Anasayfa / Görsel Sanatlar / İllüstrasyon / 20+ İllüstrasyon ile Aşkın Hayatımıza Getirdikleri: Pietro Tenuta
20+ İllüstrasyon ile Aşkın Hayatımıza Getirdikleri: Pietro Tenuta Sanatlı Bi Blog 31

20+ İllüstrasyon ile Aşkın Hayatımıza Getirdikleri: Pietro Tenuta

Bugünkü yayınımızda aşk olgusunu inceleyen çizer Pietro Tenuta‘nın arşivinden seçmeler var. Özellikle aşkın hayatımıza getirileri üzerine oldukça kafa yoran sanatçı sevginin hem tatlı hem de kötü yönlerini ele almış.

Renkli illüstrasyonları ile mutluluğa yatkınlığın resmini yapan çizer kalp ve kafa figürlerini de bolca kullanıyor. Bazı illüstrasyonlarında inanç sistemleri üzerine oluşturduğumuz gerçeklerden bahseden sanatçı; bu dünyanın kendi yarattığımız illüzyonun bir parçası olduğunun da altını çiziyor.

Dünya’ya ve aşka bakışımız, gündelik hayatın içerisinde oluşturduğumuz inanç sistemleri ile kendimizi kısıtlayışımız üzerine düşünecek olursak mutluluğun zor elde edilebilecek bir sistem olmayışını hatırlarız. Deneyimlerimiz üzerine oluşturduğumuz inanç sistemlerinin bilinçaltımızdaki çukurlara denk gelmesi, bunları kalıp yargılar ile besleyişimiz en kötüsü.

Örneğin “Çok mutlu olmak istiyorsan, çok acı çekmelisin” önermesi hayatımızın her alanında karşılaştığımız bir deyiş. Peki bu değişe inanmayan biri gerçekten mutluluğu tadamayacak mı? veya bu sözü söyleyenin sistemi içerisinde betimlediği “çokluğa” ulaşamayacak mı! Her şeyden önce unutulmamalıdır ki her deyiş kendi inanç sistemini içerir.

Mutluluk yargılarınızı oluştururken dikkat etmeniz dileğiyle. Güzel seyirler 🙂

Bağlantılar: Instagram

Başka başka

İlkbaharın Gelişini Çiçek ve Kadın Figürleriyle Birleştiren 25+ İllüstrasyon Sanatlı Bi Blog 49

İlkbaharın Gelişini Çiçek ve Kadın Figürleriyle Birleştiren 25+ İllüstrasyon

Sırtını dönmüş bir kadından daha hüzünlü ne olabilir. demiş Ali Lidar. Çiçek, hüzün ve ilkbaharı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.