Anasayfa / Fotoğrafçılık / National Geographic Dergisinin Sayfalarıyla Kolaj Çalışmaları Yapan Sanatçı: ‘Caroline Alkire’
National Geographic Dergisinin Sayfalarıyla Kolaj Çalışmaları Yapan Sanatçı: 'Caroline Alkire' Sanatlı Bi Blog 28

National Geographic Dergisinin Sayfalarıyla Kolaj Çalışmaları Yapan Sanatçı: ‘Caroline Alkire’

Amerika Minnesota merkezli sanatçı Caroline Alkire muhteşem kolajlarıyla büyülemeye devam ediyor. Genç yaşına rağmen büyük işler başaran kolaj sanatçısı bir yere bakıyor olma hissini hatırlatan çalışmaları ile hayal gücüne farklı anlamlar katıyor.

Çalışmalarında yıllar boyunca okuduğu National Geographic dergilerini kullanan Caroline Alkire katmanlı görüntüler ile üst üste dağ görüntüleri ve galaksiyi birleştirerek gerçeküstü kolajlar oluşturuyor. Bir yapboz veya puzzle edası ile birleştirdiği görüntülerde; yer ve mekan kargaşası yaratarak gerçek olana tepkisini gösteren genç kolaj sanatçısı çalışmaların plan ve belli bir düzen içinde olması gerektiğini savunuyor.

Stüdyosunu kendi yatak odası ve hayal gücü olarak betimleyen sanatçı 16 yaşındayken National Geographic dergilerinden kolajlar yapmaya başlamış. Zamanla olgunlaşan Caroline gittikçe daha da yaratıcı işlere imza atıyor desek yalan olmaz. Sadece arka plan ve ön planda olan yapı ve varyasyonları geliştirerek geçmişteki çalışmalarına şapka çıkartan kolaj sanatçısı Caroline Alkire bu denklemlerin artık psikomotor bir davranışa dönüştüğünü de ekliyor.

Flicker hesabı ve Frankie sitesindeki röportajından derlediğimiz bu bilgilerle genç sanatçının hayal dünyasına yakından bakalım dedik. Mutlu hafta sonları 🙂

Röportaj: frankie.com.au

Bağlantılar: Flicker

Başka başka

Sara Shakeel Kült Eserleri Yaratıcı Yorumları İlginç Kolajlar Haline Getiriyor Sanatlı Bi Blog 36

Sara Shakeel Kült Eserleri Yaratıcı Yorumları İlginç Kolajlar Haline Getiriyor

Dijital kolaj sanatçısı Sara Shakeel‘den daha önce Sara Shakeel’den Birbirinden Yaratıcı 20+ Dijital Kolaj Sanatı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.