Paste your Google Webmaster Tools verification code here
Anasayfa / Görsel Sanatlar / İllüstrasyon / 20+ İllüstrasyon ile Aşkın Hayatımıza Getirdikleri: Pietro Tenuta
20+ İllüstrasyon ile Aşkın Hayatımıza Getirdikleri: Pietro Tenuta Sanatlı Bi Blog 31

20+ İllüstrasyon ile Aşkın Hayatımıza Getirdikleri: Pietro Tenuta

Bugünkü yayınımızda aşk olgusunu inceleyen çizer Pietro Tenuta‘nın arşivinden seçmeler var. Özellikle aşkın hayatımıza getirileri üzerine oldukça kafa yoran sanatçı sevginin hem tatlı hem de kötü yönlerini ele almış.

Renkli illüstrasyonları ile mutluluğa yatkınlığın resmini yapan çizer kalp ve kafa figürlerini de bolca kullanıyor. Bazı illüstrasyonlarında inanç sistemleri üzerine oluşturduğumuz gerçeklerden bahseden sanatçı; bu dünyanın kendi yarattığımız illüzyonun bir parçası olduğunun da altını çiziyor.

Dünya’ya ve aşka bakışımız, gündelik hayatın içerisinde oluşturduğumuz inanç sistemleri ile kendimizi kısıtlayışımız üzerine düşünecek olursak mutluluğun zor elde edilebilecek bir sistem olmayışını hatırlarız. Deneyimlerimiz üzerine oluşturduğumuz inanç sistemlerinin bilinçaltımızdaki çukurlara denk gelmesi, bunları kalıp yargılar ile besleyişimiz en kötüsü.

Örneğin “Çok mutlu olmak istiyorsan, çok acı çekmelisin” önermesi hayatımızın her alanında karşılaştığımız bir deyiş. Peki bu değişe inanmayan biri gerçekten mutluluğu tadamayacak mı? veya bu sözü söyleyenin sistemi içerisinde betimlediği “çokluğa” ulaşamayacak mı! Her şeyden önce unutulmamalıdır ki her deyiş kendi inanç sistemini içerir.

Mutluluk yargılarınızı oluştururken dikkat etmeniz dileğiyle. Güzel seyirler 🙂

Bağlantılar: Instagram

Başka başka

15 İllüstrasyon ile Aşkı Anlatan Çizer Caroline Stankiewicz Sanatlı Bi Blog 18

15 İllüstrasyon ile Aşkı Anlatan Çizer Caroline Stankiewicz

İllüstrasyonları ile aşkın tanımını yapan çizer Caroline Stankiewicz‘in arşivine hoş geldiniz. Özellikle az ve öz yaptığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.