Dişi Hindiye Ne Denir?(Mükemmel cevap)

Kıbrıs’ta dişi hindiye ne denir?

kıbrıs ‘ ta dişi hindiye denir.

Hindiye ne derler?

Erkek hindiye GURK adı verilir. Hindiler (Meleagridinae), tavuksular takımına ait olan sülüngiller familyası içerisinde bir alt familya oluştururlar. Amerika’ya ilk göç edenler tarafından keşfedilmiş ve 17. yüzyılın başlarında Avrupa’ya getirilmiştir. Günümüzde eti için yetiştirilen bir kümes hayvanı olarak tanınırlar.

Erkek hindi ne denir?

Hindi, Amerika’nın keşfiyle dünyaya dağılsa da özellikle İngiltere’de, ‘Türkiye’den gelen’ anlamına gelen Turkey ismiyle tanınmıştır. Bizim coğrafyamızda da Hindistan’dan gelen Gine tavuğuna benzerliği nedeniyle Hindi olarak anılmaktadır. Peki, erkek hindiye ne denir? Erkek hindiye GURK adı verilir.

Hindi yavrusu ne denir?

adanada hindi yavrusuna verilen isim.

Hindistanda hindi ne demek?

Hindinin Türkçe anlamı “Hindistanlı” (“Hintli”) ile eş anlamlıdır. ” Hindistan ile ilgili” anlamında kullanılabilmektedir. Ermenicede hindinin karşılığı “hntkahav”dır. Bu kelimenin anlamı “Hintli tavuk” veya “Hint tavuğu”dur.

Hindi civcivi ne kadar sürede büyür?

Bu hibrit hindi ırkları genelde ağır hindi ırkları olup, kümes şartlarında beslenmesi zorunludur. Meraya çıkamazlar 30 haftalık besleme sonunda kesildiğinde erkekler 18-20 kg. dişileri 12-14 kg. et verebilir. Cinsi olgunluğa 30 haftada ulaşır. Yıllık 40-70 adet yumurta verir.

Yabancı dilde hindi ne demek?

Hırvatçada (“puran”), Hawaii dilinde (“pelehu”), Hintçede (“Peru”), Portekizcede (“peru”), Rotuman dilinde (“perehu”) hindi ile Peru eş anlamlı olarak kullanılmaktadır.

You might be interested:  Ineğin Dişi Yavrusuna Ne Denir?(EN iyi 5 ipucu)

Hindinin fiyatı ne kadar?

YILBAŞI HİNDİ FİYATLARI NE KADAR, KAÇ PARA? Geçtiğimiz yıl hindi fiyatları 200- 250 TL aralığındaydı. 2022 yılına az bir süre kala hindi fiyatları 300 TL’yi geçmiş durumda. Hindi etinin kilosu 45-50 TL seviyelerinde. (Bu fiyatlar an itibari ile çiftlikten alımlarda geçerli fiyatlardır.)

Erkek hindi kaç kilo gelir?

Dişi hindi 5 kilogram civarında geliyor, erkek hindi ise 8-10 kilogram civarında geliyor.

Hindinin ana vatanı neresi?

Hindinin anavatanı Amerika kıtası; 248,5 milyon hindi var. ABD”yi Şili, Brezilya, İtalya, Fransa, Rusya, Almanya, Fas, Polonya, Portekiz, Tunus, Kanada, Meksika, İngiltere, İsrail, Macaristan ve Arjantin takip ediyor. Bizdeki hindi sayısı TZOB”un 2012 verilerine göre 2 milyon 761 bin.

Hindi kuş türü mü?

Hindiler (Meleagridinae), tavuksular takımına ait olan sülüngiller familyası içerisinde bir alt familya oluştururlar. Amerika’ya ilk göç edenler tarafından keşfedilmiş ve 17. yüzyıl’ın başlarında Avrupa’ya getirilmiştir. Günümüzde eti için yetiştirilen bir kümes hayvanı olarak tanınırlar.

Hindi nereden gelmiştir?

Hindi, sanıldığı gibi Türkiye kökenli değil Kuzey Amerika kökenli bir hayvandır. Turkey kelimesi 1300’lü yıllardan beri Türk toprakları anlamında İngilizcede kullanılmaktadır. Diğer dillerde de bu hayvanın adı başka ülkelerle ilişkilendirilmiş. Bizzat Türkçede hindi kelimesi Hindistan’dan gelen, Hint anlamına geliyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *