe’de, işte o “senden artık umudu kestim, ben yokum, kendi başınasın” demek değil mi? Yapmasan böyle. Yüzüme baksan. Yüz yüzeyken seninle, üstesinden gelemeyeceğim hiçbir şey olmaz benim. Gözlerinin her hali, başımın tacı. Onların hüznüne ortak olur, kızgınlığına boyun büker, buğusunda varlığımı eritirim. Ama sen sırtını dönünce, sen sırt çevirince bana, mıknatıssız bir pusulaya dönüyor ruhum. Saçlarının bittiği yer, umutsuzluğumun kıblesi..

Kaynak: http://lidar-kkyy.blogspot.com.tr/2011/06/tesirsiz-parcalar-49.html

Hüznü, aşkı ve ayrılığı canlı renklerle anlatan instagram kullanıcısı umudun yok oluşunu keskin illüstrasyonları ile betimliyor. Özellikle pembe ve kırmızı tonda renkler kullanan sanatçı gençlik döneminin deli aşklarını canlı tonlar ile tasvir etmiş.

Aşk illüstrasyonları ile varlığın huzurunu yokluğun acısını dile getiren sanatçının arşivinden derlediğimiz illüstrasyonlar aşağıda. Güzel ve ilham verici seyirler olsun. 🙂

Bağlantılar: Instagram

Başka başka

Resimde Arka Fonun Önemini Anlatan 20+ Kadın İllüstrasyonu: Sofia Bonati Sanatlı Bi Blog 30

Resimde Arka Fonun Önemini Anlatan 20+ Kadın İllüstrasyonu: Sofia Bonati

Yaptığı kadın portreleri ile portrede arka fonun önemine değinen çizer ve ressam Sofia Bonati‘nin derlemelerine hoş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.