Anasayfa / Fotoğrafçılık / Michelle Ellis’den Bu Neyin Kafası – Gerçeküstü Fotoğrafçılık
Michelle Ellis'den Bu Neyin Kafası - Gerçeküstü Fotoğrafçılık Sanatlı Bi Blog

Michelle Ellis’den Bu Neyin Kafası – Gerçeküstü Fotoğrafçılık

Her hafta seçtiğimiz muazzam serilerle Haftanın Fotoğraf Albümünü gün geçtikçe büyütüyor ve ilerletiyoruz. Bu haftaki konuğumuz Michelle Ellis‘den bu neyin kafası çalışmaları 🙂

Kanada Vancouver merkezli fotoğrafçı Michelle Ellis çektiği bu fotoğraflarla genellikle gökyüzünü ve kendini anafon olarak kullanıyor. Renk geçişlerini dijital düzenlemelerle muazzam bir şekilde izleyiciye sunan sanatçının bu fotoğrafları aynı zamanda özgürlük kokuyor.

Bu Albümü Gerçeküstü olarak adlandırmamızın sebebi ise yaptığı çalışmaların hem felsefik hem de iç dünyaya yolculuk yaptıracak cinsten olması.

Çoğu çalışmasında bir objeyi,mekanı veya kişilik profilini transparan olarak kullanarak insanın iç dünyasındaki özgür ruhu izleyiciye sunan Ellis muazzam bir işe imza atmış.

Çoğu portre çalışmasında gökyüzünü aktif olarak kullanan sanatçı, bazı fotoğraf düzenlemelerinde gökyüzünü arkafon olarak kullanıyor bazılarında ise portreyi anafon yaparak gökyüzünü çalışması içine ekliyor.

Yine bir sürreal albüm serisi Laura Makabresku’dan Sürreal Fotoğrafçılık – Peri Masallarını da mutlaka incelemenizi öneririz.

Başka başka

Rizkiw Doğanın Rahatlatıcı Gücünü Gerçeküstü Fotoğraflarla Anlatıyor Sanatlı Bi Blog 40

Rizkiw Doğanın Rahatlatıcı Gücünü Gerçeküstü Fotoğraflarla Anlatıyor

Fotoğrafçı Rizky Soedarsono doğanın rahatlatıcı gücünü oluşturduğu gerçeküstü kompozisyonlar ile anlatıyor. Vücudun yer bulduğu doğa fotoğraflarına …