En İyi 50 Dövme Modelinin Bulunduğu Büyülü Dövme Katalogu: 'Anna Neudecker' Sanatlı Bi Blog 56

En İyi 50 Dövme Modelinin Bulunduğu Büyülü Dövme Katalogu: ‘Anna Neudecker’

Dövme modelleri konusunda çoğumuz kararsız kalırız: “acaba hangi dövmeyi yaptırsam?” Kararsızlığımız çevresinde dönerken aklımızdan bir çok soru geçer, bir çok eylemde bulunuruz. Kısacası vazgeçme evrelerini özetleyeyim:
  • Kalıcı dövme yaptıracaksın, bak geri dönüşü yok bunun, iyi düşün kızım! 
  • Dövme modelleri bayan diye aratayım, bakalım ne çıkacak,
  • Neee! dövme yaptırırken göğüs kısmı çok mu acıyormuş, o zaman başka yere mi yaptırsam dövmeyi, bak dövme yaptırırken hijyene de dikkat edin diyorlar.
  • Dövme nasıl yapılır? bir de onun videolarını izleyeyim. Hayır fiyatlarını da bilmiyorum ki, ben en iyisi ilk önce geçici bir dövme yaptırayım, hem ne yaptıracağıma karar veririm hem de nasıl durduğunu görürüm.
  • Peki hangi dövmeci iyidir? Kime yaptırsam acaba dövmeyi! Puff!, herhalde geçici dövme fiyatları kalıcı dövme fiyatlarından daha ucuzdur

diye uzayıp giden içsel konuşma merasimi. Vazgeçmek veya bir dövme deseni konusunda karar kılıp ona devam etmek.
İşte biz sanatlibiblog ekibi olarak dövme kategorisinde yayınladığımız modeller ile en azından sizler için bir katalog oluşturuyoruz. Dövme şekilleri veya desenleri konusunda sanatçıların icraatlarını tanıdıkça bu karar sürecini hem olumluya çeviriyoruz hem de zamandan tasarruf kazandırıyoruz.

Bu haftanın dövme kategorisinin ilk konuğu İtalya Milano merkezli Anna Neudecker. Kol dövmeleri ile öne çıkan sanatçı siyah beyaz dövme modelleri ile adata büyülüyor. Vücudun bir çok yerine dövme yapan Anna Neudecker‘in en çok odaklandığı yer kol dövmeleri. Omuz, göğüs, sırt, bel, ayak gibi uzuvlara da dövmeler yapan bayan dövmeci genellikle kalp dövmelerini tercih ediyor.

Dövme Katalogu

Yukarıda dediğimiz gibi sizlere yeni dövme fikirleri vermesi açısından dövme kategorisi altında topladığımız çalışmaları ve sanatçıları yayınladığımız dövme katalogunu bu hafta

  • Çiçek ve insan Figürlerinin Karikatürize Edildiği Kol Dövmeleri
  • Kola ve Sırta Yapılmış Kalp Dövmeleri
  • Hayvan ve Diğer Figürler Kullanılarak Kol ve Göğüse Yapılmış Dövmeler

olmak üzere üçe ayırdık.

Çiçek ve İnsan Figürlerinin Karikatürize Edildiği Kol Dövmeleri

Dövme modelleri veya dövme çeşitleri bakımından: çiçek ve insanı aktif olarak kullanan sanatçı Anna Neudecker‘in hayal dünyasını yansıtan illüstrasyon veya karikatür tarzındaki bu dövmelerden en geniş katalog aşağıda. Kola yaptığı çiçek dövmelerini çeşitli figürlerle beraber düşünen dövme sanatçısı; bazı örneklerinde kafalarda çiçek açtırırken, bazılarında insan içindeki karamsarlığa ve ikileme dikkat çekiyor.

Kola ve Sırta Yapılmış Kalp Dövmeleri

Kol ve sırt kısmına yaptığı kalp dövmeleriyle çiçek, deniz, çikolata, fotoğraf makinesi, kelebek, zemin, ağaç, köpek kulübesi, kedi gibi figürleri bolca kullanan dövmeci muhteşem çalışmalar oluşturmuş.

Hayvan Bitki ve Diğer Figürler Kullanılarak Kol ve Göğüse Yapılmış Dövmeler

Sanatçının hayvan ve bitki dövmelerinden ilham verici dövmeleri aşağıda.

Oluşturduğumuz dövme modellerini içeren katalogun sonuna geldik, vallahi dövmeye doyamadım bana daha göster diyorsanız sizi sanatçının instagram hesabına alalım. 🙂

Bağlantılar: Instagram

Başka başka

Çiçek Dövmesi Severler İçin 20+ Fazla Model: Haneul Sanatlı Bi Blog 29

Çiçek Dövmesi Severler İçin 20+ Fazla Model: Haneul

Çiçek dövmesi severler için tattoo_haneul‘un arşivinden derlediklerimiz var bugünkü yayınımızda. Özellikle renkli dövmelerin vücudun çeşitli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.