Geometrik Dövmeleriyle İlham Veren Jasper Andres'ten Yeni Çalışmalar Sanatlı Bi Blog 38

Geometrik Dövmeleriyle İlham Veren Jasper Andres’ten Yeni Çalışmalar

Daha önceki yayınımızda geniş bir dövme kategorisi oluşturduğumuzdan bahsetmiştik.( Bkz: En İyi 50 Dövme Modelinin Bulunduğu Büyülü Dövme Katalogu: ‘Anna Neudecker’ ) Bugünkü dövme kataloğunda ise çalışmalarıyla kafa açan Yeni Zelanda Auckland merkezli dövme sanatçısı Jasper Andres var. Kol ve sırt dövmeleri ile dikkat çeken sanatçı, ilk gündeme düştüğünde geometrik dövmeleri ile sıkça adından bahsettirmişti. Son dönemde yaptığı minimalist dövmeler ile çiçeklere yeni bir renk getiren sanatçı bazı çalışmalarında hayvanlar alemi ve bitkileri beraber kullanıyor.

Başarılı dövmecinin çalışmalarına bir göz atalım:

Geometrik Dövmeler:

Hayvan dövmelerinin içeriği bakımından: Ayı, Fok, Tilki, Köpek gibi figürlerini kullanan sanatçı geometik oluşumunu tamamlayan içerik ile hareket etmiş. Yumurtasından çıkan bir kuşun oluşumunu ve öncesi – sonrası deyimini kullanabileceğimiz bu çalışmalar dövme dünyası için oldukça ilham verici.

Renkli Hayvan Dövmeleri

Yaptığı renkli dövmelerden hayvanları bazen tek bazen de çiçeklerle tasarlayan dövmeci geyik, tilki, tavşan ve kuş gibi figürleri kullanmış.

Çiçek Dövmeleri

Çiçekli dövme modellerini çoğunlukla minimalist olarak tasarlayan sanatçının en sevimli çalışmaları.

Diger Dövmeleri

Bağlantılar: Instagram

Başka başka

Çiçek Dövmesi Severler İçin 20+ Fazla Model: Haneul Sanatlı Bi Blog 29

Çiçek Dövmesi Severler İçin 20+ Fazla Model: Haneul

Çiçek dövmesi severler için tattoo_haneul‘un arşivinden derlediklerimiz var bugünkü yayınımızda. Özellikle renkli dövmelerin vücudun çeşitli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.