Paste your Google Webmaster Tools verification code here
Caro Ma'dan Kafa Açan Dijital Kolaj Sanatı Örnekleri: Kafanın Gizemi Sanatlı Bi Blog 28

Caro Ma’dan Kafa Açan Dijital Kolaj Sanatı Örnekleri: Kafanın Gizemi

Glasgow’da yaşayan Paris merkezli sanatçı Caro Ma‘dan kafa açacak kolaj çalışmalarıyla karşınızdayız. Dijital kolaj çalışmalarında sıklıkla kafa yerine değişik figürler kullanan kolaj sanatçısı; siyah beyaz ve renkli karışımları ile oldukça felsefi işlere imza atmış.

Caro Ma‘ya kolaj sanatında ilham verenler: kesilmiş, deforme olmuş parça ve görüntülerin birleşimi. Oluşturduğu kolaj çalışmalarının içeriğinde ise antikalar, eski baskılar, kitaplar, tozlu coğrafya, anatomi ve botanik yer alıyor.

Özellikle bilinmeyen aile fotoğraflarını çalışmalarına monte eden Caro Ma kafalardan çıkardığı ağaçlık veya çiçekler ile muhteşem kolaj çalışmaları oluşturmuş. Hüzün ve ayrılığa da çalışmaları arasında yer veren Caro Ma‘dan derlediğimiz dijital kolajlar aşağıda. Güzel kafalı seyirler. 🙂

Yine benzer bir içerik olan Türk Kolaj Sanatçısı Aysu Bekar’dan Mekanlara Büyülü Hava Katan 30+ Fazla Çalışma haberine de göz atmanızı öneririz.

Bağlantlar: Tumblr | Facebook

Başka başka

Akıl Dolu Çalışmalarıyla Dalganın Dibine Vuran Thomas Pohl'dan 20+ Kolaj Sanatlı Bi Blog 31

Akıl Dolu Çalışmalarıyla Dalganın Dibine Vuran Thomas Pohl’dan 20+ Kolaj

Almanya merkezli kolaj sanatçısı yaptığı birleştirme ve rötuşlarla sivri zekasını ön plana çıkartıyor. Özellikle yaptığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.