Paste your Google Webmaster Tools verification code here
Anasayfa / Fotoğrafçılık / Uçmanın Verdiği Hazzı Deneyimleten 20+ Sürreal Fotoğraf
Uçmanın Verdiği Hazzı Deneyimleten 20+ Sürreal Fotoğraf Sanatlı Bi Blog

Uçmanın Verdiği Hazzı Deneyimleten 20+ Sürreal Fotoğraf

Uçmanın verdiği hazzı fotoğraflarına yansıtarak nesnelere hareketlilik kazandıran fotoğrafçı Nicholas Scarpinato’nun arşivine hoş geldiniz. Özellikle çiçek ve balonların uçarken fotoğraflarını çeken Nicholas Scarpinato sürreal çalışmaları ile göz kamaştırıyor.

Sürreal fotoğrafları ile mekan ve zamanın ötesine geçen algısal paradoksları zihnin yanılsaması olarak dile getiren fotoğrafçı, anı yaşamayı tek kare üzerinde betimliyor.

Zamanın varlığını oluşturan bilincin şimdiyi yaşadığını düşlerken hangi cennet veya cehennem üzerinde düşünce balonlarını kurduğu yadsınamaz. Yatay varlık içerisinde algılanan zaman: geçmiş şimdi ve gelecek olarak kategorize edilir. Egonun yok oluşuyla dikey konuma gelebilen zaman algısı      -daha doğrusu zamansızlık algısı – şimdinin üzerinde sabitlenerek anda farkındalık ve öze dönüş yolculuğunu getirir. Değerli bir kitap olan Tanrılar Okulunda bahsettiği gibi:

 

Dünyamız düşüncelerimizle yarattığımız bir tiyatro sahnesidir. Egonun kimlik arama uğraşı ve zamanı yaratma çabası sonucu oluşan bir illüzyonun içerisinde cehennemi yaşayabilir. İnsanları suçlayarak hayatımızda haklılığı arama çabası içine girebiliriz. ——————- Yada ——————- Yaşadıklarımızdan öğrendiklerimiz ile olanın zaten olduğunu kabul ederek yaşamın akışına kendimizi yargısızca teslim edip şimdinin büyüsünü çabasızca yaşayabiliriz. Çünkü o zaman kendi yaşamımızın sorumluluğunu alır, yaradılışımızda bulunan varlığımızın sevgisini hissedebiliriz. ——————— #tanrılarokulu #mucizelerkursu #şimdiningücü #anıyaşamak #alternatiftıp #carpediem #stefanodanna #sözler #alıntı #pozitifdüşünce #sprituel #ruh #kitap #varlığınözü #varlığınözü

Varlığın Özü (@varliginozu)’in paylaştığı bir gönderi ()

Güzel seyirler olsun. 🙂

 

#1

#2

#3

#4

#5

#6

#7

#8

#9

#10

#11

#12

#13

#14

#15

#15

#16

#17

#18

#19

#20

#21

#22

#23

#24

#25

Başka başka

Haftanın Fotoğraf Albümü: Fotoğraftaki Renk - Delfi Carmona Sanatlı Bi Blog

Haftanın Fotoğraf Albümü: Fotoğraftaki Renk – Delfi Carmona

Bu haftanın fotoğraf albümünde Arjantinli Sanat Yönetmeni Delfi Carmona var. Özellikle eskitilmiş anı anlatan kompozisyonlar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.