Paste your Google Webmaster Tools verification code here
Anasayfa / Ekip / Türk Mimarlık Camiasının Wikileaks’ı Mimarazzi.com Yeniden Yayında
Türk Mimarlık Camiasının Wikileaks’ı Mimarazzi.com Yeniden Yayında Sanatlı Bi Blog

Türk Mimarlık Camiasının Wikileaks’ı Mimarazzi.com Yeniden Yayında

İlk kurulduğunda Türk mimarlık camiasının wikileaks’ı olarak tanımlanabilecek, mimarların anonim olarak daha önce çalıştıkları firmalar hakkında paylaşımlarda bulunduğu ve son derece ses getiren paylaşımlara sahne olan mimarazzi.com, bu defa yenilenmiş formatı ve arayüzüyle yeniden yayın hayatına kaldığı yerden devam edecek.

Mimarlar için bir sosyal ağ niteliği taşıyan Mimarazzi’de, çeşitli konular ve konu başlıkları üzerinden üyelerinin paylaşımlar yapılması amaçlanıyor. Bir grup Türk mimar tarafından hayata geçirilen sitede üyeler istedikleri paylaşımı mimarazzi kullanım koşulları ve paylaşım kuralları doğrultusunda tüm dünyaya sunabiliyor.

Geliştiricileri Mimarazzi’yi, ‘’Mesleki bazda özelleştirilmiş bir sosyal ağ’dan daha çok farklı bir sözlük sitesi ya da forum mantığında da düşünülebilir’’ şeklinde özetliyor.

Mimarlar için, mimarlar tarafından ve mimarlara özel olarak geliştirildi

Mimarazzi, üyeleri tarafından paylaşılan gönderilere kendi bünyesinde belirlediği kurallar çerçevesinde müdahale etmemeyi amaçlarken, diğer taraftan paylaşımların Türk Ceza Kanunu ve ilgili yasalar nezdinde birilerini zor durumda bırakmayacak olmasını sağlamaya odaklanıyor.

Mimarazzi bundan yaklaşık 8 yıl kadar önce açılmasından sadece 2 hafta gibi kısa bir sürenin sonunda 500.000 sayfa görüntüleme ve bir o kadar ziyaretçi ağırlamayı başarmıştı.

Mimarlara özel bir sosyal topluluk olarak da tanımlanabilecek Mimarazzi, yeni sürümünde kendi sektöründen olan insanları yine kendilerinin oluşturdukları içerikleri okuyarak sektörel gündemi takip etmeleri amaçlanıyor.

Mimarazzi paylaşımları tüm dünyaya açık şekilde okunabiliyorken paylaşım yapmak için siteye üye olmak gerekiyor.

Sanatlıbiblog ekibi olarak mimari ile ilgili gelişmeleri kaçırmak istemiyorsanız mimarazzi.com‘a hemen üye olmanızı öneriyoruz.

 

Başka başka

Evde Sadelik ve Şıklık Arayanlar İçin Fikir Veren 15+ İç Mekan Fotoğrafı Sanatlı Bi Blog

Evde Sadelik ve Şıklık Arayanlar İçin Fikir Veren 15+ İç Mekan Fotoğrafı

İç mekan fotoğraflarıyla huzur yaratan Rich Stapleton‘un arşivine hoş geldiniz. Evdeki sadelik ve şıklığı deneyimleyebilmek için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.