20 İllüstrasyon ile Yeni Çağ Gelişmelerinin Psikolojiye Etkileri: Stefania Infante Sanatlı Bi Blog 21

20 İllüstrasyon ile Yeni Çağ Gelişmelerinin Psikolojiye Etkileri: Stefania Infante

Gündelik hayatın gelişmeleri ve modernleşmenin insan üzerine etkisini inceleyen Stefania Infante vurucu illüstrasyonlarıyla hayranlık uyandırıyor. Özellikle teknolojinin bireysel yalnızlaşmayı destekleyerek insanı çöküşe götürdüğünün altını çizen sanatçı kadın erkek ilişkilerine de göz atıyor.

İnsan düşünme biçimleri üzerine bir ağ gibi yerleşen alışkanlıkların zihinsel parodiler oluşturduğunu belirten Stefania Infante, düşünme biçimimizin hayat kalitemize doğrudan etkisi olduğunu savunuyor. Zihnimizin düşünme biçimini gündelik meditasyonlar ile desteklersek hangi noktaya takıldığımızı daha net görebilir, düşünsel savaşı yakından gözlemleyebiliriz. Böylece her zihnin takılı kaldığı 4 – 5 düşünceyi daha fazla tekrarladığı ve bu tekrarlanan düşünce kalıplarının da genellikle olumsuz olduğunu fark edebiliriz.

Cidden zihnimiz takılı kalmış plak mı! yoksa biz bu plağı temizleyip olumlu düşünce kalıplarını duygulara bağlayarak yeni çerçeveler oluşturabilir miyiz?

Franz Kafka‘nın Dava kitabında bahsettiği simgesel davanın düşünme biçimlerimize mercek tuttuğunu ve körü körüne savaşın savaşı getireceği gerçeğini yadsımamalıyız. Herkesin hayatından öğrendiği bir çıkarım korkulaştırdığı bir koşullanma vardır.

İlham verici seyirler.

Bağlantılar: Instagram

Başka başka

Yalnızlığın Kadın Halini Anlatan 20+ İllüstrasyon Sanatlı Bi Blog 33

Yalnızlığın Kadın Halini Anlatan 20+ İllüstrasyon

Yalnızlığın kadın halini anlatan illüstrasyonları ile çiçekli işlere imza atan sanatçı Xuan Loc Xuan‘ın arşivine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.